Żółta Skóra

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zipuch
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2008 1:29 am

Żółta Skóra

Post autor: zipuch »

Mam takie pytanie o ile ktos jeszcze jest na tym forum ;p
Ostatnio zaowazylem ze moj szczurek ma zolte kropki na grzbiecie a po bokach juz ma normalnie, i jak chce go glaskac pod wlos (i z wlosem ale troche mocniej) to piszczy i sie wzdryga. Na ogonku tez ma ale plamki zolte. Prosze o pomoc. Z gory dziekuje :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Żółta Skóra

Post autor: Dorotka96 »

Odinka tez ma te plamki na OGONKU i wet powiedział, że to łuszczący sie naskurek, bo szczurki nie maja zwykłej skóry na ogonie, tylko takie łuski, czy cos łuskopodobnego. a z futerkiem na grzbiecie, to nie wiem. Wybierz sie do weta, chyba tak będzie najlepiej...
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Żółta Skóra

Post autor: Magamaga »

A czy to jest samczyk?
Bo jeśli tak, to ze względów hormonalnych u samczyków czasem pojawia się taki łupież.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Equtiy
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 08, 2008 4:27 pm
Lokalizacja: Dublin - Szczecin

Re: Żółta Skóra

Post autor: Equtiy »

Moj ogonek tez to mial. Grzbiet i gorna czesc ogonka. Niestety nikt mi pomoc nie umial. Tnz. paro krotnie pojawialo sie halo 'samczy lupiez', ale nikt nie potrafil powiedziec czy jest na to jakies lekarstwo. Warto zapytac lekarza o popbranie materialu do analizy ( to szuraska nie boli, choc nie wyglada za fajnie), koszt ok 50 zł, to pokaze czy ogonek nie ma jakis malych pasozytow, ktorych nie widac "golym" okiem. Moj Rysio nic nie mial. Jedyna rzcza, ktora pomagala to co tygodniowe kompiele. On tego nie lubil, ale musial sie przyzwyczich, bo tak sie czasem z nego sypalo, ze pozostawiam czesc siebie na moich ubraniach i choc go kochalam, kocham ponad zycie to to nie bylo fajne. Spytajcie o kompiele weta. Ja uzywalam szmponu Jonsons Baby, dla niemowlat.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Żółta Skóra

Post autor: tamiska »

Na taki lupiez najlepszy jest nizoral. Nie wolno ogonka tak czesto kapac bo podraznia mu sie skore i zmywa naturalna ochrone, poza tym ogony tego nie cierpia. Zolty lupiez ma prawie kazdy samiec, jeden wiecej drugi mniej. Ma on zwiazek z testosteronem :)
Cagatey01
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 27, 2014 8:35 am

Re: Żółta Skóra

Post autor: Cagatey01 »

witam mojego szczurka mam od 3 tyg, nie mam problemow z braniem go na rece, czy wypuszczaniem z klatki, mam tylko taki problem ze zaltwia sie czesto np na lozku czy siedzac mi na kolanach. czy sa jakies metody oduczenia go tego, czy po prostu musi sie oswoic zupelnie??
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Żółta Skóra

Post autor: yss »

Jak to się ma do żółtej skóry z 2008 r?

Pytanie czy puszcza kropelkę czy leje jak z cebra.
Jeśli leje jak z cebra, to ma szansę się oduczyć. Niestety jeden z naszych nie oduczył się nigdy. :/

Puszczanie po kropelce zostanie mu na zawsze. Znaczy teren. Trzeba przywyknąć do tej perfumy :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Bananiq
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2015 12:27 pm

Re: Żółta Skóra

Post autor: Bananiq »

Moja szczurzyca Luna jest husky i ma różowy ogon. Problem w tym że zamiast różowego ogonka ma w żółte plamy. Któregoś dnia, chyba przedwczoraj umyłam Lunę w wodzie(bez środków myjących) i ogon był różowy, ale plamy i tak były(w połowie zniknęły). Gdy wczoraj zajrzałam do Luny to ogon znów był w żółte plamy. Klatkę sprzątam co 3 dni, a akcesoria przemywam codziennie.

Proszę o odpowiedź co może być przyczyną. Mam granulat z drzew iglastych firmy Pinokio, który jest ściółką. Może on brudzi ogonek.

Ps. Mam 2 szczury więc proszę nie pisać że szczury są stadne itp. bo jest to niepotrzebny mi spam
Ze mną Luna(husky) Gabi(kapturek), Roksi(kapturek)
<:3)~ LOVE RATS <:3)~
Na moim zdjęciu profilowym widnieje Gabi <3
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Żółta Skóra

Post autor: Snajperka »

A mocznik? Jeśli masz dwie szczurki, które śpią na sobie, możliwe że jedna siusia na drugą. Możliwe też, że np. Zasikany tunel, czy domek w którym śpią jest zasikany.
Nikon miał taki nalot, gdy Canon miał zapalenie pęcherza. Obsikiwal brata i ogon był z zolte plamy. :-)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Żółta Skóra

Post autor: Snajperka »

Jako, że nie ma edycji postow- zasikany tunel może być powodem. :-)
Awatar użytkownika
Bananiq
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2015 12:27 pm

Re: Żółta Skóra

Post autor: Bananiq »

Tak, śpią na sobie i to może być przyczyną. Dziękuję za odpowiedź. :)
Ze mną Luna(husky) Gabi(kapturek), Roksi(kapturek)
<:3)~ LOVE RATS <:3)~
Na moim zdjęciu profilowym widnieje Gabi <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”