Co zrobić z taką szczurzną?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
SzczurzaMama7
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 12, 2016 6:00 pm

Co zrobić z taką szczurzną?

Post autor: SzczurzaMama7 »

Witam!
Mój szczur, pierwszy raz ugryzł mnie wczoraj, gdy chciałam go włożyć do klatki z pudełka w którym je przywiozłam. Teraz gdy przyłożę do prętów palec jedna szczurzyna go powącha i odejdzie, ale ta gryźliwa oczywiśćie podchodzi i gryzie. I nie jest to leciutkie podgryzanie oznaczające sympatię tylko normalne gryzienie. A przecież ja nic jej nie zrobiłam! Gdy włożę rękę do klatki żeby np. dać miseczkę z karmą, to gryzliwa od razu szybciutko chowa sie w głębie domku a druga, się nie boi i podchodzi normalnie do miski. Jak nauczyć tą szcurzynę że ręka jest dobra, nie zła?
SzczurzaMama7
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 12, 2016 6:00 pm

Re: Co zrobić z taką szczurzną?

Post autor: SzczurzaMama7 »

Witam!
Mój szczur, pierwszy raz ugryzł mnie wczoraj, gdy chciałam go włożyć do klatki z pudełka w którym je przywiozłam. Teraz gdy przyłożę do prętów palec jedna szczurzyna go powącha i odejdzie, ale ta gryźliwa oczywiśćie podchodzi i gryzie. I nie jest to leciutkie podgryzanie oznaczające sympatię tylko normalne gryzienie. A przecież ja nic jej nie zrobiłam! Gdy włożę rękę do klatki żeby np. dać miseczkę z karmą, to gryzliwa od razu szybciutko chowa sie w głębie domku a druga, się nie boi i podchodzi normalnie do miski. Jak nauczyć tą szcurzynę że ręka jest dobra, nie zła?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobić z taką szczurzną?

Post autor: Paul_Julian »

Hej
przede wszystkim nie wkładaj palców między kratki. Nawet oswojony szczur może dziabnąć. A najbardziej uczą smakołyki :)
Jesli gryźliwa szczurka Cię nie atakuje jak wlozysz rękę do klatki- to dobrze. Odstaw tę niegryząca szczurkę poza klatkę ( zeby nie wyjadła tamtej smakołyków), a gryzącej np. troche jogurtu na lyzeczkę i trzymaj przed domkiem. Na pewno wyjdzie, zeby liznąć , a wtedy odstaw łyzeczke troche dalej ( tylko mocno trzymaj :D ) I tak codziennie po kilka razy. Z czasem pozwoli Ci pogłaskac sie po plecach albo łebku, mozesz tez np. trzymac w palcach ziarenko dyni.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
SzczurzaMama7
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 12, 2016 6:00 pm

Re: Co zrobić z taką szczurzną?

Post autor: SzczurzaMama7 »

Dziękuje za odpowiedź :) Mam nadzieję, że to pomoże. Położyłam przed chwilą rękę przed mostkiem i szczurzynką obwąchała mnie i nie ugryzła :D Spróbuję tę metodę z jogurtem, może być to dobry sposób ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobić z taką szczurzną?

Post autor: Paul_Julian »

Najwazniejsze to żadnych gwałtownych ruchów ani układania dłoni "z góry" - bo to przypomina atak np. ptaka. I koniecznie myj ręce przed kontaktem ze szczurką. Wystarczy, ze będa pachniec jedzeniem, a już moze Cię capnąć. Szczury atakują też plastry i lubia podgryzac paznokcie.
I cierpliwosc, cierpliwosc, cierpliwosc :)
Jak bedziesz miec długi rekaw, to szczurka pewnie chetnie wlezie do środka i moze tak sobie z Tobą podrózowac po pokoju, a Ty mozesz robić co innego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”