Szczur a koty

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gunbarto
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 26, 2016 2:31 am

Szczur a koty

Post autor: gunbarto »

Witam,
Dopiero poszerzam moją wiedzę przygotowując się do adopcji moich pierwszych szczurkow. Jednak tu pojawia się zmartwienie. Mam w mieszkaniu 2 kocich domowników. Czy da się jakoś przyzwyczaić szczurka do kota i odwrotnie aby nie było ryzyka że stanie się coś przykrego? Koty miały już doczynienia z swinką morską,ale nie wykazywaly agresji. Czy posiadając koty można w ogóle pozwolić sobie na szczurki.
Z góry pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur a koty

Post autor: Paul_Julian »

Niektóre koty moga się przyzwyczaić, ale nie zawsze i nie do kazdego szczura. W naturze to zwykle kot boi sie szczura.
Najlepiej jednak w ogóle nie dopuszczać do spotkań, bo po co stresowac zwierzaki. Sporo szczurów po samym zapachu kota (np. głaszczesz kota , a potem szczury) ma objawy traumy - siedzą przerażone w kącie, nie reagując na nic.

U mnie w domu kot nie miał wstępu do szczurzego pokoju, i wg mnie to najlepsze rozwiązanie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Arya666
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 7:17 pm

Re: Szczur a koty

Post autor: Arya666 »

Odświeżam wątek.
Bardzo chciałabym zaadoptować szczury, jednak mam już 2 koty. Problem jest taki, że mieszkam w kawalerce, więc nie mam jak zamknąć ogonki w osobnym pomieszczeniu. Czy jest możliwe pogodzenie tego czy muszę czekać aż zmienię lokal?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur a koty

Post autor: Paul_Julian »

Hej
Odpowiedź masz w zasadzie wyżej. Niestety, lepiej jest nie ryzykować :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Arya666
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 01, 2016 7:17 pm

Re: Szczur a koty

Post autor: Arya666 »

A zamykanie ich w łazience? W sensie szczurów. Kiedy mnie nie ma. Zastanawiam się, bo mam ją sporą tylko nie ma tam okna.:/ Też zły pomysł?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczur a koty

Post autor: IHime »

Arya666, a co z wybiegami? Na ten czas z kolei koty zamkniesz w łazience?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”