Apel do Użytkowników.

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Paul_Julian »

Jest w temacie "O szczurach" . To tutaj najczesciej nowi pisza o swoim problemie. Tylko, ze nikogo nie zmusisz do czytania/słuchania. A każdemu po prostu czasem puszczą nerwy, z róznych powodów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Megi_82 »

Temat zawsze aktualny, więc pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze :) Niestety rzadko wychodzi mi krótko, zwięźle i na temat (ale za to zwykle dość precyzyjnie), z góry przepraszam i dziękuję za cierpliwość :)

Takie tematy i apele są wałkowane na każdym forum (oprócz takich ogólnopogaduszkowych). I słusznie. Ja czytam i wypowiadam się i jako osoba świeża na tym forum, i jako osoba od lat moderująca dwa inne fora, oraz udzielająca porad jako ta "stara" userka. I ponieważ wiem, jak to jest (dublowanie tematów fafnaście razy, postawa "gadajcie co chcecie, wprawdzie nic nie wiem na temat X, ale i tak wiem lepiej niż Wy" itd.), sama też staram się, wchodząc na nowe forum, najpierw zorientować się w jego strukturze, przejrzeć spisy treści, korzystać z szukajki. Staram się, a i tak nie zawsze się udaje uniknąć zdublowania tematu, czy po zadaniu pytania w odpowiednim temacie otrzymania rady w stylu "wystarczy poczytać" (dość frustrujące, kiedy po przeczytaniu 3 wątków (i ustaleniu, ze to co wypluła szukajka to 3 wątki, a nie 10 ;) ) po 50 stron nie znalazło się odpowiedzi na swoją wątpliwość). Ale wiem też, jak jest być nowym i nie zazdroszczę osobom, które pierwszy raz wchodzą na jakiekolwiek forum.
Wiem też, jak to jest, jak człowiekowi puszczają nerwy - było o ludzkiej głupocie, wszechświecie i ignorancji. Też mam za sobą etapy pt. "wyszukiwarka nie gryzie", "nikt nie będzie tu dla Ciebie jednej robił osobnego wykładu, Tobie się nie chce poczytać, a nam ma się chcieć pisać", żeby po kilku latach dojść do etapu: "każdy był kiedyś nowy i zielony jak trawka na wiosnę, człowiek wchodzi z problemem, przejęty/podekscytowany" i "nie pamięta wół... to se powinien przypomnieć", aby teraz po prostu odpowiadać na zadane pytanie, jeśli mam ochotę, lub nie odpowiadać, jeśli nie mam. Jasne, że nie piszę od nowa elaboratu, ale ogólna odpowiedź i życzliwe wskazanie na istniejące wątki (+ info "staramy się dbać o porządek na forum, więc ten temat zostanie skasowany jak dasz znać, że przeczytałaś/eś") zwykle (bo ofkors nie zawsze) skutkują odpowiedzią "dziękuję". (Aczkolwiek nadal zdarza się, że odpowiem średnio miło, mimo całej swojej wiedzy o działaniu tworów takich jak forum, święta nie jestem) Ludzi się nie zmieni. Większość wchodzących na fora osób nie zapoznaje się z regulaminem ani spisem treści. Zadaje swoje pytanie. Tak po prostu jest i można się wściekać, można apelować do forumowiczów (a nawet się powinno), ale nie zmieni się tego. Rzeczywistość jest taka, że porządek istnieje tylko na forach wymarłych - nierzadko z powodu odstraszenia użytkowników (znam i to, i później ciężką pracę z reanimacją, choć opinia ciągnie się po dziś dzień... ) ;)

Ja sama mam ogólnie bardzo pozytywne doświadczenie z tym forum - zostałam ciepło przyjęta, nikt w potrzebie rady nie odmówił, za przypomnienie 7 razy, że szczur jest stadny wdzięczna jestem i sama o tym teraz truję, i truć będę. Ze swej strony staram się nie śmiecić, nie dublować i nie wkurzać (ale wszystko przede mną, nadal słabo ogarniam wyszukiwanie, choć tu o niebo lepiej niż na forum na gazeta.pl) ;)

