Półki vs siuśki :P

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
piotrekmr
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 5:34 pm

Półki vs siuśki :P

Post autor: piotrekmr »

Witam!
Nie wiedziałem gdzie to umieścić ale chyba tu jest najlepsze miejsce. No bo mam pewien problem moja Mika załatwia się na półki a nie na ściółkę niby to mały problem no bo wystarczy przetrzeć i już nie ma śladu ale jednak wolał bym aby siusiała na trocinki.
Bo na półeczkach jest pokarm i już zasikała mi wapienko i chebek no i moje 2 pozostałe agentki też muszą przenia cierpieć no bo przecież nikt nie chciał by jeść i chodzić po zasikanych półeczkach :P Proszę o odpowiedzi z góry dzięki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Półki vs siuśki :P

Post autor: Paul_Julian »

Zamontuj jedzonko w podwieszanej blaszanej miseczce lub większej i cięzszej. Wapienko można podczepić do ścianki klatki. A takie "dodatki podawać w innym miejscu ( na innej półce).
Poczytaj tu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576 , spróbuj nauczyć chodzenia do kibelka. Poobserwuj kiedy sikają na półki ( np. zaraz po drzemce itd ) i wtedy dawają ją do kuwetki na siku. Moje szczury sikają na półkę z lenistwa , bo nie chce im sie złazić na sam dół do kibelka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Półki vs siuśki :P

Post autor: baja0799 »

Hehe ;)
Moja Rastka sika na trocinki ,które sobie podzieliła.Na jednej połowie śpi ,a na drugiej się załatwia;)
Nie wiem skąd ma taki nawyk ,ale nikt jej tego nie uczył.
Może to po prostu taki szczurek ;)
valerii97
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 8:20 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz .

Blee, śmierdzące półki .

Post autor: valerii97 »

Witam mam 3 kochane szczurki (samiczki) .
Wiem ze pewnie takich tematów było dużo ale nie mogę znalesc . :-[
Otóż mam klatkę na wysokość ok 45 cm .. ::) I mam tam założone 2 półki oraz dwie deski żeby mogły sobie wejść do góry ,
hehe wiem ze mogą to zrobić wchodząc po klatce :D
Co do tematu ... CZY MOJE SZCZURY NIE WIEDZA GDZIE SIĘ ZAŁATWIAĆ !! ??
Mam położona ściółkę na dole i prawidłowo moje szczurki powinny się załatwiać tam ..
Ale ogonki sikają mi na półki bardzo to śmierdzi bo cały mocz wsiąka w te deski .. :-\ :-\
Zwracam się do was z zapytaniem , wiecie może czy da się je jakoś oduczyć czy muszę się z tym męczyć ??

Z uprzedzeniem dziękuje za odpowiedź ;D :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: noovaa »

Nie oduczysz tego .. mało który szczur nie sika na półki :) ...

Dlatego w dziale o klatkach, znajdziesz milion wypowiedzi w stylu "nie kupuj drewnianych".

Fajne, ale dość kosztowne półki można zrobić z pleksy. Możesz zamiast półek powiesić też koszyki, albo zrobić z paneli podłogowych.

Co do klatki ... Niestety, Twoja prawdopodobnie jest o wiele za mała na 3 szczury ... Sprawdź wszystkie wymiary i zobacz w kalkulatorze klatek na ile się nadaje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
valerii97
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 8:20 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz .

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: valerii97 »

Jest dobra : )
valerii97
Posty: 11
Rejestracja: czw lip 14, 2011 8:20 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz .

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: valerii97 »

Przepraszam pomyliłam się , klatka ma wysokość 80 cm .
Awatar użytkownika
AnkaES
Posty: 84
Rejestracja: czw cze 16, 2011 7:24 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: AnkaES »

Ja zamowilam klatkę z drewnianymi polkami i zamieniłam je na plastikowe tacki kuchenne. Szerokość akurat była idealna a ucha tacki wsadzone między szczeble ładnie ją trzymają :) Wystarczy je umyć dwa razy w tygodniu płynem do naczyń i nic nie czuć.
Mała Mi & Migotka
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: smeg »

Ja w jednej z klatek mam półki polakierowane, w drugiej wymienione na kawałki panela podłogowego (niestety ich brzegi nasiąkają moczem), a w trzeciej obklejone folią samoprzylepną (okleiną meblową), którą szczurki przez pół roku tylko odrobinę obgryzły ;) Polecam lakierowanie nietrującym lakierem albo całkowite wywalenie drewnianych półek i zastąpienie ich np. plastikowymi koszyczkami, do kupienia w sklepach agd.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: Igaśka »

Jaki to lakier ? Gdzie można kupić ? :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: kinia87 »

wymien drewniane polki na plastikowe, np taras ferplast lub pieterka trojkatne wd-impex, dostepne na planecie-zoo
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: awesomer »

Tak jak napisała noova, nie oduczysz ich. Ale wiedziałaś o tym że mocz szczurów jest bardzo intensywny. Mogłaś się liczyć z tym że nie będzie pachniało 'fiołkami'..
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Blee, śmierdzące półki .

Post autor: last.drop.of.blood »

Ja mam drewniane półki. Wymalowałam je nietoksyczną farbą. Ate załatwia się na samym dole, a Fames w hamaku, więc półki są nienaruszone.
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
Estera212
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:57 pm
Lokalizacja: Tuchola

Re: Półki vs siuśki :P

Post autor: Estera212 »

Na allegro można kupić plekse za grosze O0 Wymiary sama podajesz jakie chcesz :P To taka alternatywa dla tacek plastikowych xD a żeby przywiesić to zawsze się cos wymyśli >:D


http://allegro.pl/pleksi-pleksa-plexi-p ... 61048.html -przeźroczysta

http://allegro.pl/plexi-pleksi-pleksa-m ... 69293.html -kolorowa

pełno tego na allegro :) Sama chce to sb załatwić ;P
Tęsknimy [*] Feta,[*] Zeus, [*]Kaukaz, [*]Hay-Lin, [*]Fuks, [*]Basia, [*] Eustachy [/color][*]
[/b]
Szczurki:Nutria, Lenora
Psy: Aksel, Hera, Brutus, Ksena
Kot: Sonia
szczur_wielki
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 24, 2018 12:07 pm

Re: Półki vs siuśki :P

Post autor: szczur_wielki »

Witam,

Ja w swojej klatce zastąpiłem półki drewniane z wyposażenia, na takie z tworzywa zrobione z podstawki do laptopa IKEA:
http://szczurki.info/polka-do-klatki-ikea/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”