lekka ranka

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Raynor
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 1:34 pm

lekka ranka

Post autor: Raynor »

dzis zauwazylem po poworcie ze szkoly, ze Baton, mój szczur na lekkie krwawienie na lewej lapce przy paznokciu.. :|
poradźcie mi, co mam z tym zrobic..
póki co, wylizał to sobie, nie widzać krwi i chodzi normalnie, nie kuśtyka itd..
Jestem tutaj nowy :) Prosze o wyrozumiałość ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

lekka ranka

Post autor: krwiopij »

nic nie robic... szczurek sam doskonale sobie poradzi... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

lekka ranka

Post autor: ESTI »

Poprostu zadarł sobie pazurek i tak mocno zaciągnął, że naruszył skórke...zagoi się...obiecuje...;)
Obrazek
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

lekka ranka

Post autor: endru_ »

Szczurasy sa bardzo zaradne :] Napewno nic mu nie bedzie

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Raynor
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 1:34 pm

lekka ranka

Post autor: Raynor »

dziekuje za odpowiedzi :)

Koniec tematu :)
Jestem tutaj nowy :) Prosze o wyrozumiałość ;)
ciacho88
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 7:17 pm

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: ciacho88 »

A gdyby tak zamiast obcinania pazurkow wsadzic do klatki wapno w kostce. Mialem keidys papuzki i wiem ze sluzy do tego by zdzieraly sobie na tym dziub i pazurki.. Jak myslicie ? zaczal by szczurek sobie na tym tepic pazurki?
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 12:42 pm przez ciacho88, łącznie zmieniany 1 raz.
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: Korlis »

Ostatnio zmieniony pn gru 26, 2005 12:01 pm przez Korlis, łącznie zmieniany 1 raz.
:P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: sachma »

jesli szczurek biega po mieszkaniu, wspina sie na meble i lata po podlodze to powinien sobie sam poradzic. wapno posluzy do scierania zabkow :) moje lubia wapienka smakowe :)
mozesz wstawic jakis konar do klatki, po ktorym szczury beda sie mogly wspinac. musisz troche urozmaicic im powierzchnie do biegania :)
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: Nisia »

Wapno raczej nie. Raczej konary. Ale szczurki czasem sobie same obgryzają pazurki.
Pazurki musisz obcinac wowczas, kiedy szczurek sam sobie ich nie skraca i zaczynają się łamać. Ja czasem Facie też przycinam wówczas, kiedy ma długaśne i jej spacerki po mnie po rpostu sparawiają mi ból.
ciacho88
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 7:17 pm

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: ciacho88 »

Aha dziekuje za inf.:*
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: PALATINA »

Są szczury, którym trzeba obcinac pazury (to już nawet nie sa pazurki!), ale zdarzaja sie bardzo rzadko.
Mój Heniek ma taki problem, że pazury mu rosną bardzo, ale to baaardzo grube. Zaginaja się zamiast ścierać. Nie są cieniutkie i ostre jak zazwyczaj u szczurków, więc sie same nigdy nie łamią. Jesli mu nie obcinam to rosną aż do momentu, w którym złuszczają sie całkiem z palca i Henius zamiast pazurka ma krwawiacą dziurę. Jednak Heniek to wyjatek pod tym względem - pozostałym swoim szczurom prawie nigdy nie obcinam pazurków.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: Sandrex »

Ja zauwazylam, ze moje ogony w zimie bardzo duzo spia, nawet jak maja klatke otworzona to troche pobiegaja, sprawdza teren (czy aby czasem nie ma gdzies jakiegos okruszka) i zwijaja sie w klebek najczesciej w umoszczonym kartoniku na szafie. Z powodu tak malej aktywnosci, pazurki choc cieniutkie - rosna i pierwsze scinanie mamy juz za soba (mama trzymala pacjenta, ja cielam nozyczkami specjalnie do tego przeznaczonymi - kurcze szczury maja nozyczki do pazurkow a ja nie mam - co za polityka :wink: ). Takze u mnie w porze zimowej 0 podciecie jest wskazane.
Wake Up Little Sparrow
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: czukukkcza »

ja swoim podcinam,nie puszczam ich na razie po pokoju,więc nie mają siłą rzeczy gdzie ścierać...
jak dla mnie pazurki to małe piwo-co z ząbkami?
a jeśli moje ciury mają wadę zgryzu,a ja tego nie zauwazyłam i przez własną głupotę je zagłodze?-horror!koszmar każdego własciciela gryzonia;/
ok,zapytam tutaj...
czy można samemu podcinać ząbki małemu?w jakich przypadkach?czym?jak?a może z tym sie udać lepiej do weta?
cóż za problemy;/
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: Dona »

W sumie lepiej przynajmniej na początku iść do weta, a już on Cię dokłądnie poinstruuje jak to trzeba robić. Obcina się chyba specjalnymi cążkami...
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Pazurki] czy konieczne trzeba obcinac?

Post autor: LiNkA »

Moim zdaniem nie powinno sie obcinam szczurkom pazurków, ponieważ robią to one same chodząc po czyms twardym :)
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”