Oswajanie- właściciel czy zwiedzanie klatki?

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ściurek
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 08, 2017 1:32 pm

Oswajanie- właściciel czy zwiedzanie klatki?

Post autor: Ściurek »

Cześć. W wielu książkach, na forach i na blogach o szczurach napisane jest że w pierwszych godzinach po zabraniu szczurka do domu, trzeba go zostawić w klatce aby zadomowił się w nowym otoczeniu. Jednak przeglądając ostatnio pewną książkę przeczytałam, że w pierwszej godzinie powinno się wziąć szczura na kolana siedząc na krześle, i pozwolić mu połazić po sobie, aby szczurasek nawiązał kontakt z właścicielem, a dopiero potem dać mu czas w klatce. Wydaje mi się, że raczej pierwszy sposób jest prawidłowy, ale nie znam się na tym. Jak to powinno wyglądać?
calc432
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 06, 2017 2:35 pm

Re: Oswajanie- właściciel czy zwiedzanie klatki?

Post autor: calc432 »

Moim zdaniem pierwszy sposób jest prawidłowy i bezpieczniejszy, nie wiadomo czy Cię nie ugryzie...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Oswajanie- właściciel czy zwiedzanie klatki?

Post autor: IHime »

Myślę, że ta pierwsza godzina nie ma aż takiego znaczenia, szczurek zdąży z tobą nawiązać więź przez kolejne tygodnie. Oswajanie to nie jest kwestia kilku godzin, tylko raczej tygodni. Nowy szczurek i tak będzie na początku mega-zesteresowany podróżą i ogromem zmian w otoczeniu, lepiej dać mu po prostu odpocząć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”