BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: smeg »

xSzczuras pisze:U mnie nic nie śmierdzi tak bardzo jak hamaczki. Śpią tylko w nich więc tam też sikają. Muszę codziennie je wymieniać bo zapach jest nie do zniesienia po całym dniu. Nic nie robić tylko prać :-\
A próbowałaś wkładać do hamaczków ręczniki papierowe i to je wymieniać codziennie, żeby hamaki miały szansę powisieć trochę dłużej? ;) Mocz wsiąka wtedy w ręczniki i świeżość hamaków jest przedłużona.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: carola138 »

Ja też od pewnego czasu nie wyrabiam z zapachami unoszącymi się z klatki.Wali dosłownie już na drugi dzień po sprzątaniu.Klatkę szoruję raz w tygodniu(całą).Staram się zbierać kupska i wrzucać do kuwety.Nic to nie daje.I wiem co śmierdzi,kupy maluchów(3 miesiące).Robią gdzie popadnie.Myślałam,że przesadzam z warzywami,więc ograniczyłam.Dalej to samo.Zmieniłam karmę na Vilmie Premium,to samo.Naprawdę nie wiem co mogę jeszcze zrobić.Miałam rózne szczury,w różnym wieku,ale takiego smrodu nigdy.
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: xSzczuras »

smeg pisze:
xSzczuras pisze:U mnie nic nie śmierdzi tak bardzo jak hamaczki. Śpią tylko w nich więc tam też sikają. Muszę codziennie je wymieniać bo zapach jest nie do zniesienia po całym dniu. Nic nie robić tylko prać :-\
A próbowałaś wkładać do hamaczków ręczniki papierowe i to je wymieniać codziennie, żeby hamaki miały szansę powisieć trochę dłużej? ;) Mocz wsiąka wtedy w ręczniki i świeżość hamaków jest przedłużona.
Kładę, ale te wredoty dupskiem je zsuwają i leżą bezpośrednio na hamaku ::) Może po kastracji będzie pachnieć mniej intensywnie, a nawet jeśli nie to hamaków mamy dostatek i proszku do prania też :D
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Szczurek123
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 21, 2014 11:08 am

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Szczurek123 »

Myślę, że po kastracji powinno być lepiej. U mnie problem zniknął :) no, może nie do końca, ale jest lepiej.
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: xSzczuras »

Niestety problem nie zniknął, i nie mam pojęcia dlaczego ale jest o wiele gorzej. Co prawda, niedawno dołączył do stada Wafel, ale myślę, że jeden ogon by nie zmienił sytuacji aż tak. Zaczęło okropnie śmierdzieć, choć zmieniam hamaki 2 razy dziennie, czasem nawet 3, co chwila przecieram półki itp. to i tak nic nie daje. Jak wyczyściłam całą klatkę w wannie to nie śmierdziało może z 1h. Pokój jest ogólnie prześmierdnięty, no cóż. Nie mam pojęcia jak wam się udaje czyścić klatkę raz na 2 dni i przeżyć. Boje się troche, że ten zapach może być szkodliwy, w końcu śpimy w tym samym pokoju a to w końcu toksyny z odchodów itp.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: smeg »

A jaką karmą karmisz szczury? Od tego też może zależeć zapach odchodów, zwłaszcza kup.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: xSzczuras »

Beaphar Xtra vital juz od dłuższego czasu. Nie przypominam sobie żeby wcześniej miały z nim problemy :( choć przyznam że kupy bardzo śmierdzą ostatnio i są miękkie, jasnego koloru. Mocz też nie jest najlepszy, bo jak już mówiłam hamaki po chwili do prania.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Buba »

A jakie mokre jedzenie? Być może po jakiś warzywach zmiana kupek :-\
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: xSzczuras »

Zazwyczaj dam ogórki gruntowe. Bardzo często dostają kukurydzę, ale to dlatego że mama się wtrąca i je tak dokarmia. Sporadycznie wrzucę jakiś owoc czy warzywo jeśli akurat sama je jem bo z reguły oni pożera ją poza karmą tylko ogórki i kukurydzę. Czasem troche podziubają i powybrzydzają na marchewkę. Nie jest to nic wymyślnego.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Buba »

Bo ogórkach często kupa śmierdzi :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: xSzczuras »

Właśnie teraz ogórki sobie chrupią ::) na jakiś czas postaram się pilnować ściśle diety i zobaczymy jak z tymi kupkami bedzie. Karma mi się właśnie kończy wiec jedzą nestora, smakować im smakuje ale czytałam ze nestor szczególnie wspaniały nie jest. Tak więc oprócz karmy jakie warzywka i owoce proponujesz żeby kupy były mniej wonne :D ?
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Buba »

To wszystko też od szczura zależy. Jak jego organizm reaguje. Moje jedzą Versele-Laga Rat Nature i kup nie czuć wcale. Ogórki jedzą sporadycznie. Lubią kalafiora, większość owoców, gerberki, mięso, kasze.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: xSzczuras »

Tym którym dalej śmierdzi mogę doradzić odstępy między prętami a półkami w klatce. U mnie np. strasznie śmierdzą zasikane pręty, po prostu chłopaki robią na półkę a półka ma styczność z prętami i wszystko ładnie po nich ścieka. Przycięłam półki z każdej strony żeby nie stykało i jest trochę lepiej.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Newbie8 »

podłączę się pod temat, bo szukam rozwiązania na niemiłosierny smród z klatki. Sprawa wygląda u mnie tak:
- 2 razy dziennie wycieram półki i koszyki, wymieniam ręczniki papierowe na półkach i polarki w koszykach (czasami nawet częściej)
- 1/2 razy dziennie sprzątam kuwetę (myję całą dużą i zmieniam w nim ręczniki papierowe, oraz myję i zmieniam żwirek w kuwecie narożnej)
- raz na tydzień/dwa tygodnie wrzucam klatkę pod prysznic i szoruję pręty.
Mam w tym momencie trzech około dwumiesięcznych chłopców (niedługo zostanie dwóch). Nie mają jakiejś smrodliwej diety (sucha karma - Vilmie, VL i JR Farm plus od czasu do czasu warzywko czy owoc). Chłopcy zazwyczaj robią kupki do kuwety narożnej, ale czasami też na półki i do koszyków.
Co do wyposażenia klatki. Nie mam żadnych elementów drewnianych. Mam dwie duże półki plastikowe na które kładę ręczniki papierowe, koszyki plastikowe które wykładam polarami, sputnik z polarem i polarowe mebelki. Chłopcy leją tak gdzie śpią lub/i na siebie nawzajem, sprzątam wieczorem a rano można zejść ze smrodu. Generalnie już się przyzwyczaiłam do ciągłego sprzątania, ale aż wstyd jak przyjdą goście to jest wrażenie jakby miesiąc nie było sprzątane ;) więc szukam pomocy.
Mam kilka pomysłów i szukam rady:
1. dolną kuwetę wyłożyć dry bedem i posypać delikatnie rumiankowym dodatkiem do ściółek (http://hipcio.sklep.pl/produkt/herbal-r ... ciolek-50g)
2. do kuwety narożnej sypię chipsi mais, dodawałabym także odrobinę odświeżacza (http://hipcio.sklep.pl/produkt/beaphar- ... nules-600g)
3. półki, sputnik i koszyki po myciu pryskałabym delikatnie neutralizatorem (http://hipcio.sklep.pl/produkt/benek-ne ... pray-250ml)

co o tym myślicie?
nie chodzi mi o to, żeby w klatce pachniało jak w ogrodzie w środku lata, nie chcę też szczurom zaszkodzić, ale tak jak pisałam - w tym momencie strach kogoś do domu zaprosić ;) dodatkowo zostawiam teraz na noc rozszczelnione drzwi balkonowe żeby się nie udusić w smrodzie, głowę mam skierowaną do balkonu (klatka jest na przeciwległej ścianie) i chodzę ciągle z bolącym gardłem ;)
wiem, że co niektóre z was mają ogromne stada i jakoś sobie z tym radzicie, więc liczę na rady bardziej doświadczonych w walce ze smrodem ;)

pozdrawiam
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: BARDZO straszny zapach i klatki, i szczurów

Post autor: Buba »

Przede wszystkim brutalna prawda: samce śmierdzą. I oprócz kastracji nie widzę innej opcji, skoro aż tak czuć. Dobrze, że dbasz o higienę. :)
Spróbuj wykluczyć z diety zbyt dużą ilość np. ogórków, bo po nich kupki czasem śmierdzą. Zmień suchą karmę na jakąś z wysokiej półki. Ja używam na całe dno kuwety drewniany żwirek i nawet po długim okresie czasu nic nie czuć. Świetnie wchłania i zatrzymuje zapachy. I jest ekologiczny, można spuścić w toalecie.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”