niebezpieczna kąpiel ogonka?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sara12124
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 06, 2014 7:33 am
Numer GG: 49870546
Lokalizacja: lechów

niebezpieczna kąpiel ogonka?

Post autor: sara12124 »

Hej. Moja kolerzanka przygarneła szczura. Chciała go wykąpać poniewaz miał bardzo brudne futerko.
Delikatnie, ciepla wodą go umyla ale po wysuszeniu sie ogonka zauwazyla ze nie moze chodzic na tylnie łapki :o . Nie wiem co jej doradzic bo sama o czyms takim nie slyszalam. Moze wy wiecie co mu jest i jak mu pomoc?
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: niebezpieczna kąpiel ogonka?

Post autor: nienazwana »

O ile go nie uszkodziła przy kąpieli i traktowała go delikatnie to nie kąpiel spowodowała paraliż (?) tylnych nóżek raczej. A skąd go przygarnęła że był taki brudny? Kąpiele dla szczurów nie są wskazane i bardzo je stresują, należy unikać. Jutro trzeba z nim koniecznie iść do dobrego weterynarza. Koniecznie. Paraliż/niedowład łapek to poważna sprawa.
sara12124
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 06, 2014 7:33 am
Numer GG: 49870546
Lokalizacja: lechów

Re: niebezpieczna kąpiel ogonka?

Post autor: sara12124 »

Dziękuje za odpowiedz. ;) Na pewno weterynarz to dobre wyjscie z tej sytuacji. Szczurka miala od innej osoby. :-\
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: niebezpieczna kąpiel ogonka?

Post autor: Buba »

Przerażające!
Napisz co ze szczurkiem. Koniecznie namów ją na zaadoptowanie kolejnego, żeby tamten ogonek nie był samotny.. W razie potrzeby mogę pomóc w szukaniu szczurka i ew. w dowozie. ;)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
sara12124
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 06, 2014 7:33 am
Numer GG: 49870546
Lokalizacja: lechów

Re: niebezpieczna kąpiel ogonka?

Post autor: sara12124 »

Tak jak pisalam o czyms takim nie slyszalam ale moje szczurcie mialy podobnie ale im na szczescie przeszło. Ze szczurkiem kolerzanki było podobnie:) odradzam jednak kąpiel ogonków .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”