Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
makaroonik
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 15, 2006 5:47 pm
Kontakt:

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: makaroonik »

Mam szczurka od 3 miesięcy.Zdążył się sie juz trochę oswoic, tzn. bierze jedzenie z ręki, myje się na moich kolanach, siedzi spokojnie na ramieniu i nie boi się mnie.Ale mam jeden problem!On nie daje się głaskać, nigdy!A jak go zmuszę to tak sie kuli i czeka az skończe!No i wogóle boi się gwałtownych ruchów a jak mu dam jakiś smakołyk do łapek to bierze i ucieka nawet nie pozwalając się pogłaskać :cry: :cry: Nie wiem już co mam robić żeby go do siebie przywzyczaić!! :cry: :cry: :-( :|
Moje słodkie, kochane chłopaki: ChArLiE, SaJgOn i LeOnArDo ;)
NaBaZgRaŁa MaKaRoOn
fester
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 10:53 am

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: fester »

Może to wynikać z jego charakteru ;) Moja Kali czasami też nie lubi jak się ją głaska, ale czasem daje się pogłaskać.

Pozdro
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Szałas »

no bywa że to wynika z charakteru, u mnie głaskanie tylko Blekmura lubi, reszta niebardzo :|
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: jokada »

cóż, czasem niektóre szczurki nie lubia dotyku
niestety - zdarza sie

z moich 5 - dwa nie lubia glaskania - no i praktycznie wszytskie przy szybszym ruchu, naglym glosnym dzwieku uciekala do klatki, zeby sie schowac

tak ze moze ten typ tak ma
oswojony jest ale głaskania nie jest mu miłe :roll:
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: turybiusz »

Moje szczurki nie lubią głaskania, gdy nic im nie dolega, choć okazują mi uczucia w inny sposób (np. po wyjściu z klatki kręcą się na ogół gdzieś blisko mnie, gdy odejdę, biegną w moją stronę). Na głaskanie mają ochotę jedynie, gdy są chore, osłabione, albo przestraszone wizytą u weterynarza. Mnie to nie martwi, po prostu takie są, więc na siłę do pieszczot ich nie zmuszam ;)
...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: limba »

U mnie ze stada w obecnym składzie glaskanie lubi Fryt i czasem Klucha. Freska pierwsza biegnie do mnie ale nie lubi glaskania (wytrzymuje max 5 sekund i robi zniesmaczona mine ;) ) Żelka nie przepada za glaskaniem szczegolnie przed rujka, a Keksio to Keksio przynajmniej osiagnelismy to ze nie robi juz taaaaaaakich wielkich oczu jak go dotykam. Kto wie moze kiedys polubi. Największym pieszczochem byl ŚP Kapunio co tez pewnie wynikalo z wieku w jakim do mnie trafil. Ale drapac z boku pyska moglam go godzinami a on nastawial sie jak kot, i lizal moja reke. (strasznie za nim tesknie). Takze jak widac nie masz sie czym za bardzo przejmowac. Ze szczurami jak z ludzm. Kazdy jest inny i nalezy o tym pamietac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Sean4 »

1. Na poczatku moja Kola tez tak miala. Na szczescie dosc szybko odkrylem, ze nie lubi glaskania "na zewnatrz", czyli kiedy popyla po mieszkaniu. Kiedy jest w domku albo na reszcie swojej polki, to bardzo lubi. Nadstawia sie nawet zeby glaskac ja tam gdzie chce. I oczywiscie czuje sie w obowiazku caly czas mnie lizac i podgryzac:) Aha- musze dodac ze przez glaskanie rozumiem raczej drapanie. Na glaskanie cala reka szczurek jest chyba za maly...
2. To ze ucieka to chyba instynkt. Szczurek moze sobie myslec:"A nuz zmienimy zdanie i zabierzemy pachnacy prezecik?"
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Mikulinka »

[quote="makaroonik"]Nie wiem już co mam robić żeby go do siebie przywzyczaić!![/quote]

Moim zdaniem szczurek już się do Ciebie przyzwyczaił: [quote="makaroonik"]bierze jedzenie z ręki, myje się na moich kolanach, siedzi spokojnie na ramieniu i nie boi się mnie[/quote]

To, że nie daje się głaskać nie wynika z braku zaufania do Ciebie, czy ze strachu...On po prostu najwyraźniej za tym nie przepada...Tak, jak już kilka osób wspomniało - każdy szczurek jest inny, wszystko zależy od jego charakteru...Najważniejsze, że nie jest wobec Ciebie agresywny, bo i to się czasem zdarza ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Dory »

Czasem szczury nie dają się głaskać osobom, których nie uważają za absolutnych 'panów'. Ale być może Twój po prostu tego nie lubi? Ciężko powiedzieć, bo z Twojego opisu wygląda, jakby się bał. Jeszcze nie polecam zawsze karmienia z ręki. Oddając szczurowi jedzenie będziesz traktowany jak słabszy osobnik, bo ogonki w naturze nie za chętnie się dzielą. Można raz na jakiś czas, ale zawsze lepiej włożyć do miseczki.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: limba »

[quote="Dory"]Oddając szczurowi jedzenie będziesz traktowany jak słabszy osobnik[/quote] na ten temat byly juz sprzeczne opinie. ja czesto karmie swoje z reki i nie traktuja mnie jak slabszego osobnika.
Tak jak pisalam wyzej, uwazam ze szczurcia narazie tego nie lubi, wszak mloda jest i sa ciekawsze rzeczy do robienia. Z wiekiem moze to sie zmienic, ale nie musi.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Pudzianica »

To zależy od charakteru. Jeśli siedzi ci na kolankach, bierze od ciebie pokarm to ciebie akceptuje, jak najbardziej.. Poprostu nie lubi być głaskany...
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Dory »

O karmieniu z ręki, a raczej niekarmieniu wiem z kilku sensownych książek tj. Szczur oswojony i Psychologia gryzoni, ale przecież każdy szczuras jest inny.
I to jest właśnie piękne... :zakochany:
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: krwiopij »

"psychologia gryzoni"? co to za ksiazka? mozesz podac autora i zasugerowac sposob zdobycia jej? bardzo jestem ciakawa...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
makaroonik
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 15, 2006 5:47 pm
Kontakt:

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: makaroonik »

No tak!To może być ciekawe!Podaj autora!
Co do dawania jedzonka do łapek szczurkowi to ja zanim mu dam, to siłuje się z nim i udaje że wcale nie chce mu dać.No i potem puszczam i on myśli że wygrał :khihi: ;)
Moje słodkie, kochane chłopaki: ChArLiE, SaJgOn i LeOnArDo ;)
NaBaZgRaŁa MaKaRoOn
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Mój szczurek mnie nie akceptuje :(

Post autor: Dory »

Książkę napisała Christine Gray. Jest strasznie stara z 1993 :| , ale może są nowsze wydania... To książka mojej mamy. Kupiła ją, kiedy miała problemy z oswojeniem szynszyla. Nie studiowałam jej na razie zbyt uważnie, dopiero niedawno ją odkopałam. Miała pojechać na działkę na strych. Miałam szczęście, że ją znalazłam :D :D :D .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”