Kuweta, nauka kuwetowania

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Tofcia »

Właśnie jak kuwetka była prowizoryczna zrobiona z koszyczka plastikowego to wszystkie kupki tam trafiały teraz żadna w trójkątnej narożnej ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: cane »

Nie, ja mówię o tym, że Hania za pilną potrzebą ewidentnie poleciała na hamaczek zamiast do kuwety :D. Ona tylko i wyłącznie po to do klatki z wybiegu przybiegła!

Ale w końcu tu trójkąt, tam trójkąt... Rozmiar podobny... Kolor też [może i szczury nie widzą kolorów tak jak my, ale nikt i nic mi nie wmówi, że nie widzą ich w ogóle ;)]...

Tofcia a od jak dawna masz zwykłą kuwetę? Jeśli od niedawna - u mnie też moje kuwetkowe dziewczyny miały "chwilę załamania" jak dostały nową kuwetkę zamiast wymienianego co parę dni pudełka po butach. Pomogło wycieranie dna klatki po parę razy dziennie [żeby nie widziały/czuły aż tak siuśków i kupek po za kuwetą] i uparte przenoszenie kupek do kuwety. Obecnie znowu są ślicznie kuwetkowe [bo pomyłkę Hani wybaczam] :).
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Tofcia »

Taką prowizoryczną od samego początku odkąd je przygarnęłam a tą narożną to kupiłam wczoraj
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: cane »

No to daj im trochę czasu i spróbuj zrobić tak jak pisałam. U mnie pomogło, mam nadzieję, że tobie też pomoże ;)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Tofcia »

No nic najwyżej kuwetka będzie robiła za mebel w klatce ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: cane »

Tofcia ja ci poważnie radzę - wrzucaj przez jakiś czas [dopóki nie zobaczysz poprawy] kupki do nowej kuwety i pilnuj, żeby po za nią było czysto... No i koniecznie kuweta musi stać w miejscu, w którym stała poprzednia ;).

To są 3 najważniejsze rady przewijające się przez cały ten temat :P. Czwarta [młode szczurki rzadziej są kuwetkowe] i piąta [chłopcy są mniej kuwetkowi] moich rocznych dziewczyn się nie tyczą :P.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Tofcia »

cane pisze:Tofcia ja ci poważnie radzę - wrzucaj przez jakiś czas [dopóki nie zobaczysz poprawy] kupki do nowej kuwety i pilnuj, żeby po za nią było czysto... No i koniecznie kuweta musi stać w miejscu, w którym stała poprzednia ;).

To są 3 najważniejsze rady przewijające się przez cały ten temat :P. Czwarta [młode szczurki rzadziej są kuwetkowe] i piąta [chłopcy są mniej kuwetkowi] moich rocznych dziewczyn się nie tyczą :P.
Jak rozsypują to jak mam im wrzucać? To syzyfowa praca. ::)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: cane »

Może i syzyfowa, ale za jakiś czas twoje szczurki powinny przypomnieć sobie do czego kuwetka służy... Wtedy nie trzeba będzie kupek wrzucać ;).
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Paul_Julian »

Dokladnie :) Nawet jak wypucujesz kuwete i dasz nowy żwirek - to od razu tam nakupkają. I nauczą nowych czlonków stada. Kup sobie łopatkę z malymi dziurkami - będzie Ci wygodniej zgarniać wszystko i wrzucać do kibelka :) Moje mają taką wielką kocią kuwetę 50 cm , bo sie nie miesciły w narożnej i mi sie nie chciało zbierać.
Sikają za to po kątach często poza kibelkiem :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Tofcia »

wrzucać ściołke do kibelka? a to się nie zatka? ja robię pakunki paczki i do śmieci ;D

no zobaczę czy ogarną w miarę wszystko. jutro zmienie im ściołke i na bieżąco będe wybierać bo teraz za duzo bajzlu mają
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Paul_Julian »

Chodziło mi o wrzucanie do kuwety pełniącej rolę kibelka :D To tak dla rozróznienia od kuwety - czyli ... dołu klatki :D
Wiadomo, ze nie każdy ma kuwetkę narozną albo prostokątną w swojej klatce :)
(swoją drogą niektóre żwirki mozna wrzucac do sedesu, ale lepiej nie)

Za duzo tych kuwet i kibelków......

A z tymi kolorami to fakt, szczury bardzo slabo widzą kolory : http://www.ratbehavior.org/RatVision.htm ( na dole jest obrazek jak widzą). Ale jakimś cudem zwierzaki lubią okreslony kolor bardziej... Któryś z moich psów żywiej reagował na czerwony, kot znajomej lubi tylko niebieskie zabawki...
Moze ten czerwony kolor u Cane w klatce jakoś bardziej widać na tle innych kolorów ? jakoś bardziej żywy jest ?

U mnie miały kiedyś dwie takie same niebieskie kuwety narożne, i jak jedną dałem w innym miejscu jako półkę, to też do niej kupkały...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: cane »

Paul_Julian pisze: Moze ten czerwony kolor u Cane w klatce jakoś bardziej widać na tle innych kolorów ? jakoś bardziej żywy jest ?
Tak po prawdzie to jest... jedyny ;D . Sputnik jasnożółty, reszta szmatek beżowa... Nawet miseczki białe. Nic dziwnego, że czerwona kuwetka i hamaczek się wyróżniają na tym tle :P.

No, jeszcze dół klatki granatowy.
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Vikikkii »

Heej !
Co do kuwetowania ..moje dziewczyny maja taką kuwetę z ta kratą, nauka trwa i idzie w dobrym kierunku ;) ale co do chłopaków , maja kuwetę juz bez kratki .. Ale wykopują wszystko z kuwety :/ dzisiaj im czyściłam 10 minut w kuwecie juz nic nie ma :D da się jakos zdradzić ?? I jeszcze jedno da się jakimś domowym sposobem zrobić kuwetę ? Jakoś z koszyka może ?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: nienazwana »

Na kuwetkę nada się dosłownie każde niskie plastikowe pudełko/pojemnik lub opakowanie np po jakiś paczkowanych produktach (lody itp) byle tylko pasowało kształtem i rozmiarem. Nie musi być narożne, może być prostokątne lub kwadratowe. Wysokość ścianki tak ok 3-5 cm. Szczurom to naprawdę będzie wszystko jedno, i tak często poobgryzają. No chyba, że ktoś jest wyjątkowym estetą i potrzebuje kuwetki np różowej, bo mu inna do wystroju klatki nie pasuje ;). Ale wtedy można kupić różowe plastikowe niskie pudełko i jako kuwetę wykorzystać spód. Ja jestem zdania że wygoda dla szczurów i dla mnie przede wszystkim, potem walory estetyczne, choć nie musi być oczywiście brzydko i byle jak.
A co do wykopywania żwiru z kuwety.......
No cóż, to są żywe szczury a nie pluszowe zabawki żeby ładnie wyglądały i nie brudziły.
Pozwól im mieć trochę radochy, wyluzuj ;)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Kuweta, nauka kuwetowania

Post autor: Vikikkii »

Ok , ok dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”