szczur brzydko pachnie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

lovekrove- ale ja mieszkam w niemczech tutaj polskich produktow nie znajde..
Ale dzieki za rozjaśnienie mi tego tematu.. czlowiek uczy sie cale zycie.. :)
No to bede musiala dzis albo w poniedzialek pojsc do zoologika u nas są 2 duze w mieście bo tak w sklepach niema takiego wyboru..
Co do klatki to musze ją zmierzyc ale jest ogromna.. :) pułeczki juz umyłam.
Ale mała nadal śmierdzi, może muszę ją jeszcze raz umyć tym razem czymś..? mydłem czy szamponem..jakie byście mi polecili. słyszalam ze moze byc mydło bezzapachowe naturalne hypoalergiczne....?
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: lovekrove »

To wbrew pozorom jak na szczurka mała klatka. Nadaje się dla myszy i chomików. Twoja szczurcia jest jeszcze mała, ale zapewniam - urośnie. Nie sądzę, aby mieściła się póżniej w tych tunelikach. Jeśli planujesz towarzyszkę, to myśl już zdecydowanie nad nową, większą klatką. http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790&start=690 - spójrz na ten temat. Tam to dopiero są duże klatki ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

ja wiem te tunele w ogole mi sie nie podobają... ale jak narazie niech sobie są.. kolezanki jak narazie dla nie nie planuje wiec tą klatkę zostawiam jak mała podrosnie to sie zastanowie nad wiekszą. jak narazie ta wystarcza jej,
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: lovekrove »

A i jeżeli trzymasz tam kołowrotek to wyrzuć jak najszybciej. Dla szczurka jest za mały!

+ szczerze zachęcam do przygarnięcia towarzyszki ;) I dla obserwatora większa frajda, i więcej futra do kochania i szczur szczęśliwy. Dodam, że im młodszy szczurek, tym większe prawdopodobieństwo, że się polubią i nie będzie żadnych problemów z łączeniem.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

Nie.. kołowrotek dałam kolezance dla chomika.. :) wiem wiem szczurki maja dlugie ogonki i by im sie jeszcze krzywda stała ;D
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: smeg »

SugarbabyLove pisze:kolezanki jak narazie dla nie nie planuje wiec tą klatkę zostawiam jak mała podrosnie to sie zastanowie nad wiekszą. jak narazie ta wystarcza jej,
Ależ koleżanka jest niezbędna! Potrzebna szczurkowi do życia tak samo, jak woda, jedzenie, duża klatka i wybiegi ;) http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE - zobacz ten filmik, dobrze to pokazuje :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: greenfreak »

smeg pisze:
SugarbabyLove pisze:kolezanki jak narazie dla nie nie planuje wiec tą klatkę zostawiam jak mała podrosnie to sie zastanowie nad wiekszą. jak narazie ta wystarcza jej,
Ależ koleżanka jest niezbędna! Potrzebna szczurkowi do życia tak samo, jak woda, jedzenie, duża klatka i wybiegi ;) http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE - zobacz ten filmik, dobrze to pokazuje :)
Oj, zdecydowanie! Z tego, co widziałam, w Niemczech jakby mniej promowana jest ta świadomość. A to trochę tak, jakbyś Ty mieszkała wyłącznie z kotem - jakiś czas się z nim pobawisz, możesz go polubić, pokochać, ale kot nie jest z Twojego gatunku i mimo wszystko, tęskniłabyś bardzo za kontaktem z drugim człowiekiem. Szczury tak właśnie mają - właściciel jest ważny, ale jest człowiekiem i siłą rzeczy niektórych szczurzych rzeczy razem z pupilem robić nie może.
A co do karmy w Niemczech, sprawdź, czy w Twoim mieście jest sklep sieci Das Futterhaus - z tego, co pamiętam, mają niezgorszy asortyment. Jeśli nie, moja mama twierdzi, że niemiecki Rossmann ma całkiem niezłą własną markę karm dla zwierząt (chyba Winston). Możesz też spróbować.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: Paul_Julian »

Ta klatka jest zdecydowanie za mała. To klatka dla chomika ! Nawet dla jednego szczura jest za mało miejsca. Za ciasno w przejsciach, pomiedzy pietrami, na kładkach. Wszedzie za ciasno.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

