Odrobaczanie szczurasów?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Estera212
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:57 pm
Lokalizacja: Tuchola

Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: Estera212 »

Może nie pisze w temacie, ale nie wiedziałam gdzie to wsadzić. ???

Dzisiaj moje szczeniaki jadą na odrobaczanie do weta i wpadłam na pomysł czy by szczurków też nie odrobaczyc. W ogóle można takie cos robić? Moje sznaucery dorosłe staramy się często odrobaczać. Ktoś kiedyś próbował?
Tęsknimy [*] Feta,[*] Zeus, [*]Kaukaz, [*]Hay-Lin, [*]Fuks, [*]Basia, [*] Eustachy [/color][*]
[/b]
Szczurki:Nutria, Lenora
Psy: Aksel, Hera, Brutus, Ksena
Kot: Sonia
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: Hanka&Medyk »

Szczurów nie trzeba odrobaczać, jeśli nie ma takiej specyficznej potrzeby, tzn. jeśli nie mają stwierdzonych przez weta pasożytów wewnętrznych albo zewnętrznych.
W przypadku stwierdzonych na 100% pasożytów zewnętrznych należy pamiętać, że można podawać specyfiki tylko wstrzykiwane lub zakraplane na kark. Specyfiki rozpylane po sierści mogą spowodować zgon, jak już niejeden z użytkowników forum doświadczył...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: IHime »

Podawanie preparatów zawierających fipronil może być niebezpieczne, nie wszyscy weci o tym pamiętają.
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: karolaina »

właśnie nad tym zastanawiałam się ostatnio,a zapomniałam zapytać weta ostatnim razem... czyli generalnie się nie odrobacza tak jak psów czy kotów od czasu do czasu?
a co jeśli szczuraki mają kontakt z innymi zwierzakami np. psem?
pies oczywiście odrobaczany jest co pół roku i raczej robaków nie ma, ale jednak cośtam może przynieść z dworu. co w takim przypadku?
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: Imbira »

Ja też mam psa w domu i wet mi powiedział,że nie ma potrzeby odrobaczać szczurów jeśli nie mają z psem stałego kontaktu, nie bawią się razem itp. Przy zachowaniu "zasad higieny w pokoju" ( hehe) szczury mogą być puszczane na wybieg po pokoju, w którym normalnie przebywa pies.
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: karolaina »

no, właśnie -one stałego kontakt nie mają, ze względu na jej rozmiary, ale moja Elza lubi polizać szczura jak skąś wystaje. ostatnio bardzo się ucieszyła, jak bletka po niej sobie przeszła. a i szczurasy są coraz bardziej psem zainteresowane - czają się za kanapą, jak nie patrzy i się nie rusza, i sprawdzają na ile mogą sobie pozwolić.myślę,że mają szansę zostać przyjaciółmi O0
Imbira
Posty: 173
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 9:27 am

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: Imbira »

Nie wydaje mi się żeby trzeba było odrobaczać szczury, kiedy regularnie odrobaczasz itp. psa.
Nasze ogonki : PomyLuna, Elwirka, Lucyna, Stefa, Kryśka, Budda i Ninja.
za TM: Laura ;( dołączyła Melka ;( i Tosia ;(, a teraz Franusia...
garadiela
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 7:22 pm

Re: Odrobaczanie szczurasów?

Post autor: garadiela »

Przepraszam ze pierwszy post i odswieżam temat...
Moja siostra kupila w Krakowie szczuraska...Niestety nie ma dostepu do neta na mieszkaniu i poprosila mnie o pomoc...
Szczurasek jest malutki jeszcze,ogolnie w niezlej kondycji,nie ma wszolow ani innych pasozytow zewnetrznych.
Problem pojawil sie jednak z wnetrzem ::)
Siostra znalazla robaki w kale :(
Pytanie co teraz.Moja wetka w Czestochowie mowi zeby dac paste i tyle,a jak teraz czytam forum wypadalo by zrobic chyba badania kalu w kierunku pasozytow?
Czy pasozyty moga jeszcze powodowac jakies problemy zdrowotne?
Oczywiscie siorka pojdzie jak najszybciej do weta z ogonkiem,zdrowie zwierzaka najwazniejsze ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”