Żółtawy ogonek

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
czis21
Posty: 66
Rejestracja: pt gru 14, 2012 6:21 pm
Numer GG: 10196864
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Żółtawy ogonek

Post autor: czis21 »

Za młodu, moja szczurzyca nigdy nie miała tak brudnego ogona, ale to chyba naturalne. Wygląda on tak, że jest na całej długości w żółtawych plamkach. Raz go umyłam i problem zniknął... na chwilę. Czy to możliwe, by ogonek jakby "brudniał" na starośc? Co prawda, Tabi ma dopiero 4 miesiące, a jej ogonek jakby z wiekiem stawał się właśnie taki brudniejszy. Czy to może po prostu do załatwiania potrzeb fizjologicznych?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: akzi »

to brud , siki kupki, sprzątaj częściej :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: Wilczek777 »

Nie koniecznie akzi - u mnie wystarczy plama siuśków i już mam kolorowe ogony.
Nie wszystkie szczurki dbają o swój ogon przez to pojawiają się nieestetyczne przebarwienia od leżenia w siuśkach, kupkach czy rozmoczonym jedzeniu. Hitem jest fioletowy ogon szczura po wsadzeniu ogona w buraki :)
Ja co jakiś czas robię pełne "pranie szczurów". Waciki, szczotka do zębów i obcinaczki do pazurków. Wycieram futerko wacikiem, potem na sucho. Ogonek traktuje kilkoma wacikami i szczoteczką do zębów to przy okazji stara łuska schodzi z ogonka i jest jak nowy. Do tego pazurki przeglądam i zęby. Potem chłopaki dostają nagrodę i wszyscy są zadowoleni. To wchodzi w nawyk i warto tak dbać o szczurki.
Aczkolwiek miałam przypadek szczurka który ogonek albo miał tak mocno odbarwiony albo ogon w ciapki... Ale to już był ponad roczny szczurek.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: akzi »

moje szczurry mają czyste ogony, bo nie uzywam ściółki ani granulatu i staram się sprzątać często.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
czis21
Posty: 66
Rejestracja: pt gru 14, 2012 6:21 pm
Numer GG: 10196864
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: czis21 »

Ja używam drewnianego żwirku z odrobiną ściółki i tak po dokładnym wysprzątaniu, znowu są brudasami ;)
Wilczek, a jak wygląda u Ciebie przegląd ząbków? Robisz coś z nimi... no nie wiem, czy szczotkujesz, ale jakieś papu na zdrowe zęby? ::)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: Wilczek777 »

Tylko sprawdzam! Szczurzych ząbków się nie myje :) Robię hurtowo wszystko co trzeba przy szczurze zrobić a obejrzenie ząbków to dosłownie kilka sekund - kontrola długości, czy nie ma białych odbarwień i tyle. Robię to tak proforma bo nigdy chłopcy nie mieli problemu z ząbkami ale nie chcę się po fakcie dowiedzieć, że coś jest nie tak. Szczurki kochają gryźć a to przy okazji skraca długie zębole - moje wcinają gałęzie, moje meble... Powodzeniem cieszą się kradzione orzechy włoskie w skorupkach do których się przegryzają. Gryzoń gryźć lubi.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: Megi_82 »

Akzi - u nas sprząta się codziennie, w niczym brudnym panny nie leżą ;) A Kluski ogon wygląda bardzo tak sobie (i za nic nie pozwoli mi go sobie wyczyścić). I tylko jej - pozostałe dziewczyny mają czyściutkie ogony, chociaż nigdy nie przyłapałam, żeby je myły tak jak futro.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
dariaxoxo
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 22, 2011 6:45 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: dariaxoxo »

Według mnie to normalne. ;) Moje szczury też tak miały wraz z wiekiem ogon wyglądał na bardziej brudny.
Ze mną : Zuza.
Za TM : Narcysia [*] , Elmo [*] , Mały [*] , Speed [*] , Leon [*].[/u][/b] [/color]
Muszka
Posty: 11
Rejestracja: czw cze 27, 2013 3:21 pm

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: Muszka »

Mam pytanie co do zębów czy to normalne że mają lekko otwarte szczęki? (nie domykają się ) ;d czy to znak że zęby za długie? a co do ogonów to czy jest coś co zmyje te plamy skutecznie? że niby to przez używanie trocin? ze żwirkiem mniej się brudzą?
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: missia »

Moja Tajga też ma często brudny ogon i trzeba myć, a Tatjana ma zawsze czysty - więc to różnie bywa. I właśnie mam to pytanie co Muszka; jednej mojej szczurce też przy spaniu się czasem (nie zawsze) paszcza nie domyka?
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: Paul_Julian »

Niektorym się nie domyka, to normalne :) Jak szczurek zjada suchą karmę to sobie ząbki ściera i wszystko jest ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: missia »

Co do ścierania ząbków, mogę być pewna, że jest ok :) Szczuraski jedzą suchą karme, wcinają kolby, skubią wapno, podgryzają drewniane elementy w klatce itp. ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
portek
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 13, 2013 11:21 am

Re: Żółtawy ogonek

Post autor: portek »

Zależy co to znaczy "brudny". Bo jeśli to jest nalot na ogonku to znaczy, że to może być brut.
Natomiast jeśli struktura ogona jest zachowana, a tylko kolor się zmienił, no to faktycznie może być oznaką starczej zmiany koloru ogona. Jeśli brud to wskazana zwiększona higiena.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”