Szczurek chyba stracił zaufanie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Miodek309
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 07, 2016 5:33 pm

Szczurek chyba stracił zaufanie

Post autor: Miodek309 »

Tak jak w temacie mój biedny szczurek chyba stracił do mnie zaufanie i w sumie aż tak bardzo mu się nie dziwie ale myślę, że zapobiegłem w ten sposób nieszczęściu. Dzisiaj jak wróciłem do domu wziąłem swojego szczurka na ręce bo widziałem, że jest strasznie poddenerwowany ale nie wiedziałem za bardzo czym (cały aż podskakiwał ze strachu). Gdy był u mnie na rękach coś strasznie huknęło ale nie uciekał do mnie jak zawsze tylko zeskoczył z moich rąk, niewiele myśląc złapałem malca za ogon bo spadłby z około 1,6 metra wysokości, wyraźnie po tym incydencie chciał wrócić do klatki ponieważ wyrywał się jak szalony i nie chciał uspokoić więc odłożyłem go. Jak wielkim błędem było łapanie go w ten sposób i czy teraz będę musiał budować całą naszą relację od początku czy on musi po prostu 'ochłonąć'?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek chyba stracił zaufanie

Post autor: Paul_Julian »

Nic się nie martw, szczurek na pewno odzyska Twoje zaufanie. Na razie potrzebuje własnie troche ochłonąć. Na pewno nie zaszkodzi troche mu pomóc i przekupić np. kilkoma pestkami dyni :D Albo rodzynką.

Moze wcześniej też coś spadło i sie przestraszył ? Co do łapania za ogon to faktycznie nie powinno sie tak łapać ( w drastycznym przypadku mozna zerwać skórę z ogona). Można za nasadę ogona i jednoczesnie za korpus szczurka, ale najlepiej po prostu zgarnąc szczurka obiema dłońmi. Wiadomo, że nie zawsze ma się taką możliwość, szczególnie jesli jest groźba upadku z wysoka.
W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej przyklęknąć albo się pochylić ( możliwie np. nad fotelem, łózkiem, czy choćby półką).

I jesli Twój szczurek jest sam - za adoptuj mu kolegę z forum albo grupy na facebooku :) Pisałem już dzisiaj o tym tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?p=1029233#p1029233 to tylko wkleję link- poczytaj :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Miodek309
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 07, 2016 5:33 pm

Re: Szczurek chyba stracił zaufanie

Post autor: Miodek309 »

Ma dwóch kolegów, a teraz najprawdopodobniej będzie szykował się trzeci :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek chyba stracił zaufanie

Post autor: Paul_Julian »

To wesoła gromada :D
Jesli ten kajtek jest bardziej strachulcem z natury, to nos go po pokoju w rękawie. Włóż ręke do klatki w duzej bluzie i pozwól mu wleśc w rękaw i niech tam sobie siedzi. Będzie bezpieczniejszy i jednocześnie bedzie sie mniej stresować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”