Pomoże ktoś? Chodzi o oswojenie mojego ogonka...

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Baxi
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 15, 2016 12:44 pm

Pomoże ktoś? Chodzi o oswojenie mojego ogonka...

Post autor: Baxi »

Więc... Mam dwie szczurzyce - Kiri i Figę. Są ze mną 4 dni. Postanowiłam się zabrać za oswajanie. Posmarowałem sobie palec jogurtem naturalnym i włożyłam do klatki. Figa spała, ale Kiri po chwili podeszła. Zaczęła zlizywać jogurt. Przednimi łapkami trzymała się mojej ręki i dalej zlizywała. Później chciałam ją wziąć na ręce (jest ruchliwa i nie gryzie więc podobno metoda "na siłę" najlepsza) ale gdy już prawie ją złapałam, szybciutko uciekła. Jak bez zbytniej szarpaniny zrobić, żeby np. weszła do rękawa, bo czytałam że wtedy będzie kojarzyć mój zapach z ciepłem i dobrem. Chciałam położyć rękę do klatki tak, żeby bez problemu weszła do tego rękawa, ale mam za długą łapę i się nie mieści :P I nie wiem co się stało bo teraz po chwili zabawy z Figą schowała się w rurze i siedzi w bezruchu. Przez chwilę ogon jej stał, ale muż go położyła. O co chodziło i jak ją podnieść?
Są ze mną - Kiri, Luna i Lati :D
Za TM - Figusia [*] i Avon [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomoże ktoś? Chodzi o oswojenie mojego ogonka...

Post autor: Paul_Julian »

Nie wyciagaj jej z rury, niech sobie tam siedzi. A najlepiej to kusic smakołykami, tak jak pisałem tutaj : http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=48175
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”