Pazurki - jak obcinać?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: KITEgirl »

mam pytanie. czy obcięcie pazurków zminimalizuje sznyty na mojej szyi? że mam je z własnej woli na rękach to ok ale szyja to masakra jakaś
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Moloch »

Czy z samym obcięciem pazurków można iść do zwykłego weta? Niestety dziś próbowałem i kiepsko to widzę Ramona w ogóle się nie daje, a Antosia się wyrywa, i obciąłem jej wszystkie przednie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Paul_Julian »

Oczywiście, ze można, ale bywają weci, którzy za to policza 10 zł. Udało Ci sie obciąć kilka, spróbuj jutro jescze kilka. Niekoniecznie 5, mogą być 3 , a za dwie godziny kilka innych. Ja do swoich gadam " jeszcze tylko dwa pazurki i juz cię puszczę...". Czasem słuchają, czasem nie ;)
KITEgirl pisze:mam pytanie. czy obcięcie pazurków zminimalizuje sznyty na mojej szyi? że mam je z własnej woli na rękach to ok ale szyja to masakra jakaś
Niestety, nie. Chyba, że szczurek sam obgryza. Na samym początku po obcięciu pazurek nadal jest ostry (kanciasty), ale potem już nie tak bardzo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Moloch »

Dzięki.
Z Antosią się udało, "jeszcze tylko dwa pazurki" i wszystkie przycięte ;)
Ale z Ramoną to nie daje rady bo skubana zaciska łapki i szybko chowa pod siebie, broni się jak może.
Solveigh
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:20 pm

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Solveigh »

Ja jednemu ze swoich szczurasków obcinam pazurki sama, zwykłymi cążkami. Nie wyrywa się no bo wie,że czeka go w nagrodę smakołyk. Za to z drugim jest problem. To straszny panikarz. Zamiast pazurków ma już dosłownie igiełki,zahacza nimi o wszystko (nie mówiąc już o moich biednych zdrapanych nogach:) ). Ostatnio tak zahaczył o dywan,że myślałam,że go sobie wyłamie-tak się szarpał. Na szczęście to zobaczyłam. Jednak nawet wet nie daje sobie z nim rady,tak się wyrywa :-\
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: KITEgirl »

jesteśmy po pierwszym obcinaniu pazurków. zauważyłam że tea na dwóch łapkach ma na prawdę długie. a jak już 2 łapki to może 4? z tea poszło jak po maśle, z milcią to już konkretna przeprawa była. wykręcała się we wszystkie strony :D jestem ciekawa jak bardzo ucierpiały ich umiejętności wspinaczkowe?
dusiaczek9
Posty: 54
Rejestracja: śr lis 09, 2011 9:02 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: dusiaczek9 »

Moje mają ze ok. trzy miesiące i mają 2 mm długości pazurków, więc w tej chwili się nie martwię o to, ale jeśli później to raczej do weta bo oni są spokojni tylko na ramieniu...
Przyjaźń jest drogą, która zanika w piasku, jeśli jej się nie odnawia...
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: iwciunia11 »

Moj Latek ma takie pazury, ze gdy chodzi mi po rekach, lub po karki - bardzo mi sie wbija i to normalnie boli ! Mam na plecach pelno ran od pazurow :(
Co robic ? W srode ide z nimi do weterynarza, moze wtedy poprosze o obciecie i o to, zeby mnie troche poduczyl ? :)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
P-chan
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 11, 2012 4:07 pm

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: P-chan »

Czy obcinanie pazurków szczurom to konieczność czy wolny wybór opiekuna? Rozumiem, że sam pomysł na taką zewnętrzną ingerencję wziął się stąd, że zwierzęta trzymane w domu mają mniej ruchu niż dzikie szczury, a powierzchnie w domu, o które ewentualnie mogłyby ścierać sobie pazurki, są z reguły śliskie, a nie chropowate. Jednak mam wrażenie, że szczury, jak każde zwierzę, mają instynkt, który pozwala im zadbać o siebie do końca i jakby im przeszkadzała ich długość pazurków, to same znalazłyby sposób na poradzenie sobie z tym problemem? Jak to wygląda z Waszej perspektywy?
moje dzieci: Amadís de Jaula, Misaki
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: IHime »

To wybór opiekuna. Niektóre szczury sobie same ścierają, inne elegancko obgryzają, a niektóre zapuszczają szpony.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: Megi_82 »

Mageda pisze: papier ścierny w klatce zostawiony nic nie dał
Papier ścierny???
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
sowhat
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 23, 2012 8:57 pm
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: sowhat »

Ja mojemu szczurowi dawałam pyszną przekąskę, kiedy spokojnie ją zajadał ja łapałam za tylną łapkę i tak delikatnie obcinałam,że szczur nawet się nie zorientował. Z przednim nie było problemu.
Ze mną: Czesiu i Lesiu ur 09.2012


[*]Igor [*]Irek [*]Zuzia[*]Kazik[/b]
aagniesia88
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 26, 2012 11:24 am

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: aagniesia88 »

ciężka sprawa samodzielnie obciąć im pazurki, preferuje weterynarza i dla bezpieczeństwa szczura i swojego ;)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: iwciunia11 »

A moja wetka powiedziala, ze szczurom sie pazurow nie obcina, bo mozna im cos uszkodzic.... I cos moze sie stac. Dokladnie sie nie wypytywalam :D
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
sowhat
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 23, 2012 8:57 pm
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Pazurki - jak obcinać?

Post autor: sowhat »

Można uszkodzić nerw ,można obciąć nawet paluszka jak się szczur wyrwie...
Ze mną: Czesiu i Lesiu ur 09.2012


[*]Igor [*]Irek [*]Zuzia[*]Kazik[/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”