Nauczenie reagowania na imie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Po jakim czasie Wasze szczurki nauczyly sie reagowac na swoje imie?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

W ogole
46
59%
Po pierwszym tygodniu (od zaczecia "nauki")
10
13%
Po dwuch tygodniach (od zaczecia "nauki")
10
13%
Po trzech i powyrzej tygodniach (od zaczecia "nauki")
12
15%
 
Liczba głosów: 78

douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: douchee »

Moje panienki też nie reagują na imię, ale na dźwięki: Cola przychodzi na cmokanie, a Mila na "kici-kici" :D
:)
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: EmDżi »

moj rownierz nie reaguje zbytnio na imie no chyba ze chce wyjsc :wink: a tak to reaguje jak zawsze na cmokanie - to chyba ogonki lubia najbardziej :)
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Shady Lane »

Ech no bez przesady ... chyba nie to jest najważniejsze, czy szczurek reaguje na imię, prawda ? Przecież kochamy nasze ogonki, za to, że są, po prostu (przynajmniej ja). Kocham mają Kaję, mimo że nie zna ani jednej sztuczki i nawet nie reaguje jak ją wołam. Kocham ją dlatego, że jest przy mnie, gdy jest mi smutno, że w chłodne wieczory przytula się do mnie, a nie za to, co u mnie, a czego ( w jej przypadku) nie umie.
Ja się z nikim nie chcę kłócic. Owszem, fajnie, jak szczurek rozumie, że się go woła i w ogóle. Ale najfajniej jest, jak on po prostu jest ... I tyle.
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: myszka »

[quote="Shady Lane"]że w chłodne wieczory przytula się do mnie[/quote]

i co?? mocno grzeje?? :lol:
A tak na serio, to faktycznie, to nie jest najważnejsze, ale też nie jest jakąś przesadą.. nikt nie chcę przecież szczura uczyć przynoszenia chusteczek na kichnięcie prawda...
prawada?? :roll:
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: douchee »

Miło jest, gdy chcesz schować szczury do klatyki i wystarczy je zawołać (oczywiście w tym wypadku to nie zawsze działa, bo one z reguły wiedzą, o co chodzi...) albo chcesz się z którąś pobawić, więc wołasz, a ona przychodzi :)
:)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Mycha »

Z imionami słyszałam różne opowieści :)
Są osoby które nie wiadomo skąd twierdzą, że w imieniu szczurka powinno się znajdować SZ lub CZ... ciekawe? Może ktoś się z tym spotkał? Chętnie posłucham wyjaśnienia :wink:
Ja mam 5 ogonów i nie reagują jakoś szczególnie na swoje imiona- kiedy je wołam przychodzą wszystkie a nie tylko wołany :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Meggy »

moje szczury reagują na imię - metoda ze smakołykiem i na kliker (taki kapsel od np tymbarka life) też smakołykiem...

co do tego, że wszystkie szczury reagują na cmokanie - BZDURA. Po prostu - zwróćcie na to uwagę - w ten sposób większość ludzi przywabia małe zwierzątka, prawda? Robią to podświadomie, a szczur się uczy, że jak ktoś cmoka to ma przyjść (bo z reguły wiąże się to ze smakołykiem).

ja na swoje szczury nie cmokam. Dlaczego? Bo tak mi powiedziała mathy_c jak je od niej brałam. Spójrzcie na uszy szczurka, gdy cmokacie. Kładą je po sobie, prawda? Po prostu szczury słyszą inne częstotliwości niż my, i dla nich ten dźwięk jest nieprzyjemny, a może nawet bolesny?

dlatego radzę uczyć ogonki reagować szczurki na inne sygnały dźwiękowe, jak właśnie kliker, klaskanie czy strzelanie palcami :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: douchee »

Dowodem na to, że nie wszystkie szczury reagują na cmokanie jest właśnie moja Mila - ona na cmokanie w ogóle nie zwraca uwagi, bo wie, że na to przychodzi Cola (ale nie kładzie po sobie uszu, bo nie cmokam ustami tylko językiem o podniebienie, jeśli rozumiecie o co mi chodzi. Nigy nie wołałam jej na typowe cmokanie). Odwrotnie też działa. Na "kici-kici" reaguje tylko Mila, Cola - wcale.
:)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Mycha »

A co powiecie na to, że szczur przychodzi wyłącznie na moje cmokanie, a na innych nie? :)
Może nie cmokam tak soczyście i głośno, ale kiedy znajomi starają się mnie naśladować to niestety nici z tego. Fakt faktem, że może rozpoznają jeszcze zapach itede, ale dźwięk wybrały sobie swój.
Co do tego, czy wszystkie reagują na cmokanie- nie, bo to chyba kwestia przyzwyczajenia.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Neave
Posty: 211
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 3:44 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Neave »

Ze szczuraskami to jak z innymi zwierzetami. One nie rozróżniają co znaczy dany wyraz tylko slysza dzwieki i zapamietuja te najbardziej charakterystyczne jak np. cmokanie :)
[quote="Mycha"]A co powiecie na to, że szczur przychodzi wyłącznie na moje cmokanie, a na innych nie? :)[/quote]
Kazdy czlowiek ma inny glos i inne dzwieki wydaja chociaz dla nas sa one bardzo podobne.

Ja moją Mała nauczylam przychodzenia na cmokanie za pomoca jedzenia - cmokac jest zdecydowanie latwiej !!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: limba »

Moje reaguja na cmokanie (czasem nie i wtedy to se moge cmokac i cmokac az mi w gebie zaschnie albo sie opluje :wink: ) Kluch czasem na imie reaguje...a napewno reaguja na dziwek glosu....szczegolnie lubia jak czytam cos na glos bo zaraz przylatują...ale cmokanie to chyba najlepsze wyjscie :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Fam »

ja do swojej od zawsze mowie po imieniu, i sama nauczyla sie raeagowac, na kilka wersji Karolcia, Karola i reaguje na sczurnica tez
za tęczowym mostem: Karolcia
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Shady Lane »

[quote="myszka"]Shady Lane napisał/a:
że w chłodne wieczory przytula się do mnie


i co?? mocno grzeje?? Laughing [/quote]


Ano, wbrew pozorom tak ;)
Bo to taka gorąca kobieta jest :P


A co do tematu - ja w żadnym wypadku nie jestm za tym, żeby szczur nie reagował na imię, pisze tylko, że nie to jest najważniejsze.
Nie przejmuj się, odrobina cierpliwości i Twój szczuras raczej pojmie, czego od niego oczekujesz.
Mogę Ci polecić metodę ze smakołykiem - wielu moich znajomych jej używało, i szczurasy teraz przyczodzą na zawołanie.
Ale pamiętaj - podstawą jakiejkolwiek tresury jest CIERPLIWOŚĆ

Pozdrawiamy
Shady Lane & Kaja
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: lajla »

Floyd tez reaguje na cmokanie, i na stukanie palcamy o ziemie... na imie to czasami, ale zadko... wczesciej reagowal an Floyda... a teraz to czesciej stukam i cmokam i nazywam go robaczkiem ale na robaczka nie reaguje :wink:
Denima6
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 27, 2005 4:00 pm

Jak nauczyć reagowania na imię

Post autor: Denima6 »

Mój Tofik też przychodzi na cmokanie chociaż częściej na dźwięk potrząsania pudełka z jego ulubionymi dropsami :)
Kochać i być kochanym to tak, jak by z obu stron grzało słońce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”