Czy kąpać

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KaitoMiku
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 21, 2013 1:43 pm

Czy kąpać

Post autor: KaitoMiku »

Mam pytanie moja Basia strasznie boi się wody gdy zobaczy umywalkę (Jej wanna) wbija pazury mi w rękę i nie wiem jak z nię postępować żeby ją wykąpać Pomożecie ???
Z Nami :Basia JEDYNA


Po drugiej stronie tęczy:Blisko Basia ):
Nikt
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:46 am

Re: Czy kąpać

Post autor: Nikt »

Szczury samodzielnie dbają o higienę, więc jeżeli nie ma konkretnego powodu dla kąpieli, a dany ogonek boi się wody, należy oszczędzić mu tego stresu. Jednak czasem - kiedy szczur porządnie ubrudzi sobie futerko albo dostaniemy specjalne zalecenie od weterynarza - trzeba umyć szczura. Wówczas należy stopniowo przyzwyczajać ogonka do wody aż w końcu kąpiel nie będzie dla niego traumatycznym przeżyciem. Zajrzyj tutaj i tutaj, może znajdziesz coś, co cię zainteresuje :) Ale mimo wszystko nie wpychaj szczura do zlewu, tylko dlatego, że "pływające szczury tak fajnie wyglądają!".
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kąpać

Post autor: mikanek »

A z jakiego powodu chcesz ją wykąpać?
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy kąpać

Post autor: Kameliowa »

Drapie, bo nie chce być wrzucona do wody- nic w tym dziwnego. Szczurów ogólnie nie ma potrzeby kąpać, jeżeli nie ma wyższej konieczności. Jeśli się bardzo ubrudziła to zostaw ją w spokoju, sama sie umyje. Ewentualnie możesz to zrobić ty, ale nie wrzucaj jej do umywalki, tylko weź ją na kolana i przetrzyj sierść wilgotnym wacikiem.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kąpać

Post autor: Buba »

Szczurki jak każdy, boją się nieznanego. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miała styczności z wodą. Daj jej się oswoić.
Ciebie też nikt nie wrzucał do jeziora i "pływaj" ;)
Wypuść ją na stół ( wyłóż starym ręcznikiem) i postaw tam kilka misek z wodą o różnej głębokości.
Szczury to zwierzęta ciekawskie i w końcu wlezie do wody. Wtedy kąpiel może być nawet przyjemnością :)
Teraz oprócz wacików, o których już ktoś mówił możesz spróbować miękkiej szczoteczki do zębów na mocniejsze zabrudzenia.
Powodzenia!
P.S. pamiętaj, że nic na siłę
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”