PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: klimejszyn »

Wilczocha pisze:
zanim wzięłaś do siebie szczury mogłaś to przemyśleć, bo o zapachu na forum pisane było od dawna. skoro przeszkadza Ci zapach trzeba było wybrać inne zwierzę.
Pisałam już parę razy wcześniej, że miałam szczury nie raz. Ale zawsze trzymałam je w niskich klatkach. Nie śmierdziało. Teraz chciałam żeby miały fajnie. Kupiłam wysoką klatkę no i śmierdzi. Skąd mogłam wiedzieć, że będzie śmierdziało skoro nigdy nie śmierdziało.
to myj całą klatkę, wymieniaj codziennie zasikaną część ściółki i dosypuj świeżą, pierz hamaki codziennie, półki i koszyki przecieraj chusteczkami nawilżanymi, takimi jak do dziecięcych pup, one ładnie pachną. i czyść całą klatkę - pręcik po pręciku. u mnie też zawsze śmierdziało - obecnie mam 21 szczurów - a sprzątam często, czyszczę pręcik po pręciku i nie czuć nic, a wręcz przeciwnie - ładnie pachnie od tych chusteczek. nie wiem, jak komuś może kilka szczurów śmierdzieć ::)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Iguta87 »

Polecam wodę z octem do przecierania półek i prętów- ocet ma nieprzyjemny zapach ale bardzo szybko wietrzeje, a ja oprócz tego na koniec przecieram wszystko chusteczkami dla niemowląt o których była mowa.
Robię to dwa razy dziennie, i jak na 12 szczurów, w tym połowę samców, nie śmierdzi prawie wcale ;)
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: dusiaczek »

posiadam 3 dziewczyny, które - wybaczcie wyrażenie - srają niesamowicie... ściólka wymieniana co 2-3 dni przy czym kuweta moczona pod prysznicem, hamaki wymieniane co 2-3 dni równiez - prane - przy czym smrodu praktycznie nie ma (oczywiscie nieznosnego, bo znośny się unosi, to oczywiste), chyba ze zasikaja półki co zdarza się czasem, ale te też są wycierane. Pokój ok. 3x6 przy czym smród roznosi się inaczej niż w pokoju np. u mnie w domu ok. 6x15 więc śmierdzi "bardziej", a w sumie... to nie czuć. więc się da. Trzeba tylko czesto zbierać kupy i prac hamaki. Coż, ma się szczura, to TRZEBA.

Paul - dodam: mieszkaj bez łóżka. Przecież hamak do dla nich jak łóżko nawet, jesli czasem lubia przespać sie na "ziemi".
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: renata1009 »

Czytam i wierzyć mi się nie chce.
Nigdy nawet mi przez myśl nie przeszło aby moim ogonom kupić niską klatkę i zastąpić moją obecną ???
Nawet jakby niezwykle śmierdziały nawet ludziom pod domem :-\
Opiekun powinien dbać o zwierzęta i starać się by miały jak najlepiej, a niespełnianie im podstawowych potrzeb bytowych dla swojej wygody to czysty egoizm - tacy ludzie powinni mieć co najwyżej pluszowego zwierzaka.
Bakus - to jedzenie dla Twoich ogonów to chyba jedyna radość w życiu - stąd skaczą z radości.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Paul_Julian »

dusiaczek pisze: Paul - dodam: mieszkaj bez łóżka. Przecież hamak do dla nich jak łóżko nawet, jesli czasem lubia przespać sie na "ziemi".
Łózko własnie umieściłem;)
Bakus dostał pożegnanie na 24h, jak wróci i nadal będzie się upierał w tak dosadny sposób, pomyślimy co robić dalej.

Cały ten temat jest poświęcony pomysłom i wystarczy poczytać. Jak ktos ma inny sposób i działa - super , niech sie pochwali :) Ale ten sposób nie może kolidowac ze szczurzymi potrzebami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: dusiaczek »

Paul, widac nie widziałm, wybacz ^^
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Paul_Julian »

Nie szkodzi ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: Maszka »

A czy ktoś stosował ten środek? http://archiwumallegro.pl/my_friend_neu ... 82793.html
Widziałam go w Realu za niecałe 6zł. Sądzicie, że ma jakiekolwiek szanse w walce ze smrodkiem? Były jeszcze podobne do zwalczania zapachu ptaków.
Awatar użytkownika
~Werka~
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 21, 2012 9:23 pm
Numer GG: 45629511
Lokalizacja: Polska, Poznań
Kontakt:

Re: PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: ~Werka~ »

Cześć!! Mam do Ciebie pytanie... Czy udało Ci się zostać z szczurkami?? Czy tata był konsekwentny??
Pozdrawiam... ~Werka~
Plumka i Pestka... Moje 2 kochane szczurzynki <33
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”