Pozwolę sobie odnieść się do starej wypowiedzi - choć stara, to jako przykład aktualna - "można? można!" Ano nie zawsze można...:
Landrynka pisze:a ja weszłam na forum ZANIM miałam szczury. ba, pierwsze kilka dni tylko czytałam. można? można.
Można. <życzliwa uszczypliwość mode ON> Można też, będąc człowiekiem wrażliwym, znaleźć szczura w takiej se sytuacji i nie wpaść na to, żeby mu powiedzieć "poczekaj se tu, niunia, parę dni, bo ja bierę zwierza do domu dopiero, jak się dokształcę". Albo po prostu może człowieka zwierz złapać za serce, nagle, mocno i trwale. Można zdecydować więc, że chcę pomóc, znając doskonale stan swojej... niewiedzy, zdecydować się, że tak bardzo jak nic nie wiem, tak bardzo jestem gotowa się wziąć na klatę wszelkie konsekwencje decyzji, którą właśnie podejmuję (bierę szczura, choć jestem na etapie, że trociny i ser - ale spoko majonez, w parę godzin ogarnę najważniejsze rzeczy, bom otwarta na wiedzę). Szczur pod swetrzysko, i posiadówa przed kompem począwszy od wujka googla. Po dobie jest klatka, żarcie (może nie najlepsze, ale w niedzielę wieczorem trudno o dobry wybór na już), żwirek i wszystko, co trzeba oprócz wypasionych mebelków. Nawet kosztem, że dostanę ochrzan (nie dostałam ;) ) na forum, że się nie przebijam przez 3 wątki po 50 stron na każdy temat - ale co tam, konsekwencje, ważne, że szczur żyje i to całkiem nie najgorzej.
<życzliwa uszczypliwość mode OFF - jak już wspomniałam, święta nie jestem a i nerwy raczej z tych słabszych> ;)
Tak też można.

Życzliwości, wyrozumiałości, cierpliwości.

BTW. Dopiero przed chwilą oświeciło mnie, gdzie są buźki różne do wstawiania... niby oblatana w forumach, a coś, co mam przed oczyma codziennie od paru miesięcy, mi umknęło :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Kameliowa »

Nie wiem jak was, ale mnie strasznie od dawien dawna irytuje sposób pisania na forach. Od razu mówię, nie piję do nikogo konkretnego. Przykładowo: "Mój szczurasek ma klateczkę i ma takie różowiutkie hamaczki i jest taki słitaśny! Ma też dużo zabaweczek ale nie chce korzystać z hamaczków i wgl" Dostaje oczopląsu od zdrobnień.... Ja wiem, że zdrobnienia wyrażają w pewien sposób nasze emocjonalne podejście, ale... Kiedy jest ich za dużo i w dodatku pełno jakiś dziwnych skrótów to można dostać oczopląsu ::)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
gabka
Posty: 398
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: gabka »

