ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krlnn
Posty: 28
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 5:22 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: krlnn »

Selka, moja Lucynka jak była mniejsza też podgryzała, w pierwszy dzień nawet próbowała z całych sił, ale nie miała siły ugryźć do krwi. Jak łapała za palce zostawiałam je, żeby w końcu zrozumiała że to nie jest do jedzenia, później to samo robiłam przez pręty klatki, tak żeby ją wychować ;) Nie wiem czy tak sie tego oducza, ale u moich dwóch szczurzyn pomogło, nawet u dorosłej i zupełnie nie przyzwyczajonej do ludzi :)
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Selka »

Ok, dziękuję, już jest trochę lepiej, wraz z jej przyzwyczajaniem się do mnie coraz rzadziej łapie ząbkami. Czasem nawet poliże. Już nie panikuje jak próbuję ją złapać, żeby puścić na biurku albo wyczyścić klatkę, ale sporo pracy przed nami. Znalazłam smakołyk, za którym szaleje- gotowanego kurczaka z rosołu (kostkę rosołową dodałam na sam koniec, po wyjęciu kurczaka, marchewki itp)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZANIM CO? NAPISZESZ - FAQ

Post autor: madziastan »

Nie można dawać szczurom przypraw. Możesz tylko sam kurczak zagotować i dać im mięsko.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
...Falvie...
Posty: 167
Rejestracja: pt sie 09, 2013 1:05 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: ...Falvie... »

Mozecie mi cos poradzic? Mam polroczna szczurzyce. Nie rozumiem jej zachowania, da sie glaskac , ale przewaznie glowe spuszcza w dol. Jak eloze reke do klatki czasem to podejdzie powacha. Stanie na tylnich lapkach i wacha. Ostatnio mnie ugryzla 3 razy. Ale to nie bolalo nawet. Chyba cos sprawdzala (?) nie jest agresywna. Jedyny problem to, to ze nir da sie na reke jej wziasc. Niesyczy ani nic tylko sie wyslizguje. Nie jest raczej z tych " przestraszonych " tylko ciekawskich. Jak dalam jej dzem na reke do wesza e polowie na nia ( tylnie stopy byly na ziemi ). Mozecie mi pomoc?
Awatar użytkownika
Majajka
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 05, 2013 2:30 pm

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Majajka »

Cześć, jestem tu nowa i mam (podobno) 7 tygodniowe ogonki od niedzieli. Dwóch samców (Mourice i Mort) ze sklepu gdzie wychowywali się razem, wybrałam metodę oswajania "po dobroci", szczurki śpią na mojej koszulce od piżamy którą wciągnęły do domku, dziś zaczęłam wsuwać im rękę do klatki, podchodziły, wąchały, podgryzały, robiły za obcinaczki do paznokci, jednak to chyba normalne. Bardziej niepokoi mnie to, że gdy zabierałam rękę a maluchy wróciły do swojego domku zaczęła się istna jatka. Szarpią się, gryzą, piszczą. Krew się nie polała ale nie rozumiem tego zachowania ponieważ po pierwszej nocy gdy się trochę potarmosiły wszystko wydawało się już w porządku, dzielili się jedzeniem, spali razem. Czy to moja ręka tak na nich zadziałała czy może jednak dominacja nie jest jeszcze ustalona a ja panikuję ???
Mourice
Mort [*]
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Svefn »

Mają 7 tygodni. Daj im poszaleć. Wrzaski i piski to chyba najbardziej istotny element zabawy (podobnie jak rozwalanie ściółki i pościgi po wszystkim - z sufitem włącznie). Nie wiem czy wypuszczasz je na wybiegi czy jeszcze nie, ale maluchy mają niesamowite pokłady energii które muszą jakoś zużyć.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Majajka
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 05, 2013 2:30 pm

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Majajka »

Wypuszczam jeżeli tylko zechcą wyjść i rzeczywiście wtedy wszystko fruwa. Czyli po prostu panikuję. Dzięki za odpowiedź :))
Mourice
Mort [*]
Kuba333
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:04 am

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Kuba333 »

siemka,jak myślicie któren sposôb jest lepszy:-) :-) :-)
Awatar użytkownika
Giorgis
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 01, 2014 5:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Giorgis »

Ja wszystkie moje ogonki oswajałam "na siłę" i nigdy nie było jakiś większych problemów, ale to młodziutkie potworki były :) Nie pamiętam, jak było z wcześniejszymi dziewczynkami, bo to 4-3 lata temu było, ale te, które mam teraz po jakiś 2 tygodniach same zaczęły się prosić o branie na ręce i nie trzeba ich już było gonić po całej klatce :) Ale każda z tych metod pewnie ma swoje wady i zalety :)
Ze mną: Namiśka i Malutka + 9 bezimiennych ;)
Odeszły: Nana, Gigi, Vivka, Frutka
xTheNext
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2016 11:30 am

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: xTheNext »

Mam szczura od 2 dni, niby jest oswojony nie boji się chodzic po mnie ale gdy chodzi sobie gdzies i chce go wziąć na ręce to ucieka.O co chodzi pomóżcie!
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZANIM COŚ NAPISZESZ - FAQ

Post autor: Etche »

Mam szczura od 2 dni
Tutaj masz odpowiedz. W dziale Oswajanie masz wiecej do poczytania na ten temat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”