Dwie szczurzyce-jedna agresywna, druga spokojna

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czarnykefir
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 02, 2016 12:00 am

Dwie szczurzyce-jedna agresywna, druga spokojna

Post autor: czarnykefir »

Hej!
Od 5 dni mam dwie szczurzyce.Spokojna (młodsza) Leja. Agresywna (8 tygodni) Zuri. Leja od samego początku się bała, nie chciała nawet wyjść z kartonika.Teraz już chodzi swobodnie po klatce, je jogurt z łyżeczki i z ręki, daje się pogłaskać, a przede wszystkim nie gryzie. Jednak nie daje się złapać. Ucieka do domku i nie wychodzi. Postawiłam dół od klatki na łóżku żeby sama sobie wyszła, ale przez pierwsze pół godziny nawet nie wyszła z domu, a potem przeszła raz przez łóżko i wróciła do domku (Zuri swobodnie chodziła po łóżku). Zuri za to to zło wcielone. Od początku niczego się nie boi, jest agresywna, skacze po klatce jakby miała ADHD. Gryzie nie tylko dłonie ale też potrafi się przegryźć przez rękawiczkę. Mnie ugryzła do krwi. Widać, że nie gryzie dlatego, że się boi, po prostu jakby chciała zrobić krzywdę. Wrzuciłam też swoją skarpetkę do klatki z samego początku. Biega ciągnąc za sobą tą skarpetkę przez całą klatkę. Atakuje również Leję, obraca na plecy, przypiera ją do ziemi aż mała zaczyna piszczeć. Gdy daję jej jogurt na łyżeczce to moczy w nim łapki i ucieka, z ręki boję się, że mnie ugryzie. Boje się o Leję, że Zuri zrobi jej krzywdę.

Co można w takiej sytuacji zrobić? Czy można oswoić takiego agresywnego szczura? Jak to zrobić i ile to zajmie?
Yakamashii
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 10, 2016 5:51 pm

Re: Dwie szczurzyce-jedna agresywna, druga spokojna

Post autor: Yakamashii »

Rownież prosiłabym o odpowiedz, gdyż mam taki sam problem. Jedna szczurka jest po prostu przekochana, wciąż sie oswaja, ale podchodzi do dłoni, zarówno w klatce jak i gdy przykłada sie ja do prętów, jest spokojna, niesamowicie kochane stworzenie, natomiast druga jest strasznie agresywna. Rzuca sie na dłoń, lata jak oszalała po klatce, gryzie pręty (czego druga kompletnie nie robi), gryzie do krwi nawet nieruchoma rękę, co bardziej mnie niepokoi rzuca sie na mała, może niekiedy w formie zabawy, jednak momentami mam wrażenie, ze robi sie to zbyt poważne i boje sie o te spokojna. I jak z ta agresywna z czasem powinno byc lepiej, tak wydaje mi sie, ze jest tylko gorzej.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwie szczurzyce-jedna agresywna, druga spokojna

Post autor: IHime »

Po pierwsze trzeba ustalić, czy agresywne samiczki nie są w ciąży - to typowy objaw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”