PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Wilczocha »

Klatka może być niska, może być wysoka. Nie ma to wpływu na smród.
Hmmm u mnie miało to wpływ. Kiedyś trzymałam szczury w niskich klatkach, bez możliwości wspinaczki. Nie miały hamaków, półek. I nie było smrodu. Teraz jak mam wysoką klatkę to jak już pisałam w innym temacie smród jest nieziemski, mimo codziennego sprzątania. Sikają na półki i hamaki, ale mówicie, że to zrozumiałe, ale ze robią na to kupy ? Tego nie mogę pojąc. To po co ten żwir na dole gdzie na niego się wcale nie załatwiają. :-\
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: klimejszyn »

Wilczocha, szczur to szczur, robi pod siebie. nie wszystkie da sie nauczyć kuwetkowania, próbowałaś w ogóle ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Nietoperrr... »

Bakus...suuuper!I co,tak se siedzą na tym żwirku...Ło,ale zabawa!Pewnie fajnie im,się nie nudzą... ::)
Posadź się na wózku inwalidzkim.Bez możliwości wejścia po schodach,bez możliwości wycieczki w góry,wyjścia do sklepu,na imprezę ze znajomymi,gdziekolwiek.Siedź se cały czas w kącie.Fajnie,nie?Fascynujące życie.

Szczury śmierdzą.Każde zwierze ma swój zapach.Kwestia częstego sprzątania i higieny.A to już od nas samych zależy.
Mam 6 samców,2 koty,a w domu nie czuć zwierząt wcale.I to nie moje zdanie,bo ja mam znieczulice na zwierzęce zapachy.To zdanie ludzi wchodzących do domu.
Jak sami nie zadbamy o czystość to zwierzaki same tego nie zrobią i zawsze będzie śmierdzieć.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Wilczocha »

Wilczocha, szczur to szczur, robi pod siebie. nie wszystkie da sie nauczyć kuwetkowania, próbowałaś w ogóle ?
W przypadku chomika poszło błyskawicznie. Od razu wiedział, że ma się załatwiać w jedno miejsce. W przypadku szczura nie da rady. Robią swoje.
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Wilczocha »

Posadź się na wózku inwalidzkim.Bez możliwości wejścia po schodach,bez możliwości wycieczki w góry,wyjścia do sklepu,na imprezę ze znajomymi,gdziekolwiek.Siedź se cały czas w kącie.Fajnie,nie?Fascynujące życie.
Przynajmniej nie śmierdzi XD
Musiałam XD
Bakus
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 05, 2011 8:03 pm
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Bakus »

Nietoperrr... pisze:Bakus...suuuper!I co,tak se siedzą na tym żwirku...Ło,ale zabawa!Pewnie fajnie im,się nie nudzą... ::)
Posadź się na wózku inwalidzkim.Bez możliwości wejścia po schodach,bez możliwości wycieczki w góry,wyjścia do sklepu,na imprezę ze znajomymi,gdziekolwiek.Siedź se cały czas w kącie.Fajnie,nie?Fascynujące życie.

Szczury śmierdzą.Każde zwierze ma swój zapach.Kwestia częstego sprzątania i higieny.A to już od nas samych zależy.
Mam 6 samców,2 koty,a w domu nie czuć zwierząt wcale.I to nie moje zdanie,bo ja mam znieczulice na zwierzęce zapachy.To zdanie ludzi wchodzących do domu.
Jak sami nie zadbamy o czystość to zwierzaki same tego nie zrobią i zawsze będzie śmierdzieć.
No cóż. Bardzo dużo ludzi jeździ na wózku i jakoś żyją wśród nas.
Po po prostu, coś za coś. Ja smrodu teraz nie mam.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: klimejszyn »

