SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karol1994
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 15, 2015 12:34 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: karol1994 »

Dla samiczki - Rumba ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: yss »

Pewnie, że Cezar, zaraz zostanie Czarusiem ;)
Ludzie często nadają godne i dumne imiona szczurom a u szczurów najlepiej działają te takie proste, krótkie, z możliwością zdrabniania.
Fafik - tak. Fenrir - nie ;) a skoro zaraz zostanie Fenkiem, Feniem, Fenutkiem - to może od razu Fenek zamiast Fenrir?

Wszystkie te Lili, Lulu, Bibi, Koko, Mimi są niezłe, oraz ludzkie imiona (szczur to prawie człowiek) Józek, Franek, Fela, Ela ;) No i oczywiście słowa zabawne - jak Szczupak lub Pędzel. 8)
Pędzel, Frędzel, Pankracy, Fuczak, Kudłacz, Wąski (Wąsacz ;) ), Kapeć, Duszek, Lumpek, Trąbka, Bombka, Pastylka, Muszka, Myszka, Gąbka, Spinka.....

Tak stwierdzam po tych kilkunastu szczurach, które się przez dom przewinęły. Proste imiona to proste życie, a wesołe imiona to dodatkowo wesołe życie :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
mkiepskawy
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 25, 2015 6:19 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: mkiepskawy »

Co powiecie na imię Blue. Jest takie wyjątkowe, mnie się podoba.
tosiekkk
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 29, 2015 2:30 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: tosiekkk »

Mnie też to imię bardzo sie podoba. Ciekawy ten spis imion.
dbekhamm
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 27, 2015 3:32 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: dbekhamm »

Ja sam nie mogę podjąć żadnej decyzji. Mnie się tyle imion podoba.
kronaldo
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 26, 2015 3:58 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: kronaldo »

Mój ma na imię Karo. Bardzo lubię to imię :) :) :) :) :)
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: Lassemista »

Uwielbiam nadawać zwierzynie pretensjonalne imiona. I lubię jak imiona nawiązują do moich innych, niezwierzakowych zainteresowań.

W tej chwili mam więc Tam Lina - to imię bohatera szkockiej ballady, porwanego przez królową elfów. A albinotyczne zwierzęta w wielu kulturach wiązały się właśnie z magią i zaświatami, więc mój pierwszy wacik zwie się Tam Linem.

Hoban to imię na cześć Hobana Washburna, zwanego Washem, bohatera mojego ulubionego serialu Firefly.

Elmo to imię z potrójnym znaczeniem. Elmo nazywał się porzucony przez Tolkiena elficki książę, Elm lub Elmo to święty od Ogni Świętego Elma a mój szczur zanim wyjaśniał miał na pyszczku prześliczny piorun, jako żywo kojarzący się ze światłem, do tego Elmo to stworek z Ulicy Sezamkowej, imię to ma więc w sobie potencjał uroczości.

A najdumniejsza jestem z nazwania jednej ze szczurzyc Cudo. Cały miot początkowo został uznany za samców, więc imię pierwszej krasnolud-feministki ze Świata Dysku wydało mi się adekwatne.
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: Sheelka »

Jak bym nazwała szczura Fenrir to by mnie narzeczony pod wannę wyprowadził, bo jak gramy razem to on zawsze ma taki nick :D Ale fakt, zaraz został Feniem.

Ja swoją nazwałam Zjawą bo nie dość, że szaro-biała to i na zdjęciach jej uchwycić nie można za nic. Mimo to lubię wymyślne imiona na zwierząt, chociaż i tak w ostateczności zostaje po prostu 'szczur' 'chomik' czy 'kot' : P Ot taki urok mojej rodziny, że zwierzęta nazywają po tym czym są : P
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
fretkass
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 01, 2015 3:37 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: fretkass »

Bardzo dziękuje za spis imion. Własnie szukam imienia.
janina30
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 31, 2015 2:11 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: janina30 »

Bardzo dobrze ze sie tutaj zarejestrowałem. Znalazłem to czego szukałem.
tytan33
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:47 am

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: tytan33 »

Ja nazwałem swojego Brzdąc. Widzę, że istnieje to imie w tym spisie.
betoo23
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 08, 2015 4:53 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: betoo23 »

Bardzo ładne imiona. Nie wiedzialem, że jest tak duży wybór.
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: Lassemista »

Zasadniczo, to wybór jest nieskończony. Swojego własnego zwierza możesz nazwać jak tylko zechcesz. :P
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: Osna »

yss pisze:Fafik - tak. Fenrir - nie ;) a skoro zaraz zostanie Fenkiem, Feniem, Fenutkiem - to może od razu Fenek zamiast Fenrir?
Ze szczurzymi imionami jest trochę jak z dziecięcymi. W dokumencie "Krzysztof" a i tak żaden trzylatek w ten sposób się nie przedstawi, tylko powie, że Krzyś jest. Co prawda dla nas szczury nigdy nie są dostatecznie dojrzałe na poważne, pełne imiona, najczęściej i tak je się zdrabnia, ale sam fakt, że są to zdrobnienia od poważnych imion daje zabawny kontrast z drobnością szczurzego ciałka.

Mi zachciało się jakiś czas temu plejady władców Polski, stąd moi ostatni przygarnięci to Mieszko i Bronisław. Niestety ledwo co zaczęłam i będę musiała zmienić plany, bo zamierzam przekwalifikować się na samice. Królów w sukni nie mieliśmy za dużo. Praktycznie prócz Jadwigi Andegaweńskiej to chyba wcale. ::)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: SPIS ORYGINALNYCH IMION DLA SZCZURÓW

Post autor: cane »

,No to jedziesz: Jadźka, Jagusia, Jagna, Jagulka, Jagnięcinka, Jaga... Wymieniać dalej :D?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”