Co? o psach;)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olga

Co? o psach;)

Post autor: Olga »

ja jestem straaaaszną wielbicielką psów i bez chwalenia się-trochę o nich wiem... Jestem szczęśliwą posiadaczką psiunia rasy Mixer (kundelek) :P :P
, który nazywa się Miluś :) . Parę lat temu, zanim przybył Miluś, miałam szczeniaczka ze schroniska- Czakusia. Piesek zdechł w wieku 3 miesięcy a u mnie mieszkał tylko miesiąc :cry: W schronisku chyba był już zarażony - nosówka...Boże jak ten piesio się męczył , ale miał u nas godne warunki...
Dwa razy dziennie zastrzyki , antybiotyk , potem paraliż tylnych nóżek , zmiany w mózgu(szczekał i warczał na nas kiedy np. przechodziuliśmy koło jego legowisa...) :cry: :cry: :cry: Ale i tak radzę wszystkim brać pieski ze schroniska, bo jak sobie pomyślę , że te zwierzaki przecież też chciałyby żeby ktoś je pogłaskał wyszedł z nimi na spacer , one chciałyby mieć dom i rodzinę, którą mogłuby kochac... razem z moimi koleżankami robiłyśmy akcje na rzecz psów w schroniku w naszej szkole , za kazdym razem , gdy tam jeżdżę to ryczę nad losem tych piesków , bo widzę ich smutne oczka , tak jakby chciały powiedzieć :proszę weż mnie, wtedy będę twoim przyjacielem już na zawsze... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Co? o psach;)

Post autor: moni »

Ucieszyłam się bardzo z postu Olgi.Miło wiedzieć, że jest ktoś na szczurkowym forum kto to samo czuje jak patrzy na bezdomnego psa lub inne bezdomne zwierze.Pozdrawiam. :) :)
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Co? o psach;)

Post autor: Mycha »

Biedne pieski... też nie raz miałam kontakt z tymi pożuconymi lub schroniskowymi... chciałoby się pomóc ale nie da się... i te ich oczy :cry: Gdybym mogła zabrałabym je wszystkie.

W moim najbliższym schronisku sytuacja jest o tyle dobra, że jest dużo wolontariuszy i każdy opiekuje się kilkoma pieskami i te psiaki SĄ RADOSNE, ale i tam z ubłaganiem patrzą żeby je z kojca wypuścić :(
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Lolunia

Co? o psach;)

Post autor: Lolunia »

ja też kiedyś byłam u mnie w schronisku i również ciężko było mi stamtąd wyjść!!!!! byłam tam razem z moją kuzynką i obie ryczałyśmy :cry: osobiście nie mam pieska-jeszcze,ale od jakiś 4 miesięcy szykuje się na szczeniaka rasy WEST HIGHLANDWHITE TERRIER narazie nie mam siana... ale zbliżają się moje 18 urodziny!!! wiec moze cos z tego wyjdzie(oby)!!! :D :D :D za to moja siostra ma pieska-kundelka!!! szuczka jest baaardzo kochana!!!! uratowałyśmy ją z siostrą od męczarni!!! mieszkała w budzie przy warsztacie samochodowym... była przywiązana do budy... nie dostawała jeść... żadko kiedy zmieniano jej wode!!!!ludzie są okrutni :evil: :evil: :evil: wziełyśmy ją i teraz jest poprostu super przyjacielem!!!! chociaż moja siostra już się wyprowadziła to często widzę ALFE-tak dałyśmy jej na imie!!!! to chyba tyle jeśli chodzi o pieski!!! a moje ulubione rasy to: 1.west highland white terrier 2. carin terrier 3.bullterier :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Co? o psach;)

