oswajanie od nowa

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bellatrix
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 31, 2017 3:17 pm

oswajanie od nowa

Post autor: Bellatrix »

Dzień dobry,
to mój pierwszy post i muszę się do czegoś przyznać. Mam nadzieję, że pomożecie. Jestem niezwykłą egoistką. Kiedy kupiłam szczurki (2 samce) byłam pewna, że wiem o nich wszystko:co mają jeść, na czym spać, jak duża ma być klatka. Wyobrażałam sobie, że będą uwielbiali przytulanki i spędzanie czasu ze mną. I tu popełniłam błąd-dużo nauki, wyjazdy, wymiany... Starałam się o nich dbać, karmiłam regularnie, czyściłam klatkę co tydzień, ale nie miałam czasu na zabawę. Dziś mają prawie 5 miesięcy, nie gryzą gdy wkładam rękę do klatki, ale ciągle chcą uciekać, również gdy próbowałam się z nimi bawić. Ostatnio próbowałam złapać jednego z nich przez 4 godziny. Już nie wiem co mam zrobić. Nie lubią mojego dotyku, zachowują się jakby byli obrażeni. Naprawdę ich kocham i wiem, że zepsułam im życie ale chcę to naprawić. Błagam, powiedzcie mi, czy jest dla nas szansa i co mam zrobić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: oswajanie od nowa

Post autor: Paul_Julian »

Oswajanie mozna zacząc w kazdym wieku. A prawdziwe cuda potrafi zrobić cierpliwosc i przysmaki. Za kazdym razem jak je zgarniasz to dawaj im np. pestkę słonecznika, albo jakis kawalek czegos smacznego z karmy. Albo kawałek ciasteczka dla zwierzat - takiego naturalnego dla gryzoni, nie kupuj dropsów.
Noś szczurki po pokoju w rękawie i gadaj do nich. Na wybiegu polóz sie na podłodze i baw sie z nimi,jak podbiegną ( a podbiegną z ciekawosci).
Jeszcze nic nie jest stracone, nic się przejmuj :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”