Katracja?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Macaretos
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 9:56 pm

Katracja?

Post autor: Macaretos »

Witam,
Mam 2 szczurki, jeden większy (Tuptuś), drugi mniejszy (Leoś). Nigdy się nie lubiły, gryzły się, mniejszy boi się większego. Próbowałem je zaprzyjaźniać, ale nigdy nie było większych efektów. Początkowo walki nie miały skutków, ale z czasem zaczęły się pojawiać powierzchowne ugryzienia i wyrwane futro. Leoś boi się nawet wyjść ze swojego "azylu", po jedzenie i picie, robi to w nocy, co chwilę wracając.
Starszy atakuje pchając się na młodszego bokiem, aż ten zacznie uciekać, a wtedy go goni. Przed atakiem, większy stroszy futerko i zastanawiam się nad kastracją. Wolałem się jednak zapytać czy to pomoże i czy wykastrować, tylko starszego, czy młodszego też?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Katracja?

Post autor: IHime »

Przeczytaj w tym wątku, myślę, że znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8733
Macaretos
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 9:56 pm

Re: Katracja?

Post autor: Macaretos »

Właśnie tam wyczytałem, że kastracja pomoże, tylko wolę się upewnić. Nie chcę tego zrobić, żeby potem się okazało, że to nie pomogło.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Katracja?

Post autor: IHime »

Znajdź tylko dobrego weta, który ma duże doświadczenie z gryzoniami i najlepiej znieczulenie wziewne - jest bardziej bezpieczne, a szczurek szybciej dochodzi do siebie.
Macaretos
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 9:56 pm

Re: Katracja?

Post autor: Macaretos »

Jeszcze jedno pytanie: wykastrować jednego czy oba?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”