Projekt edukacyjny dla dobra zwierzaków. :)

Tylko tu pogadasz na różne tematy (prawie bez ograniczeń)!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Projekt edukacyjny dla dobra zwierzaków. :)

Post autor: PaniCiurowa »

UWAGA, UWAGA, UWAGA!

Chodzi mi po głowie projekt edukacyjny (pomysł podrzuciła mi Hanami z allo - dziękuję!), oparty na fotografiach i krótkich opisach, którego celem byłoby ukazanie REALNYCH skutków bezmyślnego mnożenia gryzoni.
Fotografowaniem zajęłabym się (w większości) osobiście, przygotowanie opisów należałoby do opiekunów fotografowanych zwierzaków.
Chcę nawiązać kontakt i współpracę z opiekunami zwierząt pochodzących z niekontrolowanego inbreedu/nieodpowiedzialnego rozmnażania, które mają widoczne defekty wynikające z wyżej wspomnianego. Sama zgłaszam mojego Pchełka. ;)
Prośba skierowana jest przede wszystkim do osób z województwa mazowieckiego lub przebywających na jego terenie dość często, tak bym mogła dojechać do nich z aparatem. :)

Archiwalne zdjęcia takich bidulków-ofiar nieodpowiedzialnego rozmnażania też się przydadzą! Tutaj akurat nie ogranicza nas odległość ani możliwości dojazdu. :)

Finalnie z zebranych zdjęć i opisów powstanie fanpage lub strona internetowa (albo jedno i drugie), którą będzie można pokazywać każdej osobie, która nie widzi nic złego w mnożeniu zwierzaków o nieznanej przeszłości i przodkach. :) Mam nadzieję, że pokazanie faktycznych skutków zabierania się za mnożenie zwierzaków bez wiedzy chociaż części z takich osób otworzy oczy. A to już będzie coś, bo nie liczę, że trafi do wszystkich. Nawet, jeśli 5% zrezygnuje z takiego rozmnażania, to już będzie sukces.


Proszę o udostępnianie razem z kontaktem do mnie (przez fanpage Koszulka Na Szczurka lub mailowo: misiek.zelek@o2.pl).
Im więcej materiałów zbierzemy, tym lepiej!
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt edukacyjny dla dobra zwierzaków. :)

Post autor: Malachit »

Pomysł dobry, chociaż boję się, że może wyjść nieco makabryczny...
Co do zdjęć - możesz zapytać xxx o te z tego tematu (te zdjęcia mocno oddziałują) http://szczury.org/viewtopic.php?f=186&t=47422
Jak będę pamiętać, to mogę cyknąć zdjęcie jak u mojej rocznej szczurzycy czwarty raz (!) odrośnie guz.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt edukacyjny dla dobra zwierzaków. :)

Post autor: PaniCiurowa »

Malachit, chodzi właśnie o to, by wstrząsnąć. Czasami trzeba trochę makabry, by przemówić do rozumu. Wiadomo, że nie będziemy wstawiać jakichś flaków na wierzchu, ale właśnie zwierzaki pokroju Pchełka - a Pchełek ma tylko jeden siekacz, niestabilną żuchwę, nie ma połowy dolnej wargi i jest skarłowaciały (wszystko uwarunkowane genetycznie, zęby stracił przez ropnie tworzące się przy zębach, zęby były praktycznie martwe, a jeden górny wyleciał mu sam... z korzeniem...). O rozwalonym oku nie mówię nawet, bo to inna bajka. ;) W opisach warto przybliżyć, z czym się taki szczur zmaga, ile opieki wymaga i zaangażowania.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”