Post autor: lajla »

ja niestety jeszcze nigdy nei uratowalam pieska a ni nie bylam w schronisku chcialam tam isc ale tata mi zabronil bo powiedzal ze jeszcze mu do domu psa przyniose moj tata nie chce psa poniewaz uwarza ze skaczy sie tak ze to on bedzie go wyprowadzac a ja wlasnie chcialam bym miec psa chocby dlatego zeby moc wyjsc z mojego domu !! ...
ja kocham wszystklie psy wzielam bym do siebie kazdego psa ... nie warzne jak by wygladal ile mial by lat :) uwilbiam duze psy nieznaczy to ze uwarzam ze male sa brzydkie ale w ogole lubie durze zwierzeta :)) moze sobie ktos pomysli a szczur olbrzym no ale patrzac sie an inne gryzonie szczur jest duzy no ale co do psow to uwielbiam boksery i psy ktore maja pomarszczone pyszczki:) mastify, buldogi, basety i wielel innych ahh i kocham boksery no i niemoglam bym zapomniec o chatach i wyzlach byle jakie wszystkie sa piekne :D oczywsicie kocam kudlacze i gdy bym nie obiecala sobie ze keidys kupie sobie boksera (te psy sa wspaniale jestem w nich zakochana po uszy ) tto gdybym kupowla sobi psa naprawde trudno bymi bylo wybrac poniewaz mam swira na p[unkcie psow !!!!!!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Co? o psach;)

Post autor: Mycha »

Moja Dorka jest ze mną już bardzo długo (kilka miesięcy). Jest kochana i to prawda, że setery są wariatami, ale ja sobie z nią radzę ;) No więc tak- Dorka umie siedać, dawać łapę, szczekać, kłaść się, turlać i czołgać (czołganie wychodzi jej skakanie)- na komendę. Do tego wynosi butelki do kontenera na plastik :rolleyes: Pies anioł! Tylko problem jest z przychodzeniem do nogi, ale zawsze uda mi się ją przechytrzyć jakimś smakołykiem, albo daję jej smycz, a wtedy ona ją łapie w zęby i nie ma siły zeby puściła- i wtedy tak idziemy do domu.
Jest uwielbiana przez wszystkich sąsiadów i znajomych, a na widok naszego wetarynarza sika ze szcześcia. I trzeba jej przyznać, że ładnie chodzi na smyczy. Codziennie ma bardzo długie spacery- po kilka godzin i to bez smyczy w górach. Kocha to i jest zafascynowana wszystkim co jest wokół niej. Lubi polować na motylki i na... pszczoły- latem miała cały pysk spuchnięty, bo na nie polowała- byliśmy z tym u weta, ale nic się jej nie stało. Do tego ma taki ciekawy chwyt- jak ją wołam do nogi to patrzy się do góry i udaje że biegnie za ptakiem, a wcale tak nie jest, bo ona udaje że nie słyszy :blink: I jeszcze te jej miny- reaguje na każde słowo swoją mimiką, a jak na nią nakrzyczę to pokazuje białka (na oczach) i kładzie się na pleckach i pokazuje brzusio- poddaje się i wtedy ja jej wybaczam i ona dalej szaleje- jak to Dorka <_< Na spacerkach jest grzeczna, trzyma się blisko i jeśli jej czegoś zabronię to się słucha.
To naprawdę kochany pies (i piękny)- dobrze mieć takiego towarzysza :)
Teraz napiszę coś co Dora obi jak spadnie śnieg (żeby nawiązać do obecnego stanu przd domem):
Dorka kocha śnieg- niewątpliwie:) Szaleje ile wejdzie i nie zwraca uwagi na petardy które w ostatnich dniach dają popalić większośći psów z sąsiedztwa. Śniegu napadało sporo, toteż Dora nurkuje w nim przez cały czas. Nie, wcale nie stoi jak np owczarek koleżanki na odśnieżonym chodniku i patrzy ochoczo na Dorkę której nos zmienił wygląd na białą kulę! Ona włazi w największy śnieg i... i... wariuje. Nie mogę jej złapać, bo ona chce szaleć i wariować! Wraca do domu, a tu sierść cała w śniegu i wtedy kładzie się na dywanie i sierść topnieje a ja mam dywan mokry- interesujące:/
Pozdr was i wasze pieski (szcześliwego nowego roku)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Kronos_Bloodaxe

Co? o psach;)

Post autor: Kronos_Bloodaxe »

ja również jestem miłośnikiem psów ( w grunice żeczy kocham wszystkie zwierzątka :D )mam psa pekinczyka , jeśli ktoś niewie coto pekińczyk to powiem tyle jest wielkości jamnika , ma DUŻO futra i płaski pyszczek jakby w pełnym biegu walął o ściane :lol:
PALATINA

Co? o psach;)

Post autor: PALATINA »

A ja się dołączę do smętów, ale innych...

