Pomocy

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sandrach
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 20, 2016 4:58 pm

Pomocy

Post autor: sandrach »

Hej , nie jako pierwsza napisze ze jestem nowa :)
Czytałam już kilka postów zbliżonych do mojego ale nie wyciągnęłam z niej wystarczającej odpowiedzi .
Zatem mam dwie dziewczynki .jedna ma ok 4 msc zaś druga jest o pół miesiąca starsza .mam kawalerkę więc jak je wypuszczać to mają pole do zabaw a jedyne miejsce pod które mogą wejść jest LODÓWKA .o tu jest problem .młodsza ma nadmiar energii biega skacze zaczepia zaś druga ..i sama nie wiem jak ja opisać..mam je ponad miesiąc. Na początku też biegala i się bawiła zaś odkad odkryła lodówkę nie można jej z pod niej wybawic i ciężko by ją na ręce wziąść. Próbowałam wszystkiego. Ostatnio po 2h męki zostawiłam ja tam na noc bo nic zrobić nie mogłam...nie działa ani jedzenie ani zapachy ani przestawienie lodówki...dosłownie nic...macie jakąś radę jak ja wywabic z lodowkowej skrytki i jakiejkolwiek innej ?może poprostu mi nie ufa ..?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: Paul_Julian »

Musisz zasłonić czymś dojscie do lodówki wtedy, kiedy wypuszczasz szczurki na wybieg. Najlepsze sa takie np. sklejki z pleców szafy . takie na wys, 60 cm powinno wystarczyc. I takie cos wstawić gdzies w okolicy, zeby zasłonic dojście. Moga być też grube kartony.
A o sposobach wywabiania masz tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=38070
A tu : szczuroodorny pokój http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=9487&p=1012979
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
gosiaczek
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2016 10:57 am

Re: Pomocy

Post autor: gosiaczek »

W pełni rozumiem zamiłowanie twojej szczurki do melinowania się pod lodówką. Moje oba chłopaki również przepadają za wchodzeniem pod meble i kanapy tyle że u mnie nie stanowi to problemu i z zasady na komendę kolacja wystrzeliwują z ukrycia jak strzały. Mam wrażenie że taka kryjówka jest im potrzebna bo czują się :) tam bezpieczne gdy idą odpocząć po harcach i zabawach. Myślę, że dobra rada to jak wyżej obłóż wejście pod lodówkę jakimiś listwami czy panelami a dla szczurci wykombinuj miejsce, w które będzie się mogła szczelnie zamelinować a ty będziesz mogła mieć do niej łatwy dostęp.U mnie taką rolę spełnia też karton, na który dodatkowo zarzucam kocyk. Chłopaki to uwielbiają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”