Charakter czy niedokończone oswajanie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mizio
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 09, 2016 2:08 pm

Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: Mizio »

Cześć, od 3 miesięcy jestem posiadaczem dwóch szczurów(2 samiczki). Szczurki ogólnie mnie się nie boją, nie uciekają przed ręką, biegają swobodnie po domu, ale gdy wchodzę do pokoju gdzie się znajduje któryś z podopiecznych od razu uciekają w bezpieczne miejsce, czyli do kanapy :D i dopiero po 3-4 minutach gdy zobaczą, że jest bezpiecznie wychodzą, i tu rodzi się pytanie co zrobić aby nabrały więcej pewności siebie, czy może mają taki charakter ?
P.S szczury to dwie siostry, pochodzą z jednego miotu, dostałem je od koleżanki.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: IHime »

To instynktowna reakcja, chociaż moje ogony ciekawość zwykle wyciąga wcześniej, niż po 4 minutach. :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: yss »

Instynktowna reakcja, ale często wybiórcza.
Np szczur który zaczyna coś żuć w okolicy kabli powoduje u mnie krzyk i tupanie.
Pożywia się dalej.
Macham na niego czymkolwiek.
On nic.
Idę i macham nad nim rękami wołając "poszoł!"
On nic.

Za to jak sobie ot tak siedzę a szczury ot tak łażą i ruszę lekko nogą, one lecą do dowolnej kryjówki, aż potrafią się nie zmieścić i walnąć w coś głową :)
Nie wiem doprawdy jak to opisać.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Mizio
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 09, 2016 2:08 pm

Re: Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: Mizio »

O, a myślałem, że to tylko u mnie tak jest :D Dzięki wielkie za odpowiedzi, i przy okazji aby nie zakładać nowego tematu, można coś jeszcze zrobić aby szczury nabrały większego zaufania ?
Awatar użytkownika
ewica
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 22, 2016 2:49 pm

Re: Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: ewica »

Widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Moja koleżanka ma szczurzynkę, która lgnie do niej i dzieci. Jest bardzo chętna do kontaktów, jak tylko wyjdzie z klatki to biegnie by być z nimi a u nas odwrotnie. Jak szczury są same w pokoju zamknięte, biegają, szaleją jak tylko ktoś wejdzie czmychają przestraszone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”