Szczur się czochra

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
SamboR
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 16, 2004 10:54 pm

Szczur si? czochra

Post autor: SamboR »

Bolek od kilku dni dość często się drapie właściwie kiedy się tylko da. Ściółkę (sianko, trociny) zmieniam mu co 4-5 dni, dziś zmieniłem ale dalej sie drapie. Wyczułem też jakby zadrapania pod futerkiem, coś jakby strupy, ale jeszcze nie widziałem. Co z nim może być. Z góry dzięki za odpowiedzi. I wesołych ŚWIĄT!
Bolek -> szczur 1st class
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Szczur się czochra

Post autor: pomarańczowy jelcz »

To moze byc
1)uczulenie na trociny (zmien na zwirek dla kotow)
2)przebialczenie (nie podawaj wszelkiego bialka-mleka jajek,sera,miesa) przez tydzien i zobacz czy przeszlo

ew.jakas choroba skorna typu swierzb,ale to raczej watpliwe.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
SamboR
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 16, 2004 10:54 pm

Szczur się czochra

Post autor: SamboR »

trociny odpadają - kiedyś sprawdzałem - nie jest uczulony
świerzb też nie - ja tez bym sie czochrał, a pozatym szczurkowi to nie przeszkadza
moze sianko? albo to przebiałczenie? - babciu! odstawiamy ser żółty! :lol:
Bolek -> szczur 1st class
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Szczur się czochra

Post autor: Gosik »

A ja powiem, że to najprawdopodobniej świeżb. Właśnie zakończyłam leczenie na świeżba moich 4 szczurków i szczurka kumpeli. I jakoś bynajmniej się nie drapię. Idź ze szczurkiem do weterynarza koniecznie jeszcze przed świętami. Skoro już ma strupki to znaczy, że choroba jest dość mocno rozwinięta (nie są one wynikiem działalności pasożytów, ale efektem samookaleczeń szczurka spowodowanych intensywnym drapaniem).
I co mu nie przeszkadza? nkie bardzo skumałam... Skoro tak się drapie, że aż ma strupki, to chyba mu jednak coś przeszkadza.
Aha i pamiętaj żeby najpierw wybrać dobrego weterynarza, który na pewno zna się na szczurach (bo to niestety żadkość). Objawy skórne , szczególnie zaawansowanego, świeżbu są czasem bardzo podobne do przebiałczenia. Szczurek kumpeli miał np przy szyi cały łysy placek+zaczerwienioną skórę. Widziałam zdjęcie szczurka z przebiałczeniem i też myślałam, ze to o to chodzi. Ale wet od razu zdiagnozował świeżb.
Jak wrócisz od weta to daj znac co z małym :)
SamboR
Posty: 11
Rejestracja: czw gru 16, 2004 10:54 pm

Szczur się czochra

Post autor: SamboR »

a nie da się czegoś w zooologu znaleźć? bo w moich okolicach (lubin legnica) ciężko dobrego weta znaleźć, a na wyprawę do wrocka staruszków nie namówię. jak narazie modle się zeby to ie był świerzb :x
Bolek -> szczur 1st class
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Szczur się czochra

Post autor: moni »

Ja bym stawiała na pasożyty.Kuracja pularylem napewno by nie zaszkodziła.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Szczur się czochra

Post autor: Gosik »

Jeśli to sa pasożyty żyjące na skórze to potraktuj je Fronlinem - tylko uważaj z dawką! Mało!
Jeśli natomiast pasożyty podskórne to niestety potrzebne będą zastrzyki. Innej rady nie ma :(
Pogadaj z ludzmi z Twoich okolic, a na pewno coś znajdziecie. W dziale "Weterynarze" nic nie ma?
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Szczur się czochra

Post autor: Mycha »

W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Szczur się czochra

Post autor: Paula_13 »

[quote="moni"]Ja bym stawiała na pasożyty.Kuracja pularylem napewno by nie zaszkodziła.[/quote]

Masz rację, mi też tak się zdaje. Ja używałam Pularyl dla psa i nigdy nie miał pcheł, kleszczy i innych.

Choć z drugiej strony może to buyć alergia i to jest poważne.
Na pewno słyszałeś o chorowitości szczurków i trudach leczenia.
Pamiętaj- lepiej dmuchać na zimne, a spacer do weta jeszcze nikomu nie zaszkodził, a może pomóc.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
kati
Posty: 80
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 10:25 am

Szczur się czochra

Post autor: kati »

Mój szczur też ostatnio częściej się drapie. Ja wprawdzie nie zauważyłam, ale ojciec tak twierdzi (a on nie interesuje się szczurkiem za bardzo, ale skoro to zauważył to pewnie tak jest). Zgodnie z waszą radą odstawię białko i zobaczę czy się coś zmieni. Jeśli nie to czeka szczurka i psa kąpiel we frontline, bo jeśli to pasożyty to na psa tez przeszły. (Rok temu tez to przechodziły moje zwierzaki i pomogło).
Pozdrawiamy
Kasia i wszystkie moje zwierzaki.
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Szczur się czochra

Post autor: marcinszeja »

Ejj pomóżcie mi...gdzie znajde pularyt i fronlin dla szczuraska który sie drapie...odpiszcze szybko na moje gg 1079669 :-(
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur się czochra

Post autor: ESTI »

marcinszeja, odbierz gg.
Obrazek
marcinszeja
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 06, 2005 5:44 pm

Szczur się czochra

Post autor: marcinszeja »

Wiadomość otrzymałem...dziękuje :)...tylko dręczy mnie jedna rzecz..gdzie dostane "IVOMEC" i w jakiej cenie...
Dziękuje :thumbleft:
"PaTrZ kOmU uFaSz..."
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczur się czochra

Post autor: limba »

Ivomec dostepny jest tylko i wylacznie u weterynarza. Ceny niestety nie pamietam.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szczur się czochra

Post autor: ESTI »

Cena nie powinna byc duza, w zaleznosci od kliniki - ale mysle, ze w 10 zlotych powinnas sie zamknac. Najlepiej dowiedz sie czy to maja i za ile. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”