Śmierdziel

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Śmierdziel

Post autor: asia6096 »

Witam, jestem nowa na forum, nigdzie nie znalazlam takiego przypadku (a może źle szukałam) mianowicie jestem szczęśliwą posiadaczką trzech szczurków. Dwa zostały zakupione razem w październiku i wszystko było ok, w grudniu dokupiłam trzeciego ciurka i tu zaczął się problem... :( ten nowy szczurek strasznie śmierdzi!:c nie chodzi nawet o kupki i siusiu- to inna droga. Ale jak powacham samego szczurka to ma nieprzyjemny zapach.. Dodam że są to samce. Moje pytanie: czemu on tak "capi"???
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: Morgana551 »

W jakim jest wieku i od kiedy dokładnie go masz?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmierdziel

Post autor: Sky »

Od jak dawna? Może to jeszcze pozostałości złej diety i gorszych warunków, w których mieszkał - jeżeli piszesz, że zakupiłaś, to domyślam się, że chodzi o sklep zoo. Być może jeszcze nie w pełni się 'oczyścił'.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: asia6096 »

szczurasek jest u mnie od początku grudnia, podejrzewam że miał około miesiąca gdy go kupowałam.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: Morgana551 »

Smrodek o którym mówi Sky powinien już minąć. Odchody inaczej "pachną" niż kupki innych szczurków? Możesz określić ten zapach?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: Morgana551 »

Jeśli wydzielają mocny zapach to zmiana diety to spowodowała - tak jak mówi Sky. Można podawać np. w Gerberku 1/4 kapsułki BioProtect. Jednak po 4 tygodniach organizm powinien się już przyzwyczaić do domowej diety.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: asia6096 »

hmmm odchody nie pachną inaczej tylko bardzo intensywnie, ale chodzi o sierść.. tamtych ogonków nie czuć prawie a ten mały to jakby sie wytarzal w kuwetce
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: asia6096 »

chcem jeszcze dodać że on strasznie dużo je :o pierwsze szczurki są 2x większe a nie jedzą tyle co on! Ciągle czatuje przy misce z jedzeniem.. pije też jakoś tak więcej a smakołyki to wogóle gdyby mógl to połknąłby w całości (nie jest gruby) nie wiem czy mi sie tylko wydaje ale martwie się troszke
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: Morgana551 »

Młodziaki tak mają, że nie da się ich odciągnąć od miski.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: asia6096 »

uff to dobrze.. Jak myślicie gdybym go wykąpała to wyeliminowało by to przykry zapach czy i tak zaraz znów zaraz by śmierdział? nie chcem go niepotrzebnie stresować i tak powoli się oswaja :c
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Śmierdziel

Post autor: nienazwana »

Kąpiel to duży stres dla szczurka, mało który lubi wodę. zresztą to nie rozwiązałoby problemu, bo zakładam że on nie ma nic na skórze/ na sierści (żadnych strupków, zmian?) prawda?. I łatwo szczurka przeziębić. Raczej zmiana diety, probiotyk może faktycznie, obserwacja szczurka czy nie pojawiają się jakieś objawy, ewentualnie wizyta u dobrego weta. Czy to na pewno skóra/sierść mu tak śmierdzi? Czasem stany zapalne (ropne) w uszach, narządach rodnych, w pyszczku dosyć intensywnie śmierdzą. Nie zauważyłaś żadnego wycieku z w/w miejsc? Może drapie się po uszkach albo potrząsa główką lub ją przechyla?
Ja dla pewności wybrałabym się do weta jeśli po zmianie diety smrodek nie zniknie.
asia6096
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 02, 2014 6:58 pm

Re: Śmierdziel

Post autor: asia6096 »

Nie ma żadnych objawów.. przejrzałam skórę i jest ok sierść także wydaje się w porządku. Nie potrząsa główką ani jej nie przechyla. Wcieków też żadnych nie ma (nawet tej porfiryny jeśli dobrze pisze)... może poprostu on jest taki "intensywny".. Jeżeli zauważe jakieś zmiany będę pisać a na razie dziękuje za wszystkie odpowiedzi :* :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”