PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 54
Rejestracja: wt sie 17, 2010 2:15 pm

PILNIE - jak usunąć smrodek ...

Post autor: majek69 »

Posiadam dwa szczurki, plci meskiej, Johnnego i Moe. Sprzątam im co 2-3 dni, codziennie wietrze pokój, regularnie zmywam podłogę, parapety i wszystkie miejsca po których biegają i sikają szczury. Ale ciągle śmierdzi. Biegają i znaczą, takim specjalnym moczem czy czymstam o intensywnym zapachu. Jeden zaznaczy swój teren, drugi też musi. Wszędzie. Wszystko. Zapach jest nieznośny, nie tyle dla mnie, co dla moich rodziców (ja już mam 'filtr' i tego nie czuje). Najpierw zastanawialiśmy się dlaczego śmierdzi aż tak. Kilka lat temu miałam szczurka, który w ogóle nie śmierdział, chyba że się w czymś wytarzał. A teraz muszę mieć ciągle zamknięty pokój, bo śmierdzi na całe mieszkanie. Sytuacja jest o tyle problematyczna, że rodzice stwierdzili, że pójdą na kompromis 'oddaj jednego szczura, zostaw sobie drugiego, a przestanie śmierdzieć' albo oddam oba. Nie wiem co mam zrobić, bo przywiązałam się do nich bardzo, zastanawiam się, z czego wynika ten zapach. Czytałam dużo na forach, zanim podjęłam decyzję, że chcę mieć szczurki, ale nigdzie nikt nie pisał, że ma problem ze smrodem. Wyrosną z tego, czy co? Podkreślam, że są stosunkowo młode, jeden ok. 4 miesiące, drugi 3. Ciągle ze sobą rywalizują, z jednej strony się biją i 'kto więcej zaznaczy swojego terenu', z drugiej przytulają, miziają i iskają. Mam duuuży dylemat, nie chcę się z nimi rozstawać, ani ich rozdzielać. Liczę na jakąś radę, bo boję się, że moi rodzice sami w końcu je zabiorą i oddadzą do zoo.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNIE

Post autor: alken »

oddanie jednego nic nie da, samotny szczur też znaczy (choć w sumie to zależy od szczura). czasem pomaga kastracja ale to nie jest pewnik. no i możliwe że zapach zelżeje po okresie dojrzewania. w sumie nie wiem skąd taka wrażliwość bo dwóch szczurów wcale aż tak nie czuć przy zachowywaniu takiej higieny jak piszesz. ba, są w koncu na forum osoby np. Mucha, które mają 30 samców...i żyją. z rodzicami.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: PILNIE

Post autor: noovaa »

A jeśli zapach faktycznie jest aż tak nie przyjemny to może mają jakąś infekcję dróg moczowych ... ( to tylko przypuszczenia, bo wiem że u ludzi zapach może wtedy być bardziej intensywny )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNIE

Post autor: alken »

no gdyby miały to pewnie by było widac inne symptomy chorobowe
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: PILNIE

Post autor: noovaa »

Najprawdopodobniej... Choć to też nie jest takie oczywiste, bo na początku zapalenie mogłoby nie dawać objawów.... Jak długo szczurki mieszkają u ciebie ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNIE

Post autor: alken »

ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: PILNIE

Post autor: Sheeruun »

Hm, dziwne. Ja mam 10 samców i nic, absolutnie nic nie śmierdzi.
Może spróbuj sprzątać codziennie?
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE

Post autor: Paul_Julian »

Dodatkowo oczyszczacz powietrza, ale to koszt ok. 200 zł np. Climatec 505 ( jeden z tanszych , ale bardzo dobry). I odświeżacz do kontaktu, np. anty tabak Ambipur , albo coś podobnego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: PILNIE

Post autor: BabeOfJazz »

Może masz za ciepło w pokoju? ;o
Mi cztery szczochy biegają po pokoju, mam toaletkę, podłogę, parapet i komodę zasikaną. A w klatce sprzatam im co jakieś 5-7 dni. Ni śmierdzi... :p
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PILNIE

