Oswajanie dorosłego szczura?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
jogazum
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 3:22 pm

Oswajanie dorosłego szczura?

Post autor: jogazum »

Witam.
Kupiłem szczura (samiec, albinos) kilka dni temu w sklepie zoologicznym w Poznaniu. Piszę ten post, ponieważ chcę się dowiedzieć, czy można oswoić dużego szczura. Oglądałem serie poradników i czytałem kilka postów, z których dowiedziałem się, że małe szczurki są podatne na wszelkiego rodzaju tresury itp, ale żaden z poradników nie dotyczył dorosłego osobnika. :/ W zoologu nie powiedzieli ile szczurek ma tygodni, ale jest już duży. Chodzi mi przede wszystkim o to, by móc np. wziąć go na rękę, żeby poznał mój zapach i pochodził po mnie. (dałem mu po sobie pochodzić w pierwszy dzień, zaraz po tym, jak przywiozłem go z miasta).
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, miłego popołudnia.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Oswajanie dorosłego szczura?

Post autor: yss »

Jeśli nie gryzie, to żaden problem.
Poruszaj się spokojnie, ale pewnie, nie skradaj się i nie rób gwałtownych ruchów.
Noś pod bluzą na sobie (nie każdy się tak da, większość lubi się schować i zaczyna kojarzyć zapach człowieka z bezpieczeństwem)
Siadaj przy klatce, żeby poczytać, pooglądać film, porozmawiać przez telefon, tylko nie krzycz ;) mów do szczura.
Wkładaj rękę do klatki i tak siedź. W końcu zacznie podchodzić, wąchać, włazić na rękę.
Przynieś przysmak, pomachaj przy klatce, żeby go wyczuł, niech przyjdzie i weźmie z dłoni. Pogłaskaj.

I spraw szczurzego towarzysza :)

Zazdroszczę albinoska, albinoski są najlepsze ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”