Po 1 w temacie pytalam dlaczego moja szczuraska śmierdzi a teraz juz temat schodzi na inny tor. Co do koleżanki jak narazie nie mam czasu sie za nią rozglądać moze w przyszły weekend zobacze znowu na ebay kleinanceigen tam tez moją znalazlam:) a co do karmy bylam dziś w Fressnapf sklepie zoologicznym i kurcze maja tam te firmowe rzeczy troche drogie ale tańsze tez są.. kupilam jej ściółke taką z drewna tzn żwirek specjalny dla gryzoni drewniany... pozatym kupilam jej na wage na probe karme dla szczurkow specjalna mieszanke , ale szampony za droogie.. moze wlasnie w rossmanie czy dm dostane w dobrej cenie.. bo 4-5 euro za szampon dla malych kociąt to za duzo..bo dla gryzoni byl piasek ale tez drogi.. 3 euro za 500gram... masakra..
Z klatką wiecie... nie musicie mnie opierdzielać.. wiecie jakie są drogie klatki tutajj???? ja za tą itak nie dałam dużo 25 euro i to jeszcze była najfajniejsza z tych w dobrej cenie bo pozniej to wieksze kosztuja kolo 50-70 euro.. nie stać mnie... a zresztą ona jest jeszcze mała, jak bedzie wieksza to pomyśle ewentualnie uzywaną kupie od kogos moze.. :)
Jak narazie przede wszystkim chce wiedziec czy mam ją jeszcze raz umyć i czy to mydlo neutralne bedzie ok? czy musze szukac szamponu...?
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: smeg »

Nie myj szczura, tylko częściej sprzątaj klatkę. Żwirek już masz, teraz przecieraj codziennie półki i wymieniaj to, w czym szczurka śpi (hamaki, szmatki, coś innego?). Co z tego, że ją umyjesz, skoro prześpi się raz w zasikanej klatce i znowu będzie śmierdzieć?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

ale pisalam ze jej zmieniam co 4-5 dni.. wczoraj jej czyscilam wszystko dziś jej wyczyściłam te półki i to w czym spi tez codziennie jej myje a mimo to smierdzi co jeszcze moge zrobic....
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: paczekpaczek »

Z mojego doświadczenia mogłabym powiedzieć: odczekać dwa dni. Raz moje zostawiłam na noc, wróciłam - to zostawiły w klatce totalne spustoszenie, miska powywracana do góry nogami, nic nie było na swoim miejscu - w środku śmierdziało siuśkami, a one same też śmierdziały niemiłosiernie. Wysprzątałam im wszystko, powycierałam półeczki, zmieniłam żwirki, a je same ukochałam i chciałam poczekać do następnego dnia na mojego chłopaka, bo w łazience wstępuje w nie sam szatan i jedna osoba nie daje rady... a i tak wygląda po tym jakby to czyściła zęby lwu a nie futerko szczurkowi ;-pp W każdym razie nie zdążyliśmy ich wykąpać, bo się same wypucowały - jeden drugiego. Im też na pewno śmierdziały wzajemnie dupki i wolały żeby kumpel miał czystą, zanim tam położą głowę :P Pomyśl nad koleżanką dla swojej szczurki - wbrew pozorom to wcale nie oznacza podwójnego smrodu :)
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: paczekpaczek »

Dlatego zanim ją będziesz stresować kąpielami spróbuj odczekać trochę - może sama się wymyje?:P Jeśli już koniecznie musisz ją "odświeżyć" to poproś kogoś o pomoc, przygotuj mały czysty ręczniczek, uważaj na wszystko i nie zmocz jej głowy! poczytaj sobie na forum temat jak kąpać szczura. myślę że lepszy od neutralnego mydła będzie żel do higieny intymnej...
Awatar użytkownika
SugarbabyLove
Posty: 79
Rejestracja: sob lis 26, 2011 8:52 am

Re: Moja Szczuraska śmierdzi...

Post autor: SugarbabyLove »

czytałam juz jak kąpac szczutra zresztą juz mialam nie jednego szczura i tez je kąpałam.Co do kolezanki sie zastanowie.
Nigdy nie mialam dwoch czy wiecej szczorów na raz. zawsze jednego i bylo OK.
Szczuraski sie mialo dobrze u nas zawsze i byly wrecz "wyresowane" puszczac mozna bylo je po domu i zawsze wracały jak sie je zawołało. moja siostra w lato ze szczuraską w kapturze od bluzy szła na dwor :) i musze jeszcze dodac że szczurki u nas dość dlugo żyły.. pierwsza samiczka okolo 4-5 lat. potem samiec krocej kolo 3 lat i pozniej jeszcze jedna sunia bylo ta do dzis moi rodzice ja mają a ja teraz w niemczech moją mam chyba 2 czy 3 miesiąc
Obrazek
Moje Ogony..
Kochana Łatka i Jej siostra Czarnulka :)
http://www.fotosik.pl/u/SugarbabyLove/album/1036331
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”