Benek puder do czyszczenia kuwet

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Milka-sensei »

woda z octem, ocet z solą, proszek do pieczenia rozcieńczony z wodą w postaci "papki", soda oczyszczona rozcieńczona z wodą... wszystko to czyści i pozbawia zapachów :D (ps. proszek do pieczenia i soda oczyszczona świetnie czyszczą zakurzone fugi w kafelkach :D )

ps. nie ważne jaki detergent - wszystkie detergenty mają takie same zadanie - pozbawić brudu i bakterii :D
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Afera »

A czy domestos nie jest szkodliwy... ? Pytam, bo wiele osób go stosuje... ja bym się bała.. przecież szczurki gryzą pręty, liżą. Nie raz szorowałam wannę i łazienkę domestosem jak wprowadzałam się do nowego mieszkania i ręce miałam nieźle zniszczone... rękawiczki były, ale jakoś "tak wyszło", że środek dostał się do moich dłoni.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Paul_Julian »

Domestos musi byc stosowany rozcieńczony.
Poza tym w połączeniu z gorącą wodą (np. przy myciu klatki) wytwarza duszące opary. Co wrazliwsze osoby czy astmatycy/alergicy mogą sie przytruć.

Certech to dobra firma, ciekawe jak z tym pudrem+ wrzątek ?

I gdzie kupić taki puder Benka ?

Na animalii jest tylko takie coś http://animalia.pl/produkt,12873,Certec ... zetce.html
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: gruszka1990 »

My używaliśmy rozcieńczony domestos lub tańszy odpowiednik np. z Lidla (jest zdecydowanie mniej żrący i można go stosować bez rozcieńczania, bardzo dobrze usuwa zapachy), myciem zajmował się mój chłopak, poza tym jestem alergikiem i mam uczulenie na wszelkie detergenty więc nie było szans żebym to myła :D Ale jak się dobrze spłukało ciepłą wodą to nic nie było czuć, i myślę że domestos był całkowicie zmyty, bo moje malce mieszkaja w klatce mytej domestosem już rok i nic im nigdy nie było :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

A płyn do naczyń się nada ? Zabija zapachy, bakterie i nie jest szkodliwy jeśli się całkowicie spłuka.
W piątek będę mieć swoje pierwsze szczurki, więc zbieram informacje. ^^
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Afera »

Pewnie, że się nada. Ja używam płynu do naczyń. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Milka-sensei »

jasne, że płyn do mycia naczyń się nada - ja od około 3. lat stosuje płyn do mycia naczyń przy myciu moich klatek i jest git ^^ zwykłe mydła też się nadają :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: gosja1 »

A ja używam do czyszczenia cytrynowych nawilżanych chusteczek z Rossmanna :D nazywających się "domol" czy jakoś tak. Ładnie pachnie i dość dobrze czyści. A Benka chętnie spróbuję jeśli go gdzieś spotkam :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: alken »

lepiej używać chusteczek przeznaczonych do higieny że tak powiem ludzkiej - dla dzieci, do higieny intymnej, do demakijazu, nawilżanego papieru toaletowego itp.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Milka-sensei »

gosja1 - ja bym się bała, że może to zaszkodzić szczurkom, jeżeli tego dobrze nie wypłukasz po myciu...
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: gosja1 »

Ja to wycieram do sucha, żeby nie zostawiać powierzchni nawilżonej. Bez przesady, nie liżą tego, a to po tym, jak wytrę już nie pachnie nawet. I nie sądzę, aby one coś czuły, bo interesują się tylko zaraz po użyciu ściereczki, przybiegają i wąchają, a jak wytrę do sucha, to mają to w ogonach. A gdy myję kuwetę czy klatkę jakimiś innymi środkami zapachowymi (i nie są to domestosy czy inne ostre środki) i dobrze opłukuję i wycieram, to widać, że szczury coś czują. Nie sądzę, żeby chusteczka z Rossmanna miała toksyczne opary, a innego zagrożenia nie widzę :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: szop »

Kupiłam dzisiaj proszek do kuwety Benek o zapachu "Zielony las" z zapachem lasu ma niewiele wspólnego, ale dziś wyszorowałam nim półeczki w klatce i nasypałam trochę na dno klatki, jak na razie jest fantastycznie. i nawet półeczka jedzeniowa się doczyściła i nie śmierdzi wcieranym w nią przesz szczury jedzeniem ^^ polecam wszystkim
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
Repuzel
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 01, 2010 3:02 am

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Repuzel »

Ze mną: Avangarda, Revolta, Morwena, Troya, River, Boomer
Na tęczowym mostku: Vendetta, Vesania, Ciri, Marian, Rebelia, Ninde Banshe, Geralta, Valkiria, Falkon (tęsknimy!)
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Benek puder do czyszczenia kuwet

Post autor: Saaa »

właśnie dziś widziałam ten proszek w super zoologicznym;) chyba jedyny zoolog, który cenie. jest to malutki zoologiczny na Gumieńcach w Szczecinie. Panie, które go prowadzą robią to z zamiłowania do zwierząt. w całym sklepie mają jedynie 2 króliki, chyba ze 3 chomiki oraz świnkę morską;) gdy zamykają sklep zwierzaki (te większe) puszczane są aby sobie pobiegały. Są oswojone można na spokojnie włożyć dłoń do klatki i pogłaskać zwierzaka. Widać, że panie raczej znają się na tym co robią. Ale wracając do tematu jedna z pań bardzo mi poleciła właśnie ten puder i chyba się na niego skuszę;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”