Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Oliwia28022003
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 11, 2016 5:13 pm

Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: Oliwia28022003 »

Mam problem ze szczurkiem.
Mam 2 mies. samczyka imieniem Stuart ( jest też drugi szczur, ale jest mojego brata, są w jednej klatce) i chciałabym nauczyć go reagowania na imię, lecz problem jest w tym, że on NIE CHCE jeść poza klatką.
Ktoś miał ten problem, wie jak mu zaradzić? ???
Np. Kiedy stawiam go na stole, wołam go, on po rozejrzeniu się, wraca do mnie i nie chce wziąść nagrody :( .
Liczę na kulturalne odpowiedzi.
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: RudaWilczyca »

Może nie jest głodny? Wiesz, szczurki to dosyć inteligentne stworzenia, ale nie jest je łatwo wytresować - wymaga to cierpliwości i pracy :) Może zamiast nagrody w postaci smakołyka dostanie coś innego co bardzo lubi? Jakąś super zabawkę, albo coś innego co kocha?
Oliwia28022003
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 11, 2016 5:13 pm

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: Oliwia28022003 »

Mam go od miesiąca i w klatce bardzo lubi ptysie i serowe smakołyki dla szczurków, lecz poza klatką nawet ich nie powącha.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: yss »

Oliwia: niektóre moje szczury też nie brały nic do pyska poza klatką, chociaż były oswojone :) Po prostu dawałam szczurom przysmaki w klatce ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Oliwia28022003
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 11, 2016 5:13 pm

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: Oliwia28022003 »

Dzięki za odpowiedź, ale nie chodzi mi o to, że są nie oswojone tylko, czy ktoś zna jakiś sposób, np. może spróbować z jakimś jogurtem? Jeszcze raz, dzięki za odpowiedź.
Soowaa
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 5:03 pm
Lokalizacja: Pomorskie, okolice Trójmiasta :)

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: Soowaa »

Moj szczur tez je tylko w klatce ( no chyba ze cos baardzo lubi) i jak chce mu cos dac a nie je to go wsadzam do klati i je az mu sie uszka trzęsą ^^ a to poprostu dlatego ze nie chce tracic czasu wybiegu na jedzenie tylko chce się wybiegać :) a w klatce zawsze ma czas na jedzonko tłuścioszek ;)
Chojrak <3 Mufasa <3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: yss »

Oliwia: ok napiszę prościej: po co musi jeść akurat poza klatką? Nie może w środku?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek nie chce nagrody poza klatką?

Post autor: Paul_Julian »

Oliwia, a moze zamiast nagrody głośno się uciesz ( zwierzaki wyczuwaja nasz nastrój) , powiedz jego imię i pogłaszcz czy podrap po pleckach. Niektóre szczurki na wybiegu sa tak zajęte, że o ile to nie jest znaleziony smakołyk ( "znalezione - nie kradzione"), to nie są zainteresowane
Serowych smakołyków nie dawaj. Ogólnie ser, jajko czy mięso ( białko) szczurki moga jeść raz na tydzien w małej ilości.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”