Agresywny Szczurek

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Toukata
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 27, 2016 1:35 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Agresywny Szczurek

Post autor: Toukata »

Siemka, mam szczurka od tygodnia, mimo prób oswajania nie daje się dotknąć. Wiem że tydzień to krótki okres czasu. Ale do rzeczy kupiona została w zoologu. Je z ręki, potrafi nawet na niej usiąść podczas jedzenia np jogurtu, ale w chwili gfy tylko lekko zadrgają mi ręce ucieka, nie daje się dotknąć w żaden spodsób, reaguje gryzieniem lub ucieczką, o wyjęciu jej z klatki nie ma nawet mowy. Czy to że jest albinosem i ma słaby wzrok wpływa znacząco na jej zachowanie ? Nie wiem jak mam jąprzekonać że nic jej nie zrobię. Przetrząsnęłam całe forum, próbowałam na siłę( nie dało się wyjąć jej z klatki nawet w skórzanej rękwicy) i po dobroci( zostałam jedynie pogryziona do krwii. Wiem że szczurek nie powinie być sam, ale jeśli uda mi się ją oswoić rodzice zgodzili się na towarzyszkę dla niej.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Agresywny Szczurek

Post autor: IHime »

W jakim wieku jest szczurka? Dorosłych i agresywnych szczurów nie oswaja się na siłę. W zoologu na pewno miała minimalny kontakt z ludźmi i źle jej się kojarzą, np. z wyciąganiem za ogon. Tydzień to zdecydowanie za krótko na oswojenie szczurka, który dużo złego doświadczył w życiu.
Upewnij się, że nie jest w ciąży. Szczurki z zoologa często są trzymane z samcami i sprzedawane z kinderniespdzianką. Wiele szczurzyc w ciąży robi się agresywnych i nic się na to nie poradzi, dopóki hormony nie opadną.
Jak dokładnie wyglądało to pogryzienie przy oswajaniu "po dobroci"?
Toukata
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 27, 2016 1:35 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Agresywny Szczurek

Post autor: Toukata »

Myślę że ma około 5-6 miesięcy, jest dość duża. Mam podejrzenia że jest w ciąży, ale tylko podejrzenia. Brzuch ma nieco bardziej okrągły, tak jakby hmm, zjadła piłkę od ping-ponga. Kiedy wkładam rękę do klatki( lub leży na wybiegu) podbiega i gryzie palce(często do krwi) ale jeśli mam np. jogurt na nadgarstku to podchodzi i liże, nie zdarza jej się wtedy ugryźć. Dlaczego może gryźć tylko palce ? A co do ciąży to poczekam 3 tygodnie od zakupienia i się okaże.

Ps. Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale jestem nowa na forum i jeszcze nie ogarnęłam tego wszystkiego ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Agresywny Szczurek

Post autor: IHime »

Jeśli wygląda, jakby połknęła piłkę, to duże prawdopodobieństwo, że jest w ciąży. Samiczki w ciąży gryzą ze względu na hormony i nie da się na to nic poradzić. Przejdzie samo, jak urodzi i odchowa maluchy.
Toukata
Posty: 11
Rejestracja: śr sty 27, 2016 1:35 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Agresywny Szczurek

Post autor: Toukata »

Dzięki za pomoc ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”