Jak przekonać do mnie szczura?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Baxi
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 15, 2016 12:44 pm

Jak przekonać do mnie szczura?

Post autor: Baxi »

Chodzi o moją młodą, 5-tygodniową samiczkę. W pdróżnieniu od towarzyszki,mnie nie gryzie, ale boi się ręki. Chciałam ja wyjąć i żeby po mnie pochodziła i przyzwyczaiła do zapachu, ale nawet się pogłaskać nie da :'( Gdy tylko zbliżę do niej rękę, albo spróbuję pogłaskać to szybciutko ucieka. Próbowałam takiej metody, źe na palcu miałam jogurt naturalny i jej dałam, żeby mnie dobrze kojarzyła. Robiłam tak ze 2-3 razy dziennie przez 3 dni. Gdy próbuję ją pogłaskać WCIĄŻ UCIEKA! Naprawdę nie wiem jak ją do siebie przekonać i udowodnić, że ręka jest dla niej dobra... Proszę o pomoc! :'(
Są ze mną - Kiri, Luna i Lati :D
Za TM - Figusia [*] i Avon [*] :(
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak przekonać do mnie szczura?

Post autor: Vess »

Ojej, ja swoje szczurki oswajałam bardzo długo :) Do klatki wkładaj jakieś swoje noszone t-shirty (ale licz się z ich straceniem xD). Możesz im dawać psie chrupki przez kratki (ale wiesz, z umiarem). Zakryj łóżko starym kocem, przygotuj na nim kryjówkę z pudełek i połóż szczurki na łóżku (najlepiej wieczorem). Usiądź obok i nie tykaj ich, czytaj książkę czy coś. Zaciekawione same w końcu podejdą. Co do jogurtu- możesz im go dawać z łyżki, a potem dopiero z palca. Może są zestresowane zmianą otoczenia- możesz im wlać do poidła melisy. Klatka powinna być w miejscu w którym często przebywasz, możesz ją na przykład położyć na biurku gdy odrabiasz pracę domową (czy rysujesz czy cokolwiek innego) i otworzyć. Inna sprawa- jak wydobyć takie zbojane szczury z klatki? Nic prostszego!Wyjmij je razem z pudełkiem w którym śpią :P. Jeśli ta druga Cię gryzie- nie pozwalaj sobie. Pstryknij w tyłek i przytrzymaj szczurka brzuszkiem do góry. Musi wiedzieć, że mu tak nie wolno! Pozdrawiam ^^
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”