Muszki owocówki??

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Muszki owocówki??

Post autor: kolo5141 »

Hej. Ostatnio zauwazylam ze u mojej szczurki w klatce legna sie muszki owocowki. Od razu jej wymienilam trociny i dokladnie umlam klatke. Po okolo godzinie po wymianie trocin zauwazylam ze te mszki dalej tam sie legna. Slyszal ktos o tym wczesniej? prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Muszki owocówki??

Post autor: Ensui »

U mnie też pojawiają się muszki, ale tylko gdy zapomnę posprzątać jakiś starych owoców/warzyw. Na pewno szczury czegoś gdzieś nie ukryły? Dziwne, żeby przyleciały tak o ???
Obrazek
Obrazek
kolo5141
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 22, 2013 9:51 am

Re: Muszki owocówki??

Post autor: kolo5141 »

wymieniłam jej wszystko wraz z jedzonkiem umyłam klatke i i tak przylatują. A co najlepsze siadają bezposrednio na szczurze co jest bardzo dziwne O.o
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Muszki owocówki??

Post autor: Paul_Julian »

Koniecznie wypucuj wszystko naokoło. Byc może szczurki gdzieś wywalają jedzonko poza klatkę. I takie muszki to mogą byc takie żuczki ( szubaki) , maciupkie brązowe, bardzo powoli latają. Legną się własnie w resztkach jedzenia, ale lubia też ksiązki i ciuchy.
Gruntownie wszystko uprzątnij, przetrzyj wodą z octem, i zamiast trocin zacznij używać np. bentonitu. Mozliwe, ze przywędrowały z trocinami - to się zdarza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Muszki owocówki??

Post autor: Ensui »

Długo te muszki już tam są? Obejrzyj też dokładnie szczury, skoro na nich siadają... :-[
Obrazek
Obrazek
jojek
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 19, 2013 9:32 pm

Re: Muszki owocówki??

Post autor: jojek »

Są w Castoramie takie fajne, nieszkodliwe łapki na te muszki. U mnie w kuchni działają :)
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muszki owocówki??

Post autor: dominiszka »

My ostatnio walczyliśmy z tymi muszkami, trochę wody + ocet jabłkowy i w jeden dzień pozbyliśmy się wszystkich muszek z 4-pokojowego mieszkania. Polecam :)
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
czarny0713
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 1:28 pm

Re: Muszki owocówki??

Post autor: czarny0713 »

Do wody z octem trzeba dolac troche oleju po to zeby juz sie z wody nie wydostaly (lyzke duza max 2 na 250ml wody z octem)
Kaja228
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 11, 2014 4:56 pm

Re: Muszki owocówki??

Post autor: Kaja228 »

też używałam ocet jabłkowy ;) i był spokój.
mojmily
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 9:44 pm
Kontakt:

Re: Muszki owocówki??

Post autor: mojmily »

Takie muszki najczęściej lęgną się w kuchni, dlatego w niewidocznym miejscu ustawiłem specjalną kratę na owady (chyba jest nasączona jakąś substancją). Nie jest ona szkodliwa dla innych 'żyjątek', a naprawdę działa i od 2-3 miesięcy ani jednej muszki.
Udowodniona płynność finansowa, jak i umowa o pracę to twoi najwięksi przyjaciele w walce o lepsze warunki kredytowania http://www.doradztwo-kredytowe.com.pl. Pamiętaj jednak, że dla banków liczy się też historia twojego wcześniejszego zadłużenia.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muszki owocówki??

Post autor: Buba »

Dokładnie.
Zwróć uwagę na inne miejsca, do których mają dostęp szczurki. Być może coś tak schowały.
Mnie kiedyś owady przywędrowały z siankiem. Dajesz ogonom siano?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Haldii
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 11, 2014 8:27 am
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Muszki owocówki??

Post autor: Haldii »

Możesz zbudować prostą pułapkę na te muszki. Na słoik nakładasz folię, robisz w niej dziurkę igłą. Na dnie kładziesz kawałek jabłka. Muszki wejdą ale już nie wyjdą bo są za głupie
Zielona Kawa ona mnie napędza :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”