Wilczocha pisze:
Wilczocha, szczur to szczur, robi pod siebie. nie wszystkie da sie nauczyć kuwetkowania, próbowałaś w ogóle ?
W przypadku chomika poszło błyskawicznie. Od razu wiedział, że ma się załatwiać w jedno miejsce. W przypadku szczura nie da rady. Robią swoje.
chomiki z natury są bardzo czystymi zwierzakami, szczurowi trzeba pokazać co i jak, a najpewniej i tak będą robić pod siebie - takie już są i zanim wzięłaś do siebie szczury mogłaś to przemyśleć, bo o zapachu na forum pisane było od dawna. skoro przeszkadza Ci zapach trzeba było wybrać inne zwierzę.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Paul_Julian »

Bakus pisze:Po pierwsze, nie jestem trollem
Po drugie mam rację. Bo posiadam szczura i wiem co mówię.
Miałem kiedyś (i to nie dawno 4 szczury), klatkę tak na ponad metr do góry i smród był tak okrutny że to w pale się nie mieści.
Nawet jak była czyszczona i to dokładnie, hamaki prane co dwa dnie, to nic nie pomagało.
Dopiero jak kupiłem klatkę płaską bez półek i hamaków smród zniknął.
JA nie mówię o zapachu samego zwierzątka tylko o smrodzie szczochów.
A dzięki temu że klatka jest płaska to nie mogą się wspinać i lać do o koła, bo tak było, bo nawet wspinając się po klatce to lały i szczochy wypadały poza klatkę.
Poczytaj troche forum, to przede wszystkim sie dowiesz, że szczury to zwierzaki stadne.
Bez hamaków ? jasne . Mieszkaj sobie w pokoju bez łózka, bez szafy ....
Szczury można nauczyć kuwetowania, a hamaki zmieniac wtedy kiedy trzeba. Jakoś moje sie nauczyły, i nie tylko moje.

Moze najlepiej zamknąc w akwarium ? Nie będą mogly wtedy lać , kit że uduszą sie od oparów moczu. :/
Bzdury bzdury bzdury.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: smeg »

Po po prostu, coś za coś. Ja smrodu teraz nie mam.
Za to masz smutne szczury. Coś za coś.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Wilczocha »

zanim wzięłaś do siebie szczury mogłaś to przemyśleć, bo o zapachu na forum pisane było od dawna. skoro przeszkadza Ci zapach trzeba było wybrać inne zwierzę.
Pisałam już parę razy wcześniej, że miałam szczury nie raz. Ale zawsze trzymałam je w niskich klatkach. Nie śmierdziało. Teraz chciałam żeby miały fajnie. Kupiłam wysoką klatkę no i śmierdzi. Skąd mogłam wiedzieć, że będzie śmierdziało skoro nigdy nie śmierdziało.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Paul_Julian »

To je oddaj jak smierdzą. Ja uwazam , ze jak będzie syf i będą tam samce to w kazdej bedzie mocniej czuć.

No, niestety. Szczury potrzebują sie wspinac , potrzebują miec hamaki, potrzebują miec szczurzego towarzysza i potrzebuja sie wybiegac.

Dziecku też zabierzesz zabawki i nie będziesz dawać jesć, bo brudzi wszedzie i rozrabia?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Bakus
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 05, 2011 8:03 pm
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Bakus »

Moze najlepiej zamknąc w akwarium ? Nie będą mogly wtedy lać , kit że uduszą sie od oparów moczu. :/
Lepiej one niż ja XD
Za to masz smutne szczury.
Smutne ? jak to ? jeszcze jedzenie im daję, to są hepi XD
Bakus
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 05, 2011 8:03 pm
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Bakus »

Paul_Julian pisze:Dziecku też zabierzesz zabawki i nie będziesz dawać jesć, bo brudzi wszedzie i rozrabia?
Tak zabiorę i jeszcze w dupę dam.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Nietoperrr... »

Zamknij się Bakus w akwarium,my Ci będziemy przynosić jedzenie,a Ty będziesz "hepi"... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Paul_Julian »

Dopiero pisałeś, że masz szczura, teraz w liczbie mnogiej.

Nie potrafisz prawidłowo zadbać o zwierzaki.

Nie potrafisz się również zachować. Żegnamy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”