cześc szczuromaniaki!

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Witam. mam na imię Ola i mam 13 lat. Zaszczurzyłam się już jakieś 3 lata temu .Kocham je i mam szczurzyczkę Magdę która ma już prawie 2 lata. To tyle na razie. Mam nadzieję ze gdy będę potrzebowała Waszej pomocy to mi pomożecie. Pozdrawiam @rat_Madziula :-*http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 9651320090
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Szczury to zwierzęta stadne i na pewno Twojej szczurci jest smutno, że całe życie nie mogła zachowywać się po szczurzemu i żyła sama.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Morgana551 pisze:Szczury to zwierzęta stadne i na pewno Twojej szczurci jest smutno, że całe życie nie mogła zachowywać się po szczurzemu i żyła sama.
tak, wiem, ale mój tata nie chciał drugiego i nic nie mogłam zrobić, a wolałam już wziąć jednego bo przede mną stał facet który prosił o szczura dla węża, więc...
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Jeśli nie możesz mieć 2 szczurów zaadoptuj chomika. Trzymanie zwierzęcia o silnym instynkcie stadnym samotnie, to znęcanie się nad nim. Smutne jest to, że mimo, że o tym wiedziałaś zrobiłaś po swojemu. Nie rób więcej krzywdy tym zwierzętom i adoptuj min. 2 lub w ogóle.
PS: Kupowanie przez terrarystów szczurów to nie nowość. Kupując swoja szczurcię nie tylko skazałaś na śmierć innego szczura, który z nią przebywał ale i ze dwa kolejne, które zostały zamówione po tym jak w akwarium zrobił się mniejszy tłok.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Miałam już chomiki i nie chcę. Może i nie zastąpię Madzi drugiego szczura ale wierz mi ze nie wygląda na najsmutniejszego szczura na ziemi. Wcale się również tak nie zachowuje. Kiedyś gdy była jeszcze młodsza poszłam z nią do koleżanki która zakupiła 2 maluszki tydzień po tym jak ja kupiłam swoją. Chodziłam z Madzią do nich przez jakiś tydzień. Ona wąchała je a one ją i nawet się lizały przez klatkę. Koleżanka wypuściła swoje i razem biegały. Następnego dnia przyszłam ze szczurcią i Madzia weszła do klatki szczurków koleżanki-Neli i Beli. Obwąchały się i Magda zagryzła Belę. Po tym zdarzeniu zabrałam Magdę do domu, pobyłam z nią , popieściłyśmy się troszkę i włożyłam ją do klatki. Dodam że od tego zdarzenia w zachowaniu Madzi nic się nie zmieniło. Wiem ze to w 100% moja wina .Poszłyśmy pochować maluszka. Koleżanka kupiła drugą szczurcie dla swojej Neli po kilkunastu minutach podobną do Beli. Również tak ją nazwała. Nela na szczęście ją zaakceptowała i dziś wszystkie szczurki są odważne i przyjacielskie.
ps. w akwarium było 7 szczurków i jedna samiczka.
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki naprawdę sa stadne, i żaden człowiek im nie zastąpi drugiego szczurka.
A dwa szczurki trzeba odpowiednio połączyć , tutaj o tym piszemy http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Bo przecież te szczurki sie nie znają. Wyobraz sobie, ze mieszkasz sobie, a tu nagle wchodzi ktoś obcy, rozpycha Ci sie w łózku, kładzie swoje rzeczy na półkę i zagląda do Twojego komputera. Dziwne, prawda ?

A drugiego szczurka mozesz zaadoptowac z naszego forum http://szczury.org/viewforum.php?f=4
Masz wtedy pewnosc, ze ogonki nie mają świerzbu, są oswojone ( a jesli nie są, to jest to napisane), i nie sa w ciązy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

No wiesz. Moja szczurcia już młoda nie jest :-\ .Chętnie zaadoptuję 2 szczury kiedy ona no wiesz... ale jeszcze o tym nie mysle.Przeciez może jeszcze ze mną żyć ponad 1 rok.Ale widać ze Magda potrzebuje na wszystko więcej czasu.Teraz już nie szalejemy po sklepach i nie straszymy ekspedientek w żabkach ani nie latamy po parkach.Teraz już nie będę ją stresować małym gagadkiem wyrywającym jej jedzonko z łapek. Mam nadzieje ze mój tata zgodzi się wreszcie na 2 szczurki.Klatka Madzi jest spora i wystarczy dla 2 + codzienny 1,5 godz wybieg po mieszkaniu i spacery po dworze. Ale na razie niech będzie sama Madzia. :P
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Oglądałam te szczurasy z forum i są ekstra. Tylko szukam dwóch białych samiczek z woj.lubelskiego. To znaczy będę szukać. Polecisz jakiś link?
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Ze szczurami nie powinno się wychodzić na dwór. Na zewnątrz czeka ich wiele niebezpieczeństw takie jak:
-pasożyty
-drapieżniki
-ogromny stres
-ryzyko ucieczki
W swojej przygodzie ze szczurami musisz wiele zmienić. Po pierwsze jeśli szczur to minimum dwa jednej płci, całkowity zakaz wychodzenia na dwór, chyba, że szczurek jedzie do weterynarza, klatka min. 70x40x60.
Co do śmierci szczurci, to winna jesteś Ty oraz koleżanka. Niestety po raz kolejny stwierdzenie - dzieci nie powinny mieć zwierząt, się potwierdziło. Szkoda tylko, że przez Waszą głupotę, brak wiedzy i nieodpowiedzialność szczurcia umierała w męczarniach.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Paul_Julian »

