szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mysiaczek95
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 5:03 pm
Lokalizacja: Opole

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: Mysiaczek95 »

ja mam jedną mysie i jak daje jej 5l zwirku to nawet 13 dni nie musze sprzątac i nic nie czuc.
myszki : Bia (oraz 6 za TM :( )
Obrazek
Gonzales
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 04, 2009 8:58 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej

Post autor: Gonzales »

Witam,

Moje zdanie jest takie, że uważam szczura za bardziej czystsze zwierzę niż mysz oraz mniej śmierdzi różnica jest nie duża,
szczur jest np. bardziej inteligętny od myszy można go nauczyć począwszy od wołania po imieniu po bardziej zaawansowane sztuczki. Oczywiście na wszystko cierpliwości trzeba. Mój szczur właściwie mam 3 ale 1 jest mój ponieważ żyją razem w klatce to ściułke wymieniam raz może dwa razy w tygodniu 8)

Pozdrawiam Piotr
Kasia&Rika
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 9:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Kasia&Rika »

Ja mam obecnie sześć myszek, ile bym im nie sprzątała ktokolwiek "obcy" wejdzie do mojego pokoju od razu mówi, że czuć. Zresztą jak powącham którąkolwiek myszkę to też czuć intensywny zapach od niej. Już same w sobie mają określony zapach, który dla człowieka nie jest przyjemny. No i najgorsze jest to "załatwienie się wszędzie". Myszki są oswojone, nie boją się podchodzić do mnie jak podchodzę do klatki, wchodzą na rękę, nie uciekają jak je puszczam np. na ławie, ale mimo wszystko kończy się to zawsze długim wyciem obiektu, po którym chodziły ponieważ jest cały w kupkach i moczu. Mnie również dziwi to, że najwięcej posikane i nakupkane jest w miejscach, w których śpią. Daję im do domku papierowe ręczniki, które po kilkunastu godzinach niemiłosiernie śmierdzą - inaczej nie da się tego nazwać. To wygląda tak jakby dosłownie robiły pod siebie. Ale cóż ... na miłość do gryzoni nic się nie poradzi i trzeba zaakceptować ich wady :) W każdym razie nie wyobrażam sobie jak to jest u samców.
Życie grozi śmiercią.

Dwie szczurze dziewczynki: Effy i Cassie <3
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Vicka211 »

Ja mam 2 myszki i wystarczy, że sprzątnę co 3 dni, a nie czuć ich wcale. Jeśli chodzi o samą mysz - futerko moich myszatych pachnie wręcz przyjemnie.. :P
A ze szczurami miałam identycznie :P .
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Mucha321 »

Ja mieszkam z 15-stką szczurów (w dodatku wszystkie to samce) i nie czuć ich wcale. Kwestia rozmiarów klatki i dobrze dobranej ściółki. Jakiej używasz? Jeśli zwykłych trocin, to nie trudno się dziwić, że śmierdzi. Jak dużą masz klatkę?
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Sheeruun »

Ja mam dwie myszy i 10 szczurów, i powiem szczerze, że myszy capią :P U szczurów ściółka niezmieniana jest już ze dwa tygodnie (wysypana cała kuweta żwirku, bobki tylko od czasu do czasu wybieram i to co osikane), a u myszy ten sam żwirek od dwóch dni i już śmierdzi. Niestety, taki urok myszek chyba ;)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Izold »

Ja miałam kiedyś dwie myszki, i waliły strasznie. w dodatku krótko żyją, ale w tym przypadku to dobrze. dopiero po ich śmierci odzyskałam czucie. ::)
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Mucha321 »

Przesadzacie. Ja też trzymałam myszki i wcale strasznie nie śmierdziały a było ich kilkanaście.
Izold, a może sama wykonałaś na nich wyrok śmierci, bo Ci zapach wadził? :] Po co trzymać żwierzątka, których obecności się nie akceptuje całkowicie? Skoro Ci "waliło", to może trza było oddać a nie czekać aż zdechną i skakać z radości, że wreszcie ich nie ma i można spokojnie oddychać. Dzieci. :]
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Kameliowa »

Ja mam samczyka jednego i to fakt, że śmierdzi niesamowicie. Ale trzeba się przyzwyczaić, sprzątać często i tyle.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Vicka211 »

Ja mam chyba coś nie tak z nosem... Nie wiem :P
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Mucha321 »

Ja też musiałam mieć widocznie, bo mi nic nie śmierdziało, tzn. nie aż tak mocno, bo czuć było ale przy samej klatce a nie w całym pomieszczeniu.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Izold »

Mucha321 pisze: Izold, a może sama wykonałaś na nich wyrok śmierci, bo Ci zapach wadził? :] Po co trzymać żwierzątka, których obecności się nie akceptuje całkowicie? Skoro Ci "waliło", to może trza było oddać a nie czekać aż zdechną i skakać z radości, że wreszcie ich nie ma i można spokojnie oddychać. Dzieci. :]
Ano, bo to były myszy mojej siostry.
Dorosła się odezwała. :-X
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: smeg »

To nie powód, żeby jakiemukolwiek zwierzęciu życzyć śmierci.

Od niedawna mam mysiego samca i muszę przyznać, że śmierdzi duuuużo bardziej, niż moje trzy szczurze samice :P Sama nie mam zbyt wrażliwego węchu, ale i tak czuję mysi zapach, a mój chłopak prawie się nim dusił :P Ale zauważyłam też, że mój myszor nie sika w szmatki pod siebie, tak jak to robiły szczury, a głównym źródłem smrodu jest kołowrotek, osikiwany podczas biegania - łatwiej go umyć, niż codziennie prać szmaty ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
_runa_
Posty: 1048
Rejestracja: czw maja 15, 2008 1:12 pm
Numer GG: 6256121
Lokalizacja: z Nimi po drugiej stronie tęczy też jestem czasem
Kontakt:

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: _runa_ »

nie ma sie co oszukiwac szczury mają swój specyficzny smrodek, generalnie samce jajeczne potrafią capić i nie dbać za bardzo o swoją higienę, ale nie jest to regułą, mam samiczkę szczurzą której mocz jest intensywniejszy niż zjednoczone siły woni wszystkich pozostałych szczurów...

a co do myszy...kiedy piątka samców przebywała u mnie na dt myslałam że umrę.
to jest niewyobrażalny i dla mnie nie do zniesienia zapach.

tak więc nawet Selena wypada blado przy jednym mysim samcu.
Dla mnie to kosmos jak takie małe urocze stworzonko moze tak cuchnąć :(
gdyby nie to to pewnie bym się zamysiła...
ze mną:HenanYaraThujaRufioNamViggo
pamiętam zawsze: gwiazdki wokół tęczy <:3)~
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: szczurek czy mysz - ktorego zwierzaka bardziej czuć

Post autor: Izold »

U mnie jedynie z samców Omlet jest pedantem- śpi w kąciku, ładnie układa sobie szmatki żeby się w nich położyć, siusia na "kuwetki" z podpasek, ciągle się "kąpie", i woli spać w kącie sam, niż obok śmierdzieli.
A jak innych napastuje i zawzięcie szoruje... ::)
Za to z samiczek najbardziej śmierdząca jest Piernik- sika pod siebie, jeszcze w tym leży, i jest zadowolona. a kiedy mam ją podnieść, żołądek mam przy gardle ::) Ale to w końcu zwierzę, nie zrozumie gdy powiem jej "sikaj do kuwetki"... ale opamiętać trochę by sie mogła. Ona chyba sądzi że to wyjątkowo kuszące perfumy.
Bardzo się myli ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”