Pazurki - jak obcinać?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Paul_Julian »

Przednie pazurki tak jak tylko. Chwyć szczurka od przodu, między swoimi palcami wystaw szczurzą łapkę. Nie musisz obcinac wszystkich pazurków. Mozesz obciać 3, a za godzine następne. Najlepsze do obcinania sa takie cążki z zaokraglonymi ostrzami https://animalia.pl/trixie-nozyczki-obc ... oly/25324/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Tofcia »

mam cążki ale on ucieka łapą i przy pyszczku trzyma obie łapki jak śpi wkłada pod spód. Może na uspokojenie mu coś podać i wtedy obciąć? To poważna sprawa jak zrobię fotkę tych łapek to sami stwierdzicie, że nie panikuje. O wszystko zaczepia te pazury. :-\
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Megi_82 »

Ja jednej szczurci też muszę obcinać, bo nic a nic sama nie dba, i wiem, jakie szpony jest w stanie zapuścić szczur. Objawia się to tym, że są masakrycznie długie i zakrzywione, a szczur zaczepia nimi o nasze ciuchy, o szmatki w klatce. Teraz, kiedy jest wiekowa, pazury jej jakoś zrogowaciały, rosną jak wściekłe i zrobiły się 2x grubsze. Gdybym nie obcinała, opierałaby łapki na pazurach, zamiast na paluszkach.
Tofciu, prawdę mówiąc, nigdy nie udało mi się samej poradzić sobie ze szczurzym pedicure, zawsze pomaga mi mąż, a pazurki u rączek to już w ogóle cięliśmy u weta. Dopiero teraz, jak panna jest mocno starszawa i się _aż_tak_ nie wierci, jestem w stanie na raty ciachnąć przednie pazurki, ale też nie bez pomocy męża. Niestety, ale jeśli szczur, jak moja Tula, wije się i drze jak szalony, to żadne triki "tu przytrzymaj i tnij" się nie sprawdzają i ktoś musi pomóc albo trzeba podejść do weta.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Tofcia »

Spróbuje z drapakiem by to trochę spiłować? No u łapek tylnych ma obcięte trochę ale przednie. jeden krogulec lekko ułamany a on nic ale cenceruje to futerko jak oszalały >:( Albo zapodam lek na uspokojenie nie ma szans by go wziaśc w ręce i przetransportowac do weta. U mnie jest ponad miesiąc dopiero to też nie ma co sie dziwić. Drugi szczurcio sobie obgryza a tern takie szpony wyhodował.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”