Nawet dwulatka spokojnie może miec towarzystwo, i bardzo sie ucieszy jak juz tylko sie przekona. Nie ma górnej granicy, łączylem nawet ponad 2 latki.
A co do linka, to musisz sama poszukać, nawet jesli nie bedą z Twoich okolic, to moze ktos bedzie jechał i zabierze je do Ciebie.

Morgana551 - w kwestii braku wiedzy co do łaczenia zwierząt to zdarza sie to również starszym. I niektóre 13latki sa odpowiedzialne, a niektórzy o wiele starsi- nie są.
Fakt, że winny jest brak wiedzy i to rat_Madziula musi zmienic.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Niestety masz rację. Coraz częściej zdarzają się dorośli, którzy na co dzień zapominają, że mają coś takiego jak mózg... Niestety cierpią na tym zwierzęta.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Dobrze wiem ze to ja z tą koleżanką byłyśmy winne śmierci małej Beli. Jednak jak już pisałam zwierzaka nie od razu wpuściłam do klatki innych szczurasów. Nie osądzajcie mnie że jestem nieodpowiedzialna. Uwierzcie mi ze kiedyś to ja byłam odpowiedzialna za psa koleżanki bo się załatwił i kolezanka nie sprzątnęła i wtedy szła straż miejska i powiedziałam ze to mój pies i sprzątnęłam SWOJĄ chusteczką. To był pies koleżanki nie mój. Wiele jest innych przypadków w moim życiu za która ja wzięłam odpowiedzialność
Nie osądzajcie mnie bezpodstawnie, proszę.
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

[quote="Morgana551"]Ze szczurami nie powinno się wychodzić na dwór. Na zewnątrz czeka ich wiele niebezpieczeństw takie jak:
-pasożyty
-drapieżniki
-ogromny stres
-ryzyko ucieczki
Po pierwsze-szczur siedział na ramieniu lub w kieszeni także nie mógł go dopaść żaden pasożyt,
po drugie-moja okolica jest tak bezpieczna że nawet nie ma na niej dziko żyjącego kota, a psy są albo na smyczach albo tak posłuszne że chodzą za właścicielem krok w krok, więc nie zaatakują szczurka,
po trzecie-jeżeli chodzi o stres to go wogle nie ma gdyż moja okolica jest naprawdę spokojan i ludzie przyjaźnie patrzą na zasypiającego szczurka,
po czwarte-ucieczka się nie powiedzie bo Madzia się po prostu zawsze bała (nawet w domu ) samemu zeskakiwać z ramienia czy kieszeni na podłogę/dywan/trawę.

I jeszcze Ci polecam filmiki youtuberki nanybordercolie. Polecam gdyż filmiki są cudowne , nawet szczurki z kotem się lubią i szczurki latają po dworze i przylatują do właścicielki, np. ,,Life with my Animals",,Happy Halloween from NanaBorderCollie! " ,,An Animal-Packed Christmas! Amazing Animal Tricks" ,,I Love My Crazy Animals! "(mój ulubiony) i ,,Awesome, Amazing Rat Tricks" ,,Epic Rat Tricks".

Pozdrawiam, mam nadzieję , że obejrzysz.
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: Morgana551 »

Ogromnym stresem dla szczura jest ilość nowych zapachów od, których na zewnątrz się aż roi :)

Widziałam te filmiki. Życzę tej osobie, żeby nigdy kotek za mocno nie pacnął szczura i przy okazji nie złamał mu kręgosłupa, a latając po dworzu aby żaden ptak drapieżny nie upolował ogona.

Wychodząc szczurem wiele ryzykujesz. Szczur nie ma żadnych przyjemności z tego, że łazi na zewnątrz. Po co robić coś co nie ma sensu i jest głupie?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: cześc szczuromaniaki!

Post autor: rat_Madziula »

Wiesz, moje wychodzenie ze szczurem miało sens, ale tam. Widze ze na tym forum jestem niemilewidziana, a szkoda.
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”