Nauczenie reagowania na imie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Po jakim czasie Wasze szczurki nauczyly sie reagowac na swoje imie?

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

W ogole
46
59%
Po pierwszym tygodniu (od zaczecia "nauki")
10
13%
Po dwuch tygodniach (od zaczecia "nauki")
10
13%
Po trzech i powyrzej tygodniach (od zaczecia "nauki")
12
15%
 
Liczba głosów: 78

bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Nauczenie reagowania na imie

Post autor: bonsai »

A moje paskudki zaczeły reagować..... :lol2: co prawda tylko Asta reaguje na imie, ale wszystkie przychodzą na cmokanie albo.... szelest foliowej torebki ze smakołykami... :haha:
sarenka5
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 12:29 pm
Kontakt:

Nauczenie reagowania na imie

Post autor: sarenka5 »

Witam!
Moja szczurzyca reaguje nie tyle na swoje imię ale na moją obecnosć w pobliżu.Jak sobie biega po pokoju a ja się pojawiam to niezależnie od tego czy się odzywam czy nie to przylatuję z najwiekszej dziury i staje obok mnie patrząc w górę i czekając na coś pysznego...albo chociaż podrapanie za uchem :D
pozdrawiam....
Barbasia85
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 07, 2010 7:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Jak nauczyć reagowania na imię?

Post autor: Barbasia85 »

Mam 2,5 misięcznego kapturka- Suzi :) jest z nami od 28.12. Już oswoiła się ze mną i moim mężczyzną, jest wesoła, wchodzi na nas, bawi się itp. ale nie wiem jak ją nauczyć żeby reagowała na imię... Niby wie, że o nią chodzi, bo tak śmiesznie strzyże wtedy uszkami ale nie przybiega :( Pomóżcie
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Jak nauczyć reagowania na imię?

Post autor: UprzejmaCegła »

Aby nauczyć takiego klucha przybiegania na dźwięk wystarczy przy podawaniu smakołyków np. cmokać, wypowiadać imię :)
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Jak nauczyć reagowania na imię?

Post autor: lavena »

Post pod takim samym tytułem :P

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... %C5%82anie
Połączone. Dzięki lavena.
Awatar użytkownika
Chill
Posty: 79
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 1:26 pm

Re: Jak nauczyć szczurki reagowania na swoje imię ?

Post autor: Chill »

A moje nadal się nie nauczyły i mają mnie w głębokim poważaniu, chyba nigdy się nie uda ;p
Ze mną: Vincent, Yuki, Colin ;*
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak nauczyć szczurki reagowania na swoje imię ?

Post autor: Paul_Julian »

A ja myslałem , ze moje mają mnie w powazaniu , bo nie przybiegają (jak np. pies) .
Ale jak wlazła któraś na parapet i zawołałem po imieniu ( a jest u mnie 2 miesiące) to wylazła . Nie przybiegła do mnei , ale sie pokazała . I teraz jak gdzieś znikną na wybiegu , zawołam , to zaraz sie pokazuje "jestem tu !" .
A Kredka , która raczej ucieka od ręki i nie moze usiedziec w miejscu , sama przybiegała do mnei co jakiś czas i trącała mnie nosem w ucho :D
Może Twoje tez tylko udają , ze nie reagują?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

re Jak oswoić dorosłego, agresywnego szczura

Post autor: `naatka »

ee no to ja mam problem.. moje szczury mają z 4 msc.. No i przyzwyczaiły się do mnie i wgl. ale elka nie pewna jest .. Boi sie mojej ręki,tego jak ją biore na ręke - strasznie się wyrywa.
No i starałam się je nauczyć imienia i w ogóle to mnie olały...
Czasem tak sobie mysle, ze moze mi sie trafiły tępe szczury(bezobrazydlanich).. Bo wy wszyscy tutaj tak opisujecie ze wasze to sie przytulac przychodza,reaguja na imie a moje mnie olewaja.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nauczenie reagowania na imie

Post autor: Paul_Julian »

Moje sie nauczyły, jak im coś dobrego dawałem, to kazdego wołam po imieniu. Najbardziej uparte nauczyło sie po roku, czasem się mylą , bo Kredka i Kropek brzmi podobnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nauczenie reagowania na imie

Post autor: greenfreak »

naatka, możliwe, że po prostu nie chcą się nauczyć ani mieć z człowiekiem aż takiej zażyłości ;) Choć, oczywiście, wśród szczurów zdarzają się te inteligentniejsze i te mniej, a nauka imienia nie jest aż tak prosta, przynajmniej moim zdaniem.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Nauczenie reagowania na imie

Post autor: `naatka »

ale chodzi mi o to, jak je nauczyc. wzielam taki plaster białego sera który to kochają, i wyjęłam wpierw jedną i odstawiałam ją na koniec pokoju, gadałam do niej po imieniu i przystawiałam do siebie i dawałam jej ser. co zle zrobilam?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nauczenie reagowania na imie

Post autor: Paul_Julian »

Nic złego, wszystko dobrze. Tylko, ze to nie jest tak wszystko od razu. Weź pod uwagę , ze mogą nawet nie miec ochoty podejść. Zawsze jak cos będziesz robić z jedną szczurką to mów do niej po imieniu. Np. jedna sobie lata po biurku, to ją wołaj, szeleszcz pudełkiem z dropsami albo herbatniczkiem. Wtedy ta druga niech sobie lata gdzie indziej.
Albo jak coś dajesz w klatce to tez mów po imieniu.
Tak samo uczy sie dzieci. Z milionów slów, które wypowiadamy jakies jedno brzmi znajomo i jest powtarzane zawsze gdy w okolicy pojawia się coś dobrego. I nie ma siły, każdy skuma, ze to słowo=mniam. http://pl.wikipedia.org/wiki/Odruch_warunkowy

Zauważ , ze czasem nawet jak zaszelescisz czymś albo potrząśniesz puszką , to zaraz pojawią się ciekawskie ryjki i nie odpuszczą zanim nie dasz im dropsa. Bo szelest/puszka kojarzy się z dropsem. Tak samo jak codzienniepodchodzisz do klatki , otwierasz i dajesz dropsa, to jak któregoś razu tego nie zrobisz - od razu to zauwazą i będą czekać.
Ja nie mogę u siebie ruszyć dużej puszki z kaszką , bo one skumały , że zielona puszka=kaszka.

Identycznie jest z nauką reagowania na imię. Tylko, ze to nie pojawi sie np. w trakcie miesiąca. Po prostu pewnego dnia zauwazysz, ze jak zawołasz któregoś szczurka to własnie ten ryjek pojawi się stercie szmatek, a reszta będzie smacznie spać.
Po prostu ucz je cały czas, i nie traktuj tego jako super priorytet.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Nauczenie reagowania na imie

Post autor: `naatka »

k, wielkie dzięki :D bede teraz dzien w dzien siedziec i je uczyc :)
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”