Moja przekochana, wymarzona od wielu lat ikupiona w zeszłym roku PONka (polska owczarka nizinna) -Czata- ma złożonę wadę serca! :cry:
Jutro będzie miała już trzeci raz robione echo serca, miała już "milion" badań, może pojedzie na operację do Wrocławia...
Boję się o nią....
Czuje się dobrze, nie ma zadnych objawów, ale serce ma już bardzo powiekszone -czuć bicie po obu stronach...

P.S.
Jestem maniakalną miłośniczką psów!
Nie wyobrażam sobie bez nich zycia!!!!
Yo!Asia

Co? o psach;)

Post autor: Yo!Asia »

Ja też jestem maniaczką psów. Od małego czytam książki o rasach psów. Znam ich ohoho ho i jeszcze trochę. W domciu mam dwa słodkie Amstaffki (pit-bule 8) ) Podobają mi się też: buldog angielski, bulterier, właściwie to wszelkie teriery oprócz yorków( chyba że są ogolone na krótko) tj.westi, parson jack russel terir, fox t., nie lubię pospolitych ras np. owczarek n. , colie itd.
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Co? o psach;)

Post autor: kwitak »

Oprócz szczurka i rybek mam pieska Dżerego :D to śliczny i mądry kundelek. Gdybym miała odpowiednie warunki kupiłabym sobie jeszcze fretkę. Pozdrawiam
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Co? o psach;)

Post autor: Klaudia1988 »

A ja w domku mam jednego psiaka jamnika (mialbyc miniaturka a ma chyba z metr :) ) Ma na imie Pluto ja ten z bajki :) Mialam jeszcze jednego pieska ale ............ No niestety w sylwestra uciekl, przesttraszyl sie jak szczelali petardami :cry: I do tej pory go nie znalezlismy. To byl taki duzy piesek, mieszaniec wilczura z owczarkiem.Rozwieszalam z rodzina ogloszenia, ale nikt go nie znalazl :x Niestety.
A mi najbardziej podobaja sie z duzych psiakow to tak :
Bernardyny
Nowofunlandy (przecudne psiaki)
Dogi Niemieckie
Owczarki Belgijskie
I jeszcze taki jeden piesek ale nieznam rasy niestet, widzialam go raz albo dwa w filmie "samo życie" Moze ktos wie ja sie nazywa ten piesek ?
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Emilka

Co? o psach;)

Post autor: Emilka »

Wszystkie zwierzaki darze szacunkiem, najbardziej zeswirowana jestem chyba na punkcie kotow ;) zaraz potem sa psy, szczury/konie.
W domu mam wspanialego prawie 10-letniego kundelka Gucia a w weekendy wyprowadzam schroniskowe pieski. Nie wyobrazam sobie zycia bez zwierzat.

Moje ulubione psie rasy to:

bulterier
stafik
dog de bordeaux
i ostatnio... owczarki srodkowo azjatyckie
Panterka
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 13, 2004 9:26 pm

Co? o psach;)

Post autor: Panterka »

Ja nie mam jeszcze pieska ale niedługo pewne roczne wyżełkowe oczy powinny zabłysnąć radością :wink: Bardzo na to liczę. I jeśli moge to napisze moje ulubione rasy:
Wyżełek niemiecki krotkowłosy ( a raczej wszystkie krotkowlose wyzełki :D )
Border collie
Bulterierki
Pomeranianki
Dalmatyńczyki i... chyba tyle :D
"Let's make it all for one and all for RATS ! "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”