Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: noovaa »

Kobiety, mam problem ;)

Robimy córce smoka na ścianie i efekt będzie inny niż planowałam. Kolor, który wybrałam do pozostałych ścian będzie się gryzł. Potrzebuję rady, jak pomalować pozostałe ściany...

Na zdjęciu widać kolorystykę głównie, smok nie jest skończony więc nie sugerujcie się brakiem szczegółów :P

http://s1058.photobucket.com/user/Sylwi ... 1.jpg.html
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: yss »

kolory neutralne po całości, minimalizm, nawet meble - złamana biel, jasne szarości, baaardzo blady róż czy inny bardzo jasny kolorek jeżeli występuje na malowidle.
Kolory malowidła za wszelką cenę ustal w jakiejś tonacji - czerwień - oranż - żółty - brunatny - czysta czerń ok ale już wtedy nie fiolety zielenie itp, albo od różu przez czerwienie fiolety wiśnie pomarańcz ale wtedy nie żółty nie brązowy i tak dalej. I wymienić wszelkie większe sprzęty - lub pomalować, przykryć pokrowcami - jeżeli wprowadzają zbyt duży bałagan kolorystyczny.

Bo wyjdzie niestety tandeta jak tam będzie każdy kolor z palety i dodatkowo meble z przypadku. Ja mam meble z przypadku i nie mogę zupełnie poszaleć ze ścianami :)

Albo możesz olać wszelkie rady i robić po swojemu i zobaczyć jak wyjdzie, ale skoro pytasz...... O0
ten się nie myli, kto nic nie robi
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: Hanka&Medyk »

Lekko na lewo od środka jest taki przyjemny neutralny kolor, jakby morelowo-kremowy. Może ten na pozostałe ściany?
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: carola138 »

kolor ścian-jasne odcienie popielu,szarości
meble-nic co wpada w pomarańcz,czerwień.Czyli odpuść sobie mahoń,wiśnię,olchę itp.Raczej wybierz jasny klon,dąb itp.Pasowały by nawet białe meble.
Z zasłon zrezygnuj.Przy tak intensywnej barwie ściany,właściwie nie są potrzebne.Powieś po prostu po całej długości białe firanki(z tiulu,woalu,bądz co tam masz w domu.
p.s.
sama od pewnego czasu nie używam typowych zasłon.Walę firankę na całą długość ściany,albo kupuje zasłonki w kolorach,ale przezroczyste.Pokój wydaje się być wtedy dwa razy większy,głębszy i w sumie ładniejszy ;)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: Kameliowa »

Ja w ogóle zrezygnowałam z firanek, zasłon i innych. Kupiłam rolety. Tylko z roletami trzeba ostrożnie dobierać kolory. Białe i jasne, nie nadają się za bardzo do mocno nasłonecznionych okien, bo rano jest strasznie jasno. Przy ciemnych jest juz lepiej.

Noovaa, a co z meblami? Też wymieniasz? Jeśli nie, napisz jakie masz dla córy, będzie łatwiej dobrać.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: noovaa »

meble są w kolorze olchy i czerwona kanapa ::)
W każdym razie, ściany już są szare. Smok będzie kończony w weekend a nad czymś na okno pomyślę jak wstawię meble.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: noovaa »

Ściany jasno szare, smok poza zębami i 2ma poprawkami - gotowy:

ObrazekObrazek

Córa zachwycona ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
radoslav
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 08, 2014 1:59 pm

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: radoslav »

Wow, zazdroszczę takiej mamusi! :P
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: yss »

Moi mają wielkie tańczące zielone słonie na największej ścianie, plakat teatralny z czachą, plakacik ze słonikiem, obraz z psychodelicznymi zwierzątkami i wiele dzieł własnych na pustych miejscach..... a jeszcze jeden obrazek czeka na oprawę i też zawiera czaszki ;) oni bardzo lubią czaszki....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Jul4242
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 27, 2016 7:05 pm

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: Jul4242 »

Hej, to może pomożecie też mi? ;) Moja najlepsza przyjaciółka wyjechała rok temu za granicę, i doczekałyśmy się w końcu daty jej powrotu,-za 2 tygodnie! Z tej okazji bardzo chciałabym jej kupić coś fajnego. Macie może jakieś pomysły na prezenty? Może klasycznie jakiś łańcuszek lub bransoletka? ??? ???
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: yss »

A co ona lubi? Jakie ma hobby?
ten się nie myli, kto nic nie robi
todarek12
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 07, 2021 10:03 am

Re: Pytanie do kobiet ze zmysłem estetyczno-artystycznym :P

Post autor: todarek12 »

Gdybyście potrzebowały nowego fotelika dla dzieci, to zdecydowanie polecam recaro mako. Bardzo solidny model i świetny wybór pod względem zależności jakość / cena.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”