białe futerko

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
( O_o )
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 19, 2013 3:28 pm

białe futerko

Post autor: ( O_o ) »

witam jestem tu nowa ale myślę że dobrze trafiłam. więc moje "maleństwo" posiadam od miesiąca i od samego początku miał czarno białą sierść, a od jakiś niecałych 2tyg. zauważyłam że odcień czarnego koloru zamienia się na biały. robi mu się tak tylko na pyszczku, nie wiecie może dlaczego? a może któremuś z waszych ogonków też tak się przytrafiło? :)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: białe futerko

Post autor: Morgana551 »

Z wiekiem sierść się zmienia. Nie tylko jest bardziej szorstka ale też czasem zmienia kolor. Oskar gdy był mały miał jasno-szaro białą sierść po kilku miesiącach pojawiły się ciemne plamki na główce i grzbiecie.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: białe futerko

Post autor: Morgana551 »

Jeśli masz tylko jednego szczura pamiętaj, że żyjąc samotnie ogonek będzie nieszczęśliwy. Szczurki mają bardzo silny instynkt stadny. Powinny żyć min. we dwójkę (ta sama płeć). Im więcej szczurków tym więcej frajdy i dla Ciebie i dla ogonków.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: białe futerko

Post autor: emi2410 »

Być może Twój ogonek jest odmiany husky. ;) One z wiekiem jaśnieją, najlepiej wrzuć zdjęcie malucha. I tak jak napisała poprzedniczka, ogonki są silnie stadne, fajnie by było gdybyś adoptowała mu kompana. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
( O_o )
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 19, 2013 3:28 pm

Re: białe futerko

Post autor: ( O_o ) »

wiem właśnie no ale niestety sytuacja mi nie pozwala na drugiego pysia.. staram się jak najbardziej żeby było mu jak najlepiej ze mną, poświęcam mu 3/4 dnia przy czym tylko na noce jest w klatce. ze zdjęciem jest tera problem bo kabelek od usb pysiek mi przegryzł ;)
dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: białe futerko

Post autor: emi2410 »

Niestety, choćbyś nie wiem jak chciała, to szczurek szczęśliwy sam nie będzie. Ty go nie wyiskasz, nie pogadasz z nim po szczurzemu, nie przytulisz w nocy w klatce. Na prawdę drugi szczurek nie zrobi różnicy w klatce, a dwa zajmą się sobą. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
( O_o )
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 19, 2013 3:28 pm

Re: białe futerko

Post autor: ( O_o ) »

właśnie klatka też po miesiącu nadaje się do wymiany bo przez ten czas Skunek urósł jak na drożdżach :D
a tu się nasuwa kolejne pytanie bo ja Go wzięłam ze sklepu i niestety dowiedziałam się tylko "jest młody" no ale jak młody? nie wiem ile już dokładnie ma (weterynarz też nie wie) i w jakim odstępie wiekowym mogłabym dobrać mu koleżkę jeśli miałabym taką możliwość ;)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: białe futerko

Post autor: emi2410 »

Kolegę adoptuj jak najszybciej jak tylko będziesz mogła. A klatka powinna mieć minimalne wymiary 60x40x70 dla dwóch szczurków. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: białe futerko

Post autor: Morgana551 »

Różnica wielkości szczura miesięcznego, a rocznego jest duża. Dlatego każdy kto decyduje się na konkretne zwierzątko powinien trochę zapoznać się z jego nawykami, anatomią itp. przynajmniej podstawy. Moim zdaniem nawet troszkę mniejsza klatka wystarczy.

Adoptuj szczurka mniej więcej w podobnym wieku. Z mojego doświadczenia maluchy irytują czasem starsze szczury. W ich główkach jest tylko zabawa. Mój najstarszy ma ok. 7 miesięcy czasem i jak obskoczą go dwa 5 tygodniowe maluchy to nerwy mu puszczają. Na pyszczku ma wypisane "zabierz mnie stąd". Jednak on dzielnie znosi te zaczepki. Czasem po takiej dawce czułości i zabawy odchodzi i przez parę godzin omija kolegów szerokim łukiem.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”