Śmierdzące bobki :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kolkoikrzyzyk
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 02, 2004 9:03 pm

?mierdz?ce bobki :/

Post autor: kolkoikrzyzyk »

Mam od 1,5 tygodnia dwóch samców. Jedynym problemem jest to, iż ich bobki śmierdzą przeokropnie :/ Miałam samiczkę, Sida, ona zawsze ładnie pachniała :) Nie wiem, jak to z samcami, ale to jest nie do wytrzymania.. Uhuhuhu!
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Śmierdzące bobki :/

Post autor: myszka »

wiesz... powszechnie wiadomo, że samce intęsywniej "pachna" poprostu częściej wymieniej trocinki. Ale jesli masz je z zoologivcznego to mozliwe, że to wynik złej diety...
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Śmierdzące bobki :/

Post autor: Beeata »

Mialam 2 samcow,teraz mam jednego i nigdy ich kupki nie smierdzialy. Mysle ,ze winny moze byc jadlospis.Nie przesadzasz przypadkiem z nabialem typu jogurcik,mleczko,twarozek...? Przerzuc szczury bardziej na sucha karme i raz dziennie daj im gotowanego kartofelka(bez soli) ,drugiego dnia ryz czy kasze ....i problem zapaszku powinien zniknac gdy ureguluje sie trawienie.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Śmierdzące bobki :/

Post autor: pomarańczowy jelcz »

No i nie dawaj nic z przyprawami...
Podobno po papryce szczurki tez smrodza 0_o
Moje jakos nie robia mi problemow.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
kolkoikrzyzyk
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 02, 2004 9:03 pm

Śmierdzące bobki :/

Post autor: kolkoikrzyzyk »

No dzieki wam wielkie. Ja rowniez podejrzewalam jadlospis, ale jedza wszystko to, co dostawal Sid i zreszta moje swinki morskie takze to dostaja (sucha karma, marchew, jablko, suchy chleb, chleb ryżowy, chleb vasa, czasami ziemniak z twarogiem bądź śmietaną..), to tyle, więc no doprawdy nie wiem, postąpię wg waszych porad :)
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Śmierdzące bobki :/

Post autor: Elf »

Śmierdzące bobki to także wynik stresu. Twoje szczurki prawdopodobnie jeszcze nie zdazyły się zaklimatyzować i dlatego intensywniej je czuć.
Założę się, ze konsystencja kupek (prosze wybaczyc to wnikanie w szczegóły) jest miękka a kolor jasny.

Moje samiczki tez tak miały, a jedna nawet teraz w sytuacjach dla niej stresowych (lecznica) wyrzuca z siebie śmierdzące miękkie kupki.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Śmierdzące bobki :/

Post autor: krwiopij »

jeszcze jedna mozliwoscia sa pasozyty wewnatrzne... jesli przez tydzien nie bedzie poprawy - udalabym sie do weterynarza na badania...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kolkoikrzyzyk
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 02, 2004 9:03 pm

Śmierdzące bobki :/

Post autor: kolkoikrzyzyk »

kupki są brązowe i miękkie. jakby co.. ;)
dziś zmieniłam ściułkę ładnie i podaję suchy pokarm, zobaczymy
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Śmierdzące bobki :/

Post autor: Sandrex »

Takze nie wiedzialam czego sie spodziewac po samczyku, bylam swiadoma tego, ze ma intensywniejszy zapach i nastawialam sie na to, ze moze to byc wrecz przykry aromat. Ale ta kwestia jest jak najbardziej pozytywnym zaskoczeniem, otoz Groszkowe futerko pachnie tak slodko, niczym perfumy, autentycznie - dziewczyny tak nie pachna, a szkoda.
Wake Up Little Sparrow
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Śmierdzące bobki :/

Post autor: Gosik »

Szczurki pewnie mają lekkie rozwolnienie. Stąd ten uroczy zapaszek i kolorek. U mnie na początku Tequilla też robiła takie kupki. I jeszcze przez dość długi czas miała czasem nawroty. Pewni skutki złego karmienia w sklepie (tak szybko to nieprzejdzie)albo sters. Jednak Jrwiopijka ma rację. Jeśli nie będziesz widziaal poprawy to lepiej wybierz się do weta. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc (oczywiście najpierw wybierz dobrego weta ;) )
kolkoikrzyzyk
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 02, 2004 9:03 pm

:)

Post autor: kolkoikrzyzyk »

Juz trochę lepiej.. Wynik złej diety, chyba, że już się odstresowały ;)[/b]
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Śmierdzące bobki :/

Post autor: Mycha »

To najczęściej wina złej diety właśnie. W niektórych zoologicznych to znak ostrzegawczy... Najczęściej wina przebiałkowania lub podawania zbyt dużej ilości gotowanych warzyw.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Śmierdzące bobki :/

Post autor: Paula_13 »

Ja zaczęłam podawać mojemu samczykowi serki homogenizowane i zaczął walić takie kupska wielkie i śmierdzące, że prawie przez cały dzień towasrzyszył mi ten smród. fuuu... Teraz dostaje sporadycznie serki.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
mira
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:54 pm

Śmierdzące bobki :/

Post autor: mira »

hm... ja mam samiczke i jej kupki tez okropnie smierdza, do tego sa miekkie ale nie jasne. co do jedzenia to nie dostaje zadnych produktow mlecznych, jedynie sucha karme, owoce i gotowany ryz(ktory zjada w naprawde duzych ilosciach) myslicie ze to zarobaczenie??
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Śmierdzące bobki :/

Post autor: limba »

sprobuj odstawic owocki i zobacz czy "zapaszek" i konsystencja sie zmieni.....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”