"Witam z racji tego iż tu na forum zostałam potraktowana w sposób
niesprawiedliwy i nieprzyjemny wręcz nie miły, piszę ten post. Smutnym jest fakt,że tu na forum
nadaje się numery ludziom - ten jest zły ,tamten się nie nadaje nie
poznając nawet lub nie dając szansy wyjaśnień osobie ,której to
zamieszanie
dotyczy. Rozczarowana jestem ogromnie tym forum i ludźmi ,którzy bez
żadnych słów potrafią przekreślić człowieka,a moje pytanie brzmi na
podstawie czego ??? Kim ci ludzie są lub za co się uważają??
Jest mi niezmiernie przykro i jak na swój wiek smutno bo tak się ludzi
nie
traktuje. "Jest to cytat maila ,który wysłałam do właścicielki maleństw.
Do czego zmierzam chciałabym ,aby Ci ludzie ,którzy pisali do niejakiego norbert19929 i tym samym odebrali mi prawo do adopcji maleństw napisali do mnie na pw wiadomość na jakiej podstawie uznali ,że jestem osobą nie godną zaufania ?? Cytuję wiadomość od Norberta :"..." jak tylko zainteresowałaś się Lorą i Fler
dostawałem coraz to nowe PW od forumowiczów żeby nie dawać Ci ogonków
gdyż
nie jesteś godna zaufania." Pytam się w takim razie czy ktoś mnie zna ?? ,wyjaśniał coś ze mną , był u mnie , rozmawiał ze mną, sprawdzał warunki w jakich mieszka moja Mookie ?? Proszę o odpowiedzi. Tragiczne jest to co tu się dzieje naprawdę. Sama przez swoją głupotę i zbyt szybką reakcję obraziłam hajer ,ale do jasnej anieli przeprosiłam ...wyjaśniłam ... Ludzie co poniektórzy uwarzają się tu za bóstwa jakieś . Ja nie mam 15 lat , jestem dorosłą, odpowiedzialną osobą.Chciałam zaadoptować szczurka dla mojej Mookie gdzyż ogromnie kocham te zwierzęta. Chciałam im ofiarować ciepły dom i dużo miłości więc dlaczego zostałam ukarana tak wielką wrogością ??? Czy ktokolwiek zapytał mnie o coś ??? Nienawidzę nie szczerości i nagadywania za plecami .Ludzie miejcie trochę odwagi i napiszcie Pw. Prawo do adopcji przez was straciłam. Ale i tak zapraszam wszystkich krakowskich wizytatorów na kawę :) Pogadamy sobie ,wymienimy się doświadzczeniami,opowieściami.Może wtedy zmienicie zdanie.. Dziękuję wam ludzie ,ze wyleczyliście mnie z jakiejkolwiek adopcji i starania się o nie ,bo przecież wielcy bogowie dzięki wam tutaj nie zaadoptuję już żadnego ogonka . Niby chcecie dla tych zwierząt jak najlepiej, a zamiast działać obgadujecie. Szok!! Zniechęcenie jakie przychodzi jest nie do opisania. Pozdrawiam serdecznie
A osoby ,które mogłyby mi jednak zaufać i nie oceniają proszę o kontakt gdyż chętnie zaadoptuję do 2 samiczek lub kastraty. Wiek nie gra roli ani już odmiana chcę poprostu przyjaciółek, przyjaciół dla mojej Mookie gdyż została sama i jej mi żal. Wzamian oferuję idealne warunki i dużo miłości.Zapraszam przed tym na kawę i na poznanie mojej osoby.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: Malachit »

To może ja się wypowiem, bo zostałam zapytana przez Norberta (wnioskuję, że pytał mnie z tego powodu, iż jestem modem) o to, czy można powierzyć ci szczury. Oto co odpisałam (mam nadzieję, że Norbert nie będzie mi miał za złe tego, że tutaj to upubliczniam, ale to moje słowa)
my nie mamy o niej żadnej sensownej informacji, dodatkowo jest dość krótko na forum - najlepiej byłoby, jakbyś zapytał kogoś, czy może przeprowadzić u niej wizytę przedadopcyjną (generalnie taka wizyta polega na tym, że ktoś przychodzi do ciebie, pokazujesz mu klatkę i gawędzicie chwilę, nic strasznego ani żadnego przeszukiwania - tutaj jest temat o osobach, które mogą się tym zająć viewtopic.php?f=4&t=32257 albo możesz napisać prywatną wiadomość od razu do klimejszyn)
Wtedy będziesz wiedział na pewno, czy gabce można ufać ;)
Żeby nie było - w żaden sposób cię nie oczerniłam, doradziłam jedynie standardową wizytę zalecaną w przypadku osób m.in. z krótkim stażem na forum.
Edit: W żaden sposób nie chcę mieszać w to klim, poleciłam ją po prostu jako wizytatora z Krakowa, który pierwszy przyszedł mi do głowy.
Wyszukiwarka nie gryzie
gabka
Posty: 398
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 11:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: gabka »

Tu akurat Malachit nie chodzi o Ciebie tylko o innych forumowiczów,którzy mnie dosłownie oczernili do Norberta ,a ja jakoś do tej pory nie otrzymałam żadnej PW . Ja na wizytę przedadopcyjną zgodę wyraziłam :) nie ma dla mnie żadnego problemu z takową wizytą i z żadną inną procedurą adopcji. A to ,że ktoś mnie oczernia nie znając mnie lub domniemując pewne rzeczy nie pytając mnie o wyjaśnienie nieścisłości ,której doszukali się w mojej osobie jest poniżej krytyki. Ja zakłamania i obgadywania poprostu nienawidzę . Mam na to za dużo lat ażeby bawić się w coś takiego.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
czis21
Posty: 66
Rejestracja: pt gru 14, 2012 6:21 pm
Numer GG: 10196864
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: czis21 »

Chylę głowę, Cegiełko.

Mnie najbardziej irytuje sposób traktowania "nowych". A już w szczególności wyrzucanie, świeżym posiadaczom szczurków, jacy to są nieodpowiedzialni, że nie postarali się o towarzysza dla pupila. Nie wystarczy wytłumaczyc co i jak...? A nawet podsunięcie mu oferty z maluszkami. Powinniśmy obdarzyc ich szczególnie "opieką" skoro dopiero zaczynają przygodę z ogonkami.
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: kaka958 »

Ja osobiście się z tym nie spotkałam, choć nie.. w jednym przypadku jak napisałam że Nezumi miała kontakt z samcem, znalazłam odpowiedz z capsem że nie powinna, sekunda nieuwagi itd. (ale nikt się nie zapytał o szczegóły) a powąchanie jeszcze nie powoduje ciąży :D
Ale zauważyłam to w tematach niektórych użytkowników i na prawdę kiedyś było inaczej np. ostatnio czytałam jak ktoś się pyta o wymiar klatki i miał 39 na coś tam i coś tam i były tam odpowiedzi typu "może być na dwa szczury, trzech już nie zmieścisz" a teraz zgaduję że by było by tak: "O nie klatka musi mieć co najmniej 40cm szerokości, klatka jest do wyrzucenia, przecież on nie będzie się mógł wyciągnąć przy tym boku".
Na prawdę warto być miłym dla innych użytkowników. Nie jestem idealna zdarza mi się kogoś wyzwać ale tylko jak ktoś naprawdę załazi za skórę i ktoś wcześniej tego kogoś nie wyzwał >:D . A tak nie pamiętam żebym kiedyś komuś odpisała jakąś zgryźliwością już wolałam się wcale nie odzywać ;D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: yss »

39 a 40 to w zasadzie jeden... ten.
Kiedyś dawno temu klatka 60x36x55 była tzw minimum bytowym dla dwójki, ale naród zmienił zdanie - i dobrze, bo taka klatka jest jednak ciasna, jeśli zwierzak nie ma jej otwartej przez kilka godzin dziennie.
Wróciłam na forum po kilku latach i byłam zdumiona nowymi formatami klatek i tą zmianą minimum bytowego dla dwóch szczurów, ale jak dla mnie zmiana ta jest pozytywna, lepiej niż gdyby polecano coraz mniejsze.

W porównaniu z fb to forum jest i tak nieprawdopodobnie wręcz kurtuazyjne. Z tamtej grupy się wypisałam i od razu lepiej sypiam >:D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: yss »

Heh przeczytałam cały wątek i o:
UprzejmaCegła pisze: Czy pracodawca jest lepszy? Może i jest na najwyższym szczeblu w firmie, lecz czy potrafi władać pędzlem tak jak Yss?
Dzięki, Cegło :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Apel do Użytkowników.

Post autor: smeg »

kaka958 pisze:Ja osobiście się z tym nie spotkałam, choć nie.. w jednym przypadku jak napisałam że Nezumi miała kontakt z samcem, znalazłam odpowiedz z capsem że nie powinna, sekunda nieuwagi itd. (ale nikt się nie zapytał o szczegóły) a powąchanie jeszcze nie powoduje ciąży :D
kaka958, czasem jednak warto posluchac osob bardziej doswiadczonych ;) Owszem, powachanie nie powoduje ciazy, ale od powachania do kopulacji szczury moga przejsc doslownie w sekunde, a Ty nie bedziesz nawet w stanie zareagowac, bo zwyczajnie nie zdazysz. https://www.youtube.com/watch?v=qlA9IS3wdCE - tu masz film z krycia szczurow w hodowli rodowodowej. Ta sekunda jednorazowego stosunku wystarczyla, zeby samiczka zaszla w ciaze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”