Post autor: alken »

jesli chodzi o znaczenie podłogi itp. to ja jak wsadzę głowę za kanapę to czuję że nasikane ale w pokoju się to nie unosi.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: PILNIE

Post autor: lavena »

U mnie problem z zapachem był tylko w przypadku Leszka, ten autentycznie po prostu śmierdział. Zanim się pojawił i po tym jak odszedł rzadko czułam że mam szczury. I to nawet rodzina stwierdziła że to po prostu jego było czuć. No ale on miał problem z hormonami, bo i agresor był i skórę miał zawsze żółtą i tłustą. Nie zauważyłeś u któregoś szczurka podobnych objawów? Może z tym wiąże się ten intensywny zapach?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: PILNIE

Post autor: yss »

u mnie śmierdziało tylko myszami ;) ale fakt, miałam szczurzych kastratów.
na myszy miałam jedną metodę: zignorować ;)

może przemyśl kupno takiego oczyszczacza powietrza, filtrującego zapachy?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 54
Rejestracja: wt sie 17, 2010 2:15 pm

Re: PILNIE

Post autor: majek69 »

szczurki są u mnie od 2 września. co do sprzątania, to w klatce nie śmierdzi, bo jak sprzątam, to myje wszystkie półeczki i kuwetę, na mokro. zapach pojawia się po kilku godzinach od wietrzenia, w pokoju, po prostu, nie w klatce. szczury same w sobie w sumie też nie śmierdzą, ciągle się myją, jak to szczurki. chyba, że śpią na sobie i na siebie sikają, albo mają rzadszą kupkę. Ogólnie w mieszkaniu jest jakieś 21 stopni, w ciągu dnia mniej. jeden ze szczurków,starszy, ma taką jakby dłuższą, bardziej błyszczącą sierść, a drugi taka puszysta kuleczka, mięciuteńkie futerko, skóra nie jest żółta, normalna.
ile trwa dojrzewanie u szczura? bo moi rodzice byliby skłonni oddać szczurasy pod moja nieobecność. szczególnie tata jest bardzo wyczulony na ten zapach, nie mogę mieć otwartych drzwi do pokoju. bardzo nie chcę się z nimi rozstawać. ani tym bardziej rozdzielać. a ten oczyszczacz powietrza jest na pewno skuteczny? bo ogólnie mój tata nie lubi wydawać kasy na szczury, a jeżeli to by nie działało...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PILNIE

Post autor: Paul_Julian »

Oczyszczacz jest skuteczny (kilka osób ma), ale najlepiej do tego jeszcze takie pachnidło do kontaktu. Mozesz nauczyć szczury robienia kupek do kuwetki http://szczury.org/viewtopic.php?f=167&t=27387&start=15
I wtedy wybierać kupki 2 x dziennie.
Wydaje mi sie , ze musisz też zamykać drzwi.

A moze to też kwestia diety ? Nieodpowiednia może powodować bardziej śmierdzącą kupę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
majek69
Posty: 54
Rejestracja: wt sie 17, 2010 2:15 pm

Re: PILNIE

Post autor: majek69 »

to nie kupa śmierdzi, tylko mocz. piją tylko wodę, czasem daje im jogurtu.
chodzi o to, podkreślam po raz drugi, że oni ciągle znaczą, wszystko. i ten zapach się unosi, moczu. wyłączyłam grzejnik, bo może w sumie ciepło sprawia, że zapach bardziej czuć.
moja mama twierdzi, że 'mniejsze zło, to oddać jednego, zostawić drugiego' taki kompromis. kiedy jej powiedziałam, że szczur potrzebuje drugiego szczura, stwierdziła, że w sumie dwa samce, w ciągłym napięciu seksualnym, są zmuszone do rywalizacji między sobą i oznaczają, żeby znaleźć samicę. brakuje mi już sił, żeby się z nią kłócić, bo ona zawsze znajdzie jakiś argument...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”