Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xxViktoriaxx
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 16, 2015 10:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: xxViktoriaxx »

Zdecydowałam się przygarnąć czwartego szczurka .
Jutro mam wizytę , rozmawiałam z panią która oddaje szczurka pytała się o klatkę więc powiedziałam jej że moja klatka jest mała jak dla 4 szczurków nie podałam wymiarów ( zapomniałam ) ale podałam jej wymiary klatki którą będę robić po weekendzie , w tej chwili mam 3 szczurzyce które wydają mi się dość małe ;) więc myślałam że klatka starczy , szczury adoptowałam tak z 9 miesięcy temu ( pierwsze ) . Przed adopcją bardzo dużo czytałam i w ogóle , nie wiem jak mi to umknęło bo nie czytałam o wymiarach dla szczurów klatki .
Więc tak wymiary są małe ! mogła bym powiedzieć że są bardzo małe ! o czym wiem już bardzo dobrze
55x28x74 http://allegro.pl/klatka-dla-szczura-ch ... 52516.html
Kiedy zobaczyłam ( to było dawno ) ogłoszenie klatka dla szczura no to pomyślałam że rzeczywiście klatka dla szczura idealna , no i kupiłam .
Często wchodziłam na fora i w ogóle ale ostatnio się wczytałam w tematy o klatkach i szok moja klatka jest za mała nawet dla dwóch szczurków a tu chce mieć czwartego . :-\

Więc pomyślałam jak niektórzy robili naprawdę super klatki sami , że też zrobię . Inspiruje się klatką Savic Suite Royal XL

Pani która do mnie przyjdzie nie jest tą która chce mi powierzyć szczurka , ale do tej drugiej pani pisałam i mówiła klatke mam za małą nawet na dwa szczurki ale robie za 3-4 dni nową wymiary :
głębokość 50 cm
szerokość 97 cm
wysokość 121,5 cm

( czekam na fundusze ) :D ;) :P

Teraz tak boje się że pani która jutro przyjdzie powie mi że nie mogę dostać tego szczurka bo mam za małą klatkę :(
W piwnicy mam jeszcze jedną mogę je połączyć :
http://allegro.pl/duza-klatka-dla-chomi ... 52968.html
BEZ RUREK !
długość 54 cm
szerokość 35 cm
wysokość 58 cm
Wiem że i tak jest za wąska
Tak na tydzień niecały by w niej były jeszcze
Potem super duża klatka !
Czytałam również pytania jakie czasami zadaje taka osoba jest w niej coś takiego jak
Jakie jeszcze ma pani/pan zwierzę ? czy coś takiego i Czy w domu są małe dzieci ?? Po co takie pytania są zadawane ?
Oczywiście nie mam żadnego problemu z udzieleniem odpowiedzi

Jak myślicie ??
Miał już ktoś taką wizytę ?? opiszecie wizytę ??
Aż mnie brzuch z nerwów bolii :-\ :-[ ???
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: cane »

Przede wszystkim Wdech i Wydech ;).

Klatka faktycznie jest mała, nie ma co się oszukiwać pod tym względem... ale jeśli na dniach masz zrobić większą, to nie powinno być żadnego dużego problemu [jeśli po za tym wszystko będzie w porządku to w najgorszym wypadku... wydadzą ci szczurka PO powiększeniu klatki] ;).
Z pytaniami o małe dzieci czy zwierzaki też się nie denerwuj. Mnie też pod tym względem przemaglowano - mam psa, któremu nie ufam, że nie skrzywdziłby szczurka [jedyny efekt - Kudłata przenosi się do przedpokoju jak wypuszczam dziewczyny] oraz dzieci, które są teoretycznymi właścicielami moich szczurków [tzn. dzieciaki dostały je ode mnie na dzień dziecka]. Tu raczej chodzi o to, czy twoje dzieci są nauczone zachowania przy zwierzętach [np. nie rzucą szczurem o ścianę bo i takie przypadki poznałam >:( ] oraz czy rodzic [czyli ty ;)] zdaje sobie sprawę z tego jakim obowiązkiem tak naprawdę są szczurki.

Po za tym polecam meliskę na noc, meliskę z rana, paczkę ciasteczek na stół i spooookój podczas wizyty :).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: Paul_Julian »

To moze tak od konca :)

Pytania o dzieci i zwierzaki sa zadawane po to, zeby wiedzieć, czy szczurki bedą miały z nimi kontakt. Inne zwierzę lub dziecko moze niechcący zrobić krzywdę i nalezy unikac takich kontaktów.

A co do Twoich obaw w kwestii za małej klatki - najlepiej szczerze pogadaj z tą panią co do Ciebie przyjdzie. Bardzo możliwe, że bedziesz musiała poczekać troszkę na tego szczurka. Ale nowy szczurek i tak musi być przez jakiś czas w osobnej klatce, więc do czasu kiedy bedziesz miec dużą klatkę - możesz się zabrać za łączenie. No i umówic z panią na następną wizytę, posyłac zdjęcia jak Ci idzie budowanie klatki itd.

Na Twoim miejscu bym sie nie martwił :) Osoby przychodzące z wizytą adopcyjną są od tego, żeby rozwiać wątpliwosci, odpowiedzieć na rózne pytania i doradzić. Nie ma czego sie obawiać.

Tutaj jest jeszcze temat do poczytania http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=33845
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xxViktoriaxx
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 16, 2015 10:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: xxViktoriaxx »

Ufff... uspokoiłam się troszkę ;)

Do szczurka potrzebny mi jest transport więc pani która oddaje szczurka już go znalazła nie jest jeszcze pewne , ale w następnym tygodniu powinien do mnie przyjechać jeśli będzie wszystko ok .. Więc nowy szczurek może być w innej klatce kilka dni

O pytanie o zwierzątka chodziło mi tylko o to że mam ich troszkę dużo :P
Mam dwu letniego syna prawie trzy , który ze szczurkami bawi się niesamowicie , prawdziwa miłość :)

A osoba która przyjdzie robi jakąś ankietę ?
Jak należy się przygotować ? :)

Właścicielką szczurków jest moja czternastoletnia córka ma je w pokoju ona przy nich wszystko prawie robi ja tylko czasami dam im jedzonko i wyczyszczę . Jeśli chodzi o jakiekolwiek pytania może córka odpowiadać czy osoba pełnoletnia cokolwiek wypełnić to wiem osoba pełnoletnia
Pytam tak bo pierwszy raz przez coś takiego będziemy przechodzić :) ;) :P ???
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: cane »

Z ankietami to cóż, trudno powiedzieć... Jedni je robią, inni nie... Za to umowę musisz podpisać ty, ponieważ musi być to pełnoletnia osoba.

Dobrze by było, jakby oboje dzieci były obecne podczas wizyty. Córa, bo łatwiej będzie jej na niektóre pytania odpowiadać niż tobie [co akurat pewnie nikogo nie zdziwi ;)]. Syn - abyście mogli pokazać, że mały umie się przy szczurkach zachować :). Ba, nie zdziw się, jeśli to z córką będą woleli rozmawiać, ja jak przychodziłam na wizyty [co prawda psie, ale to akurat mała różnica] też wolałam rozmawiać z faktycznym opiekunem... Z rodzicami wystarczała mi wiedza, że ogólne pojęcie mają, na zwierzaka się zgadzają, o kosztach utrzymania [również leczenia!] pamiętają ;).
xxViktoriaxx
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 16, 2015 10:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: xxViktoriaxx »

No niestety nie udało się , klatka jest za mała , pani była bardzo miła ale przed chwilą otrzymałam wiadomość z odmową .
Rozumie że klatka będzie gotowa na dniach ale , no cóż bywa
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: cane »

W takim razie zaproś panią jeszcze raz jak skończycie klatkę ;).
xxViktoriaxx
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 16, 2015 10:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: xxViktoriaxx »

Jak zdążę :P
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obawy przed wizytą przed adopcyjną !

Post autor: Paul_Julian »

Jak nie zdążysz to trudno. Wazniejsze, żeby klatka była porządnie wykonana. Ale utrzymaj kontakt z tą panią, bo jesli jest np. z jakiejs fundacji, to bedzie mieć niedlugo jakiegoś innego ogonka.
Czasami tak bywa, ze ktos adoptujący obiecuje, że bedzie klatka i potem nie dotrzymuje słowa. Więc wolą dmuchać na zimne.
Nic sie nie martw :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”