BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Newbie8 »

Chłopcy będą ciachani ale jeszcze nie teraz bo sa zbyt młodzi. Karmę też mają raczej z wyższej niż nizszej półki ( Vilmie, VL i JR Farm). Zrobiłam juz zamówienie o będę testować. Rano nie miałam czasu na gruntowne porządki tylko polary zmienilam i już smród okropny (wieczorem wszystko wysprzatalam) ;-)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Etche »

u mnie po obcięciu jajek zapach zmienił się diametralnie. Wczesniej 2 samce z jajkami smierdzialy bardziej, niz teraz moje 6 ogonow:) Ktore de fakto, nie smierdza w ogole:) czuc ze w pokoju jest zwierzak ale bez przykrych sensacji zapachowych
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Newbie8 »

Ano właśnie. Więc przez te 2 miesiące będziemy musieli jakoś ze sobą żyć ;) idąc na kompromis - oni będą mieć trochę aromatów w klatce a ja nie umrę z zaczadzenia hahaha
bywało u mnie sporo szczurów, kilka dziewczynek, przelotem zdarzyło się i kilku samców (w tym również dorosłych i pełnojajecznych) ale takiego smrodu nigdy nie miałam ;) ale i tak - nie zamieniłabym ich na żadne inne zwierzątka, nawet na pachnące kwiatami szczury, bo są przekochani ;)
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
garnuch
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 05, 2015 9:20 pm

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: garnuch »

Myślę nad kupnem pochłaniacz zapachu. Czy ktokolwiek stosował taki sposób?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: yss »

Newbie, u mnie PO zmianie hamaków smród najgorszy :) obsikują z zapałem bo im hamaki czystością cuchną. Jak to już podeschnie to jest lajcik.
ten się nie myli, kto nic nie robi
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: cane »

Yss a jak myjesz hamaczki? U mnie moje poprzednie stadko na wylot przesikiwało szmatki prane z dodatkiem jakiejkolwiek chemii [proszek do prania, mydło, cokolwiek]. Dużo słabiej przesikiwane są szmatki myte w samej, czystej wodzie. Więcej z tym zabawy, absolutnie całego zapachu się nie usunie, ale za to w efekcie wytrzymywały dłużej ;D
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: yss »

cane, zalewam bardzo gorącą wodą z czajnika - 70 - 80 stopni na oko...
...i piorę w czym bądź, bardzo obfajdane w proszku na pierwszym etapie, ale mało daję. Albo szarym mydłem. Albo czymś do mycia człowieków. Albo zostawiam wodę z kąpieli i moczę w tym i płuczę aż są czyste ;) i wystarczy tylko przepłukać potem. Naprawdę zależy od nastroju to moje pranie, jak i wszystko inne ::) a płuczę mnóstwo razy aż nic nie śmierdzi.
Ale mnie to aż tak nie przeszkadza, że sobie chłopaki siurną :) jak mówiłam, przysycha i potem siurają tylko z lenistwa. Niewiele. Dziś obsiurali w klatce jakieś kupy, czuję to z kilometra i zaraz idę robić porządek ;) TO jest smród z którym żaden hamak konkurować nie może. Namaczanie kupy.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”