ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jelly123
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 04, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: koło Poznania :)

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Jelly123 »

trwają poszukiwania koleżanki ;)
naprawdę nie wiem już co mogę jeszcze zrobić. są teraz ferie i ze szczurcią jestem praktycznie cały czas, ale i tak jak tylko nadarza się okazja to się ode mnie oddala i np. śpi sama. położyłam blisko jej rękę żeby 'spać' razem z nią to mnie odrzuciła ząbkami tak jakby to był jakiś materiał który jej przeszkadza. jeszcze dodam że nie ma problemu np. z łapaniem jej, moge też ją miziać kiedy śpi i nawet umie sztuczki... no ale kurczak, co mogę zrobić żeby mnie tak nie olewała? najbardziej ze wszystkiego kocha swoją klatkę :X
marcin0218
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 14, 2012 11:25 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: marcin0218 »

A jak biorę ze sklepu zoologicznego szczurka, który bez problemu wchodzi na moje ręce to można go uznać już za oswojonego? Bo wczoraj oglądałem młode szczurki i jeden mnie lekko podgryzł a drugi wąchał i bez problemu dał się pogłaskac :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Kluska123 »

Nie bierz szczurka z zoologicznego, tutaj na forum znajdziesz mnóstwo ogłoszeń adopcyjnych. Pamiętaj też, że szczury są silnie stadne, więc adoptuj minimum dwa ogony. Niektóre mogą być oswojone w sklepie zoologicznym, ale warto zaadoptować, nie kupić.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Kaelagh
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 03, 2012 2:54 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Kaelagh »

Witam

wczoraj dostałem od rodziców dwa szczurki dumbo. Najprawdopodobniej rodzice kupili je w sklepie ... Wiem Wiem że lepiej było adoptować i nawet szukałem tutaj na forum lecz rodzice postanowili sami wziąść sprawy w swoje ręce i kupili szczurki. Nazywają się Funia i Kruszynka. Funia jest typem podróżnika. Jest bardzo aktywna i ciekawska. Kruszynka natomiast jest bardzo nieśmiała i płochliwa. Wczoraj dałem im spokój i pozwoliłem sie zapoznać im z klatką dzisiaj chciałem przystąpić do oswajania i tu moje pytanie którą metode wybrać. Funia nie boi sie mojej ręki. gdy wkładam ręke do klatki to podchodzi ostrożnie i obwąchuje ale to trwa zaledwie nawet nie całą minute. Kruszynka nawet nie myśli o podejściu do ręki a gdy przybliżam to chowa sie w kącie :( Tak więc chciałem sie zapytać czy mam próbować "po dobroci" czy " na siłe "
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Kluska123 »

Jeśli chodzi o młode, to możesz spokojnie je oswajać na siłę :) Wyciągaj je często, noś w bluzie :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Kaelagh
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 03, 2012 2:54 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Kaelagh »

no dzisiaj spróbowałem wziąść jedną na kolana udało sie ale było ciężko ciągle sie chowała :/ ale udało sie i gdy juz była na kolanach to chciała sie schować i bardzo jej przypasowalo miejsce albo na karku lub na głowie. Cały czas mnie obwonchiwała ale widziałem że jest troche zestresowana. Kurcze nadal nie wiem czy takie wyjmowanie na siłe pomoże. Jakoś sie tak źle czuje jak widze jak ona ucieka
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: szczurki3163 »

ja mam Kleo i Lunę od 4 dni ^^:Luna bojaźliwa i ciągle chowająca się do domku, a Kleo szczęśliwa młodsza,brykająca i wchodząca już mi na rękę-nawet głaskać się daje.
Problem z Luną bo nw czy wyjąć ją z klatki na siłę z Kleo i wziąć pierwszy raz na kolana obie czy poczekać aż Luna się oswoi i dopiero obie wziąć czy może tylko Kleo zabrać na kolana a Lune jak się oswoi ??? nw....pomożecie? :(
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
auditoredafirenze
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 25, 2012 7:37 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: auditoredafirenze »

Hej mam pytanie mój szczurek od dwóch tak leciutko łapkami tak jakby drapał ale nie drapał jak pies dół tylko tak łamkami 2 razzy drap drap o co chodzi???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Ale o co drapie, o własną sierśc , czy jak ? Napisz tego posta porządnie jeszcze raz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
auditoredafirenze
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 25, 2012 7:37 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: auditoredafirenze »

no tak w miejscu przebiera łapkami, nie wiem czy to nerwowe cz tak maja?
auditoredafirenze
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 25, 2012 7:37 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: auditoredafirenze »

jak jest na kanapie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Paul_Julian »

Moze cos mu się przyczepia do łapek, jakiś okruszek, albo nitka z kanapy. Obejrzyj mu lapki od spodu czy nic tam nie ma.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
auditoredafirenze
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 25, 2012 7:37 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: auditoredafirenze »

nie ma nic na łapkach
Zychu
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 15, 2013 8:15 pm
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Zychu »

Właśnie zaczynam hodowlę Szczurków i poradnik bardzo mi się przyda :) Dziękuję :)
Ze mną: Drey, Mały
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Selka »

Mam taki problem. Do mojego stadka dołączyła młoda szczurka, ze względu na wszoły przez pewien czas siedziała sama, ale była tak znerwicowana (uciekała, robiła bardzo rzadka kupkę jak tylko próbowałam ją wziąć na ręce, nie jadła nawet takich przysmaków jak ryba jak dawałam jej z ręki itp) , że po około 5 dniach zdecydowałam, ze trudno, najwyżej będę leczyć wszystkie.Teraz jest dużo lepiej, nadal trochę się boi, ale zaczęłam jeść z ręki, daje się wyjąć z klatki. Nie mam doświadczenia bo moje dwie starsze samiczki oswoiły się w kilka dni. Były przyjaźnie nastawione i nie było problemu. Mała natomiast podgryza palce (w klatce ma i wanienko i drewienka do ścierania ząbków) nie zauważyłam, żeby jakoś nadmiernie gryzła inne przedmioty. Nie gryzie do krwi raczej podskubuje, ale boję się, że z wiekiem nabierze siły i będzie nie fajnie. Nie chcę jej też karać na wyrost, żeby jej nie zrazić bo jeden dzień w klatce z innymi szczurami i mała jest nie do poznania. Co zrobić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”