ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: KITEgirl »

jeżeli masz szczurka od 1,5 tygodnia a ma miesiąc to został zbyt wcześnie zabrany od matki czyli zoologa ze wskazaniem na pseudo
Awatar użytkownika
Alutka92
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 28, 2011 9:12 pm

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Alutka92 »

więc co robić?
Gdy szczurek jest głodny, to najmilszą osobą dla niego jest ta, która da mu jeść.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: KITEgirl »

kładzenie na plecach jest wskazane gdy szczur wykazuje agresję. czekaj, spędzaj z nim dużo czasu, wkładaj pod bluzę i tak z nim chodź. i najważniejsze, adoptuj kolegę bo się maluch męczy!
Awatar użytkownika
Alutka92
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 28, 2011 9:12 pm

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Alutka92 »

Kolege już mamy:)Właśnie dziś zamieszkał u nas. Baliśmy się reakcji jednego na drugiego ale zupełnie tak jak by się nie zauważyły, łącznie z tym, że chodzą sobie po głowach ;D .....
Gdy szczurek jest głodny, to najmilszą osobą dla niego jest ta, która da mu jeść.
Awatar użytkownika
KondzioR
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 8:28 pm

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: KondzioR »

witam, moze ktos wrzucic opis treningu zaufania, ew. działajacy link?
bo wszystkie linki, ktore sa na forum juz nie działają ;/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Obawiam się , ze strona zostala usunięta :( Pomyslimy co z tym zrobić. Ale myślę, ze spokojnie możesz próbować oswajania "po dobroci" :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
KondzioR
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 8:28 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: KondzioR »

chciałem przeczytac z ciekawości.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Nowy artykuł o treningu zaufania http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=31475
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
K4siuleczk4
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 6:07 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: K4siuleczk4 »

Ja dla moich dziewczynek wybralam metode "po dobroci". :)
Przez dlugi czas szukalam szczurkow do zaadoptowania, jednak na nic. Dlatego kupilam je w sklepie zoologicznym...
Mam pewne pytanie co do tej metody. Gdy wkladam reke do klatki obie przychodza do niej i zaczynaja gryzc moje palce, jakby chcialy wciagnac cala reke do klatki ;) Nie sadze by byl to objaw sympatii, bo mam je dopiero od czterech dni. Nie gryza do krwi, jednak dosc mocno... Co mam z tym zrobic?
Prosze o pomoc :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj tematy o gryzieniu/agresji. Bo nie da się odpowiedzieć w jednym zdaniu. Poczytaj i sprawdz co z tego zgadza sie u Ciebie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Kluska123 »

Powiem Ci szczerze, że od dobrych dwóch, trzech miesięcy jest dosłowny wysyp ogonów, trudno mi uwierzyć w to, że się starałaś i ŻADNEGO ogona nie znalazłaś do Adopcji ;) Mam nadzieję, że na przyszłość będziesz wiedziała gdzie szukać ogonków (zapraszam do działu Zwierzaki --> Oddam/Sprzedam)
Co do łapania zębolami to normalne zachowanie u ogonków, szczególnie, gdy nie są jeszcze w pełni z Tobą oswojone. Po jakimś czasie im to minie, ale możesz próbować je zdominować, jednak wydaje mi się to zbędne. Dobrze, że nie gryzą do krwi, nie masz się czym martwić :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
K4siuleczk4
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011 6:07 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: K4siuleczk4 »

A jak mnie gryza to trzymac rege bez ruszania, czy dawac im jakies znaki ze nie wolno?
Moze to glupie pytanie ale jestem poczatkujaca... ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=17012 tu czytać .
A jak nie działa jakiś link to wpisz w szukajkę danego działu np.
agresywn*
gryzie
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jelly123
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 04, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: koło Poznania :)

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Jelly123 »

mam nadzieję, że mogę tu napisać, co zrobić jeśli szczurcia po prostu za mną nie przepada? nie gryzie ale mimo długiego kontaktu czasem się boi i strasznie chce wracać do klatki, jest skłonna zsunąć się po nogawce. dodam że mam ją długo i nie mogę jej do siebie przekonać :( lubiła tylko swoją koleżankę i właściwie teraz kiedy ona odeszła dopiero to zauważam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Z człowiekiem szczurkom trudniej się dogadac. Najlepiej jakbys znalazła jej